هوش مصنوعی: محاسبه جرایم با استفاده از الگوریتم ها

آیا به زودی هوش مصنوعی مبارزه با جرم و جنایت را در جهان ما بر عهده خواهد گرفت؟

هوش مصنوعی (AI) که پیش بینی وقوع جنایات را می کند – مثل علم -بلاستیک های داستان و سینما عمل می کند. اما چنین فناوری مدتهاست که یک واقعیت است. اولین آزمایشات مبتنی بر سیستم های AI در حال حاضر در شیکاگو ، ایلینویز در حال انجام است. میزان جرم و جنایات در کلانشهرهای ایالات متحده نسبتاً زیاد است و به ویژه در جنوب جنوبی منطقه ای بسیار خطرناک در نظر گرفته شده است. همانطور که در فیلم hit ” گزارش اقلیت “با تام کروز ، سیستم با صراحت محاسبه می کند که ممکن است درگیری ایجاد شود.

گزارش اقلیت احترام خود را ارسال می کند

با توجه به رویترز چندین اپراتور روی صفحه نمایش در ایستگاه پلیس شیکاگو نظارت می کنند و اطلاعات اضافی را به AI می دهند. عوامل مختلفی از جمله وضعیت اقتصادی-اقتصادی منطقه و ساکنان آن و حتی هوا نقش دارند نقشی در این الگوریتم سپس مکانهایی را برای جرائم احتمالی تعیین می کند تا مأموران پلیس قبل از هر اتفاقی بتوانند در صحنه گشت بزنند.

50 یاری دستیاران هوشمند هوش مصنوعی

بازار آزاد و اشتراکی

اولین نتایج موفقیت آمیز

آنچه در ابتدا عجیب به نظر می رسد در واقع موفقیت آمیز است: میزان تیراندازی در منطقه هفتم شیکاگو بین ژانویه و ژوئیه 2017 در مقایسه کاهش یافته است 39٪ چشمگیر در مقایسه با سال گذشته. تعداد قتل ها 33 درصد کاهش یافته است. به همین ترتیب در سایر نواحی شهر جرائم کاهش یافته است. همزمانی یا پیشرفت فنی؟ نتایج آزمایش بیشتر ممکن است به زودی نشان دهد ، زیرا این فناوری در آینده در فیلادلفیا ، سان فرانسیسکو ، میلواکی ، دنور ، تاکوما و واشنگتن نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

.

هوش مصنوعی: محاسبه جرایم با استفاده از الگوریتم ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *