همه چیز درباره کودک 3 ماهه شما

آیا چیزی وجود دارد که بتواند قلب شما را سریعتر از یک لبخند لمسی از کودک 3 ماهه شما ذوب کند. ؟ سه ماه زمانی است که شما ممکن است احساس کنید که به عنوان والدین شروع به زدن ضربات خود کرده اید و به زندگی با جدیدترین عضو خانواده خود عادت کرده اید. همچنین ممکن است خود را با واقعیتی که نوزادان تقریباً روزانه رشد می کنند ، تغییر دهند.

این سنی است که کودک شما ممکن است لبخند زدن و دوست داشتنی ، یادآوری اینکه بچه داشتن چه قدر عالی است.

در سن 3 ماهگی ، نوزادان کنترل بیشتری بر روی سر ، دست و پاها دارند و ممکن است متوجه شوید که آنها آنها را به عمد حرکت می دهند. و در حالی که آنها هنوز موبایل نیست هستند ، شما هنوز هم باید چشم بسته باشید روی آنها مطمئن شوید که امنیت را همیشه در اولویت قرار دهید. شما ممکن است از سرعت رشد کودک خود شگفت زده شوید ، اما این طبیعی است. از این گذشته ، آنها هنوز هم به صرف مقدار کمی از وقت صرف غذا و خواب می کنند.

تاکنون ، نوزاد شما احتمالاً از لباس های خود به اندازه نوزاد متولد شده است ، آنها را به سمت شمع دست پایین منقل کرده و مقداری از چربی های غیر قابل مقاومت کودک را در آن قرار داده است. شاید تاکنون به لباسهای 3 ماهه یا حتی 6 ماهه رفته باشید.

معمولی و با اندازه مناسب ، به مدت 3 ماه عزیزم؟ به طور متوسط ​​، پسران کودک کمی بزرگتر از دختران کودک خواهند بود. شما به طور میانگین به دنبال طول 61.4 سانتی متر و فقط یک اسمبل بیش از 14 پوند (6.37 کیلوگرم) وزن برای کودک پسر . در همین حال ، یک دختر بچه در صدک 50 th در مورد 60 سانتی متر طول و وزن حدود 12 پوند و 12 اونس (5.8 کیلوگرم) .

اما البته ممکن است کودک شما بزرگتر یا کوچکتر باشد ، و این خوب است. به طور کلی ، نوزادان تمایل به رشد بین 1/2 اینچ و 1 اینچ در هر ماه در طول 6 ماه اول زندگی. به علاوه ، آنها در هر ماه 5 تا 7 اونس بدست می آورند. بنابراین ، اگر نوزاد كوچك شما ناگهان بسیار بزرگتر به نظر می رسد ، به این دلیل است كه آنها احتمالاً اینگونه هستند!

وقتی همسایه شما به طور اتفاقی می پرسد چگونه کودک عمل می کند و با سؤال از این که آیا کودک شما هنوز شروع به خزیدن کرده است ، سؤال می کند ، مفید است که از محتوای نقاط عطف رشد برای کودک 3 ماهه.

اجتماعی

همه دوست دارند یک کودک لبخند بزنند ، و در حقیقت اجتماعی هستند لبخند زدن یک نقطه عطف 3 ماهه است. بنابراین ، چهره های احمقانه خود و بهترین بازی peekaboo را بشکنید. برخی از نقاط عطف اجتماعی دیگر عبارتند از:

  • گذراندن اوقات خوب با دیگران بازی کنید
  • گریه می کنید یا اعتراض به پایان زمان پخش
  • تقلید از حرکات و بیان صورت شما
  • بیان گراتر می شود

حرکتی

در 3 ماهگی ، کودک شما ممکن است:

   • هنگام دروغ گفتن روی شکم ، سر و سینه خود را بالا ببرد
   • باز و دستان خود را ببندید
   • هنگام شکم خود بدن بالاتنه خود را روی بازو بکشید
   • هنگام خواب دراز کشیدن پاهای خود را لگد بزنید
   • سعی کنید در اشیاء آویزان خم شوید. در مقابل آنها

این می تواند زمان بسیار خوبی باشد که کودک خود را برای کمی زمان شکم برای کار در این مهارت ها. برخی از نوزادان در این سن ممکن است با فرار نکنند لاس بزنید ، بنابراین حتماً مراقب باشید (و دست خود را بر روی آنها نگه دارید).

نقاط عطف دیگر

همچنین ممکن است بخواهید مواظب باشید بصری و نقاط عطف شنوایی ، مانند:

   • به دنبال اشیاء در حال حرکت
   • شناختن افراد و اشیاء آشنا از راه دور
   • صداهای صدادار مصوت ، همچنین به عنوان همرنگ شناخته می شود
   • چرخش به سمت صداها یا صداها
   • تقلید از برخی صداها و صداها
   • شروع به استفاده از دست و چشم خود در کنار هم

اگر نگران هستید که کودک شما به برخی از موارد اصلاً برخورد نکرده باشد. = “/ سلامتی / کودک / کودک-مراحل رشد” کلاس = “محتوا-پیوند css-5r4717”> نقاط عطف رشد ، حتماً از پزشک فرزند خود سوال کنید.

مانند بسیاری از والدین جدید ، احتمالاً شما در حال بدست آوردن بیشتر خواب . ممکن است احساس کنید حتی نمی توانید آخرین باری که یک خواب کامل در خواب دارید به یاد بیاورید. ممکن است شما را شاد کند که بدانید کودک شما سرانجام در طول شب می خوابید یک> اگرچه ممکن است کودک شما این هدیه گرانبها را مدتی طولانی کند.

طبق آکادمی اطفال آمریکا (AAP) ، نوزادان به چرخه خواب منظم چرخه تا زمانی که حدود 6 ماه نباشد . کودک شما ممکن است روزانه 12 تا 15 ساعت بخوابد ، اما همه در یک کشش طولانی نیست.

بسیاری از نوزادان در سنین 3 تا 6 ماهگی می توانند 6 تا 8 ساعت مستقیم در شب بخوابند ، که کارشناسان آن را ” شب بخوابید. ” بنابراین 3 ماهه شما کودک ممکن است شب به شما یک کشش طولانی خوب بدهد ، اما ممکن است در طول شب از خواب بیدار شود. .

تسلیم نشوید. با بزرگتر شدن نوزادان ، آنها می توانند طولانی تر بخوابند. وقتی این اتفاق بیفتد ، می توانید خودتان zzz بیشتری وارد شوید.

آیا تا به حال واقعی وجود دارد؟ “روز معمولی” با کودک خردسال؟ شاید نه ، اما مواردی وجود دارد که می توانید با برخی تغییرات انتظار داشته باشید.

کودک شما در صبح از خواب بیدار می شود ، آماده غذا خوردن است. اگر شیردهی هستید ، مته را می شناسید. اگر از فرمول استفاده می کنید ، زمان آن رسیده که آن بطری آماده شود. البته کودک شما می خواهد در طول روز چندین بار غذا بخورد. سه تا چهار ساعت بین خوراک بسیار متداول است.

آنها چقدر می خواهند غذا بخورند؟ در این سن ، جایی بین 4 تا 6 اونس شیر مقدار متوسطی برای تغذیه با فرمول است. AAP پیشنهاد می کند که نوزادان در این محدوده سنی 2.5 گرم از فرمول را برای هر پوند از وزن بدن مصرف کنند. بنابراین در حدود 30 اونس فرمول در روز برای یک کودک 12 پوندی وجود دارد.

کودک شما در هنگام بیدار شدن ، در مقایسه با روش هایی که چند هفته پیش بود ، هوشیارتر خواهد بود ، بنابراین سعی کنید چند کتاب ساده را بخوانید یا آواز خواندن و تماشای واکنش های آنها. بعد از مدتی بازی ممکن است کودک شما برای چرت زدن صبح آماده باشد. نوزادان در این سن تمایل دارند چند چرت بزنند در طول روز.

همچنین در طول یک روز معمولی تعداد پوشک را تغییر می دهید. در حالت ایده آل ، می خواهید پوشک کودک خود را تغییر دهید هر زمان که آنرا خاک کند خطر بثورات پوشک را کاهش دهید . ممکن است شما به عنوان هشت یا نه پوشک در روز a > ، اگرچه نیازهای کودک شما ممکن است متفاوت باشد.

شايد تعجب كنيد كه چه شرايط و بيماري هايي شما باید مراقب باشید. کلاه گهواره و بثورات پوشک هر دو در بین نوزادان بسیار رایج است این سن ، و معمولاً درمان آنها آسان است.

در حالی که امیدواریم نیازی به مقابله با هر بیماری جدی یا شرایط سلامتی نباشد ، حتی نوزادان سالم ممکن است سرماخوردگی یا سرفه ، به خصوص اگر آنها یک خواهر و برادر بزرگتر پیدا کرده اند که دوست دارد از نزدیک بلند شود و با آنها بازی کند. بینی آبریزش ، عطسه ، تحریک پذیری ، و حتی مشکل در خواب ، علائم شایع است.

اگر نگران هستید ، حتماً با پزشک متخصص اطفال تماس بگیرید. دلایلی که ممکن است نظر حرفه ای را توجیه کند شامل تب بالای 100.4 درجه فارنهایت ، استفراغ ، مشکل در تنفس ، مشکل در تغذیه یا بیدار شدن از خواب برای تغذیه ، ترشحات چشم و کاهش پوشک های مرطوب است.

در 3 ماهگی ، کودک شما هنوز سیار نیست. به زودی به این ترتیب ، بنابراین شما ممکن است بخواهید در حال فکر کردن در مورد پیرامون خانه خود باشید . در ضمن ، حتماً بر روی چندین مسئله مهم ایمنی دیگر ، از جمله: p >

 • خواب ایمن. پزشک متخصص اطفال به شما توصیه کرده است که کودک خود را به خواب ببندید. پشت و در فضای خواب خود ، که از خوابیدن روی شکم آنها امن تر است. در مورد خط مشی خواب و اطمینان حاصل کنید که برای به حداقل رساندن خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد .
 • ایمنی اتومبیل. همیشه مطمئن شوید که قبل از سوار شدن در اتومبیل ، كودك با اطمینان صندلی اتومبیل در قسمت عقب اتومبیل قرار دارد. تمام بندها را دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طور صحیح چفت شده اند و مطمئن شوید کودک شما در صندلی کم نمی شود.
 • خفگی . شما می خواهید وقتی کودک شروع به گذاشتن چیزهایی در دهان خود می کند ، مراقب کودک خود باشید. حتماً هر شیئی را که می تواند خفگی ایجاد کند ، از خطر خارج شده است.
 • سقوط. نوزادان wiggle. این فقط کاری است که آنها انجام می دهند. و اگر وقتی کودک در حال تغییر روی میز یا تختخواب است ، چشم و دست خود را از کودک خود جدا کنید ، ممکن است کودک شما فقط از آن بپیچید – و روی زمین بروید . به همین دلیل از شما می خواهد که هرگز کودک خود را تحت مراقبت قرار ندهید.
 • سوختگی. دمای آب گرم خانه را خاموش کنید تا به طور اتفاقی پوسته پوسته a > کودک خود را در زمان حمام. درجه حرارت بالاتر از 120 درجه فارنهایت نباشد.

در حالی که 3 ماهه است نوزادان غالباً موارد زیادی مشترک دارند ، حقیقت این است که هیچ دو نوزاد یکسان نیستند. برخی از نقاط عطف رشد معمولی است ، اما هر کودک دقیقاً به همان روش نمی رسد.

برخی از نوزادان بهتر از بقیه می خوابند و برخی از نوزادان بیشتر از بقیه می خورند. متخصص اطفال فرزند شما می تواند در مورد رشد و پیشرفت خاص فرزندتان با شما چت کند – و همچنان که کودک همچنان در حال رشد است به دنبال چه چیزهایی باشید.

.

همه چیز درباره کودک 3 ماهه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *