مثبت بودن و مثبت ماندن بستگی به انتخاب شما دارد

بنابراین چگونه می‌توانید در زندگی روزانه خود در مقابل سختی‌ها و مشکلات آرام و محکم باشید؟

نکات زیر می‌تواند جهت پیشرفت، به عنوان یک مبتدی به شما کمک کند.

خود را به عنوان یک دارت تصور کنید.هر فرد و هر چیز در اطراف شما ممکن است به پین‌های دارت تبدیل شوند، اگر به آن‌ها اجازه پرتاب به سمت خود بدهید، باعث از بین رفتن عزت نفس شما می‌شوند. نگذارید آن‌ها شما را نابود کنند.

بنابراین از چه چیزهایی باید اجتناب کنید؟

1: محیط کار منفی:

از این موضوع که برای رسیدن به قله باید از یکدیگر پیشی گرفت و مبارزه کرد، دور بمانید.
2: رفتار دیگران :
از افرادی که غر میزنند، از پشت خنجر میزنند، کنترل کننده هستند و همیشه شاکی‌اند دور بمانید، زیرا باعث خدشه دار شدن عزت نفس می‌شوند.

 

 3: تغییر شرایط:

تغییرات زندگی، ما را به چالش می‌کشند و طرز فکر ما را تغییر می‌دهند. این تغییرات ممکن است زندگی را برای مدتی دشوار کنند، اما به ما در جهت پیشرفت و افزایش عزت نفس کمک می‌کنند. تغییر برای همیشه وجود خواهد داشت، ما باید انعطاف پذیر باشیم.

4: تجربه گذشته :

وقتی درد را تجربه می‌کنید،  اشکالی ندارد که گریه کنید اما اجازه ندهید که درد به ترس تبدیل شود. از هر شکست و اشتباه درس تازه ای بگیرید.

5: دیدگاه جهانی منفی :

در هر اتفاق ناخوشایندی جنبه مثبت آن را ببینید. اگر می‌خواهید عزت نفس بالایی داشته باشید باید یاد بگیرید، چگونه از هر موقعیت بد بهترین استفاده را بکنید.

6: نظریه عزم :
گفته می‌شود که ویژگی‌های رفتاری شما “مخلوطی از تربیت، ژن‌ها و محیط پیرامونی شما می‌باشد.” این کاملاً اشتباه است. اگر پدر شما شکست خورده، به این معنی نیست که شما نیز شکست می‌خورید. از تجربه افراد دیگر استفاده کنید، تا مجبور به روبرو شدن با همان شکست نشوید.

آیا می‌خواهید حال خود را بهتر کنید؟
بهتر است روی زندگی خود تسلط داشته باشید و بدانید همان‌طور که دوست دارید زندگی میکنید؟
زندگی خود را با دید مثبت و توجه نکردن به اشتباهات گذشته، به همان زندگی که دوست دارید تبدیل کنید.
کمی‌ها و کاستی‌های خود را پیدا کنید و از طریق تجزیه و تحلیل خود، مسیر رسیدن به یک فرد بهتر را یاد بگیرید.

در نبرد زندگی، ما ضربه خواهیم خورد. پوشیدن زره ضد گلوله در زندگی به معنای “تغییر ” است. تغییری که از درون ناشی می‌شود. اگر ما نسبت به آن‌چه که هستیم، آن‌چه که داریم و آن‌چه که انجام می‌دهیم تسلط داشته باشیم، درنهایت زندگی شادتری خواهیم داشت.

اگر می‌خواهید شروع به تمرین افزایش عزت نفس کنید، ابتدا باید مثبت باشید، راضی، خوشحال و قدردان نعمت هایی که خدا به شما داده باشید.

 .

نکاتی برای افزایش عزت نفس!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *