دوچرخه سواری کودکان

یادگیری دوچرخه سواری و استفاده ایمن از آن یکی از دستاوردهای بزرگ دوران کودکی است و می تواند ماجراهای جدیدی را برای کودک و حتی کل خانواده شما ایجاد کند. دوچرخه سواری در خانواده سرگرم کننده و سالم است و ما برای شروع کار نکاتی را در اختیار شما قرار می دهیم:

آموزش نحوه دوچرخه سواری

  یک دوچرخه با اندازه ای مناسب را تهیه کنید. این برای امنیت بسیار اهمیت دارد، و یک دوچرخه کوچکتر همیشه امن تر از یک دوچرخه بزرگتر است. کودک شما باید هر دو پایش را که روی زمین هستند روی پدال ها قرار دهد و در حالی که نشسته است ، به راحتی دستش به دسته های دوچرخه برسد.

به دنبال فرزند خود بروید.

کودکانی که مهارت حرکتی و شخصیت های بی باک دارند احتمال دارد زودتر از دیگران یاد بگیرند .یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید این است که کودک شما چگونه دوست داردروی دوچرخه سوار شود.

آن را مرتب انجام دهید  کودکان باید تعادل ، هدایت ، پدال و ترمز را یاد بگیرند. با حرکت دادن و ایستادن دوچرخه و استفاده از پدال شروع کنید.تعادل را حفظ کنید و ان را هدایت کنید. دوچرخه هایی که دو چرخ اضافه دارند مینوانند در حفظ تعادل  برای این مرحله مفید باشند . یک منطقه امن و باز مانند حیاط بزرگ را انتخاب کنید. هنگامی که کودک به تعادل رسید ، پدال و ترمز را اضافه کنید. سعی کنید فقط 10 یا 20 دقیقه یا تا زمانی که کودک شما علاقه مند است تمرین کنید.  کلاه ایمنی در اولین درس ضروری است. قسمت جلوی کلاه ایمنی باید در حدود چند سانت بالاتر از ابروهای کودک شما باشد. بند هارا طوری تنظیم کنید که کلاه ایمنی محکم بسته شده باشد و به جلو و عقب حرکت نکند . باید بتوانید یک انگشت را بین بند چانه و چانه رد کنید. پدهای آرنج و زانو و شلوار بلند نیز ایده خوبی است. اطمینان حاصل شوید که کفشها کاملا سفت و بند انها بسته باشند.

خانوادگی به دوچرخه سواری بروید زیرا کودکان با انجام و با تماشای دیگران بهترین یادگیری را دارند. بنابراین دوچرخه سواری زیادی با هم داشته باشید. قبل دوچرخه سواری ،ترک لاستیک ، ترمز و زنجیر را بررسی کنید و حتماً وسایل اصلی دوچرخه را بسته بندی و اماده کنید. 

قوانین جاده را آموزش دهید. به فرزند خود بیاموزید که نسبت به محیط اطراف خود آگاه باشد. با جریان ترافیک پیش بروید ،  قبل از ورود به تقاطع ها سرعت را کم کنید. همه علائم راهنمایی و رانندگی را دنبال کنید و با رانندگان ارتباط برقرار کنید.

هر کودک متفاوت است ، بنابراین مهم است که تدریس خود را متناسب با کودک خود تنظیم کنید. یک ماجراجوی ریسک پذیر احتمالاً به آموزش بیشتری برای ایمنی نیاز دارد. کودکی که از سوار شدن دوچرخه نگران است ممکن است نیاز به تشویق بیشتری داشته باشد.

.

چگونه به کودکان دوچرخه سواری را بیاموزیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *