وزن هیدرواستاتیک چیست؟

توزین هیدرواستاتیک ، همچنین به عنوان وزنه برداری در زیر آب یا هیدرودسنج سنجی شناخته می شود ، یکی از دقیق ترین روش های اندازه گیری چربی بدن .

این استاندارد طلا برای اندازه گیری ترکیب بدن در نظر گرفته شد تا زمانی که روش های پیشرفته تری ، مانند اسکن سی تی اسکن و اسکن MRI ایجاد نشوند.

در طول آزمایش ، وزن بدن شما در زمین و زیر آب اندازه گیری می شود. تفاوت بین این دو اندازه گیری به مدیران آزمایش اجازه می دهد تا چگالی بدن و درصد چربی بدن شما را محاسبه کنند.

گرچه معمولاً در بیشتر افراد انجام نمی شود ، بعضی از دانشگاه ها ، مراکز آموزشی و سالن های بدنسازی آزمایش را ارائه می دهند. برخی از شرکت ها حتی آزمایش های تلفن همراه را ارائه می دهند ، که سرپرست تست به محل شما هدایت می شود.

خواندن را ادامه دهید تا بدانید که وزن گیری هیدرواستاتیک چگونه کار می کند و چگونه آن را با سایر روش های آزمایش چربی بدن مقایسه می کند.

توزین زیر آب هیدرواستاتیک بر اساس اصل ارشمیدس است. این اصل بیان می کند که مقدار مایع جابجایی شیء غوطه ور معادل حجم جسم است.

با اندازه گیری وزن شما در زمین و وزن شما در زیر آب ، مدیران آزمایش می توانند چگالی بدن شما را محاسبه کنند. p >

چربی از استخوان و ماهیچه ها سبک تر است ، بنابراین می توان از چگالی شما برای محاسبه درصد چربی بدن . اگر وزن زیر آب شما نسبتاً سنگین است ، نشانگر درصد چربی بدن کمتری است و بالعکس.

یک مثال ساده اندازه گیری چگالی یک آجر است.

تصور کنید که دارید آجری که 5 کیلوگرم وزن دارد (حدود 11 پوند) در زمین و 4 کیلوگرم (حدود 8.8 پوند) هنگام اندازه گیری در مقیاس زیر آب. این تفاوت در وزنها به معنی آجر است 1 کیلوگرم آب یا معادل 1 لیتر (حدود 0.3 گالن) آب جابجا می کند.

از این طریق می توان نتیجه گرفت که آجر دارای حجم 1 لیتر و چگالی 5 کیلوگرم در لیتر است.

روش اندازه گیری هیدرواستاتیک

قبل از توزین هیدرواستاتیک ، احتمالاً به شما دستور داده می شود حداقل 4 ساعت قبل از ورزش و غذا خوردن خودداری کنید. یک کت و شلوار سبک استحمام سبک به همراه داشته باشید.

در این روش چه انتظاری دارید:

  1. سرپرست آزمایش وزن بدن شما را در زمین اندازه گیری و ثبت می کند.
  2. سپس به آرامی وارد یک مخزن آب می شوید که یک صندلی زیر آب دارد و از مقیاس آویزان است.
  3. شما آزمایش را سه بار تکرار کنید.

سرپرست از میانگین نتایج حاصل از سه آزمایش استفاده می کند تا درصد چربی بدن شما را محاسبه کند.

برخی از مزایای وزنه برداری در زیر آب در مقایسه با سایر تست های چربی بدن شامل موارد زیر است:

  • دقیق تر نسبت به سایر روشهای گسترده آزمایش ترکیب بدن تست.
  • کل آزمایش می تواند معمولاً در حدود 15 دقیقه انجام می شود.
  • برخلاف تست های چربی بدن در امپدانس الکتریکی ، از وزن گیری هیدرواستاتیک می توان با اطمینان در افراد دارای ضربان ساز استفاده کرد.
  • این آزمایش بی خطر است و هیچ کاری ندارد. عوارض جانبی.

بدن هیدرواستاتیک آزمایش چربی در درجه اول در شرایطی انجام می شود که نیاز به اندازه گیری بسیار دقیقی دارد. content-link css-5r4717 “> چربی بدن در نقاط مختلف در طول فصل برای نظارت بر پیشرفت آنها. به عنوان مثال ، آنها ممکن است در ابتدای سال آموزش ، یک مطالعه پایه را بخوانند و در انتهای هر بلوک تمرینی دوباره امتحان کنند.

آزمایش چربی بدن هیدرواستاتیک نیز معمولاً در تحقیقات برای به دست آوردن اندازه گیری دقیق بدن استفاده می شود. چربی.

اگرچه تست چربی بدن هیدرواستاتیک معمولاً در بیشتر افراد انجام نمی شود ، برخی از سالن ها و دانشگاه ها آزمایشات را با هزینه انجام می دهند.

اندازه گیری هیدرواستاتیک یکی از دقیق ترین راه های اندازه گیری چربی بدن است. در واقع ، زمانی دقیق ترین روش برای ارزیابی ترکیب بدن در نظر گرفته می شد.

امروزه ، اسکن های MRI و CT استاندارد طلا در نظر گرفته می شوند ، اما استفاده از آنها بیشتر به تحقیقات پزشکی محدود می شود. هنگامی که به درستی انجام شود ، اندازه گیری هیدرواستاتیکی می تواند دقیق باشد 1.8 تا 2.8 درصد hl- قابل اعتماد- منبع> در مقایسه با روشهای پیشرفته تر.

کالیپر Skinfold

تست کولیف Skinfold یکی از ساده ترین راه های اندازه گیری چربی بدن است. در آزمایش چندین تغییر وجود دارد ، اما اغلب از یک آزمایش سه سایت یا هفت سایت استفاده می شود.

در طول آزمایش ، یک سرپرست آزمایش از یک جفت کالیپر برای اندازه گیری ضخامت چین های پوستی و چربی زیر سه یا هفت مکان مختلف روی بدن.

سرپرست سپس از آن اندازه گیری ها برای برآورد درصد چربی بدن استفاده می کند.

آزمایش های Skinfold می توانند در مورد 3 تا 4 درصد برای 70 درصد از جمعیت ، اما آنها می توانند به طور قابل توجهی كمتر دقت كنند كه توسط فردی بی تجربه انجام شود.

مقیاس چربی بدن

تجزیه و تحلیل امپدانس بیوالكتریكی یك ویژگی متداول در مقیاس حمام . این ماده از یک جریان الکتریکی کوچک برای تخمین چربی بدن استفاده می کند تا بتواند چربی بدن را براساس سرعت حرکت کند.

دقت این مقیاس بسته به مارک متفاوت است. سطح هیدراتاسیون شما همچنین می تواند نتایج را به میزان قابل توجهی تغییر دهد زیرا آب برق را به راحتی هدایت می کند. ترکیب بدن.

جاذب اشعه ایکس دو انرژی (DEXA یا DXA) مؤسسات بهداشت “> DEXA

از اشعه X برای اندازه گیری چربی بدن ، حجم عضلات و تراکم مواد معدنی استخوان استفاده می کند. این استاندارد طلا برای اندازه گیری تراکم مواد معدنی استخوان است. با این حال برای اندازه گیری چربی بدن به اندازه گیری وزن هیدرواستاتیک کاملاً دقیق نیست. به عنوان مثال ، دانشگاه دیالیز کالیفرنیا ، دیویس اسکن DEXA را با قیمت 50 دلار پس از ارزیابی اولیه که 75 دلار هزینه دارد ارائه می دهد.

اسکن های MRI و CT

اسکن MRI و CT دقیق ترین روش های اندازه گیری بدن هستند چربی با این حال ، این آزمایشات تصویربرداری معمولاً به تحقیقات پزشکی محدود می شوند و بسیار گران هستند. یک تکنسین آموزش دیده می تواند انواع مختلفی از بافت ها مانند استخوان ، ماهیچه یا چربی را در این تصاویر شناسایی کند.

تست های وزنه برداری هیدرواستاتیک در برخی دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی پزشکی و مراکز تناسب اندام موجود است.

اگر می خواهید تست بگیرید ، می توانید با دانشگاهها تماس بگیرید یا کالج هایی در منطقه شما که دارای علم کینزیولوژی یا برنامه های علوم ورزشی هستند. همچنین می توانید سالن های بدنسازی یا مراکز تناسب اندام را در منطقه خود جستجو کنید که ممکن است این آزمایش را ارائه دهند.

برخی از شرکت ها آزمایش هیدرواستاتیک موبایل را نیز ارائه می دهند. این شامل رانندگی مخزن هیدرواستاتیک به محل شما می باشد.

توزین هیدرواستاتیک یکی از دقیق ترین راه ها برای چربی بدن را اندازه گیری کنید.

در طول آزمایش ، هنگام نشستن در مقیاس در آب غوطه ور می شوید. سرپرست با مقایسه وزن زمین شما با وزن زیر آب ، درصد چربی بدن شما را محاسبه می کند. تست را با هزینه انجام دهید.

.

وزن هیدرواستاتیک چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *