پاناکوتا با بلوبری

پاناکوتا یک دسر ژلاتینی خامه‌ای ، خنک و خوشمزه است، که برای ماه‌های گرم سال بسیار مناسب است. با طعم پوست لیمو و زغال‌اخته آبدار ، می‌توانید انواع توت‌ها یا میوه‌های دیگر مانند آناناس را هم اضافه کنید. تهیه این دسر بدون پخت بسیار راحت و آسان است که می‌توان آن را از قبل آماده کرد.

پاناکوتا با بلوبری

این دستورالعمل برای یک دسر خامه‌ای، خنک و خوشمزه بسیار عالیست. از نظر عطر و طعم بسیار شبیه پاناکوتا است، اما دارای بافت سفت‌تری است که باعث می‌شود تا به صورت قالبی برش زده و سرو شود، زیرا هنگام سرو وا نمی‌رود. پاناکوتای نرم و خوشمزه مناسب برای دسر و مهمانی‌ها است.

زغال اخته یکی از موارد مورد علاقه من است که همراه با آناناس ترکیب بسیار خوبی می‌شود. توت‌ها شیرین و آبدار در کنار آناناس کمی‌ترش، خوشمزه و لذیذ است. پوست لیمو و وانیل طعم این دسر ژلاتینی را تا چندین درجه بهتر می‌کند.

مواد لازم:

Ingredients for Blueberry, Pineapple Lemon Panna Cotta
 • شیر –  معمولاً از شیر پر چرب استفاده می کنند ، اما شما می توانید از شیرهای کم چربی یا حتی انواع شیرهای بدون لاکتوز نیز استفاده کنید.
 • ژلاتین بدون طعم –  ژلاتین در مغازه ها و فروشگاه ها موجود است و نمیتوانید چیز دیگری را جایگزین آن کنید.
 • خامه ترش –  خامه ترش پرچرب استفاده . همچنین می توانید از خامه ترش با چربی کم یا حتی ماست ساده یونانی نیز استفاده کنید.
 • خامه سنگین – این یک شکل و طعم لطیف و غنی به دسر می دهد.
 • شکر دانه ریز – پودر قند نیز در این دستورالعمل لازم است.
 • عصاره وانیل و پوست لیمو – این  دو عطر و طعم بسیار زیادی به دسر اضافه می کنند.  استفاده از هر دو را توصیه میشود.
 • بلوبری – ترکیب زغال اخته و آناناس عالی است ، اما شما همچنین می‌توانید از انواع توت‌های دیگر – توت فرنگی ، تمشک ، توت ، توت سیاه و غیره استفاده کنید. همچنین می توانید از هلو ، شلیل ، زردآلو و خیلی چیزهای خرد شده استفاده کنید.
 • آناناس – استفاده از آناناس فقط برای سرو با دسر و نه افزودن آن به مخلوط ژلاتین خامه ای بسیار مهم است. آناناس حاوی چیزی است که اگر به مخلوط ژلاتین خامه ای اضافه شود مانع از بستن دسر می شود.

پاناکوتا چیست؟

پاناکوتا یک دسر خامه ای است که با ژلاتین سفت می شود. در بیشتر مواقع ، این بافت واقعا لطیف و پودینگ مانند است. من در این دستور کمی ژلاتین بیشتر استفاده می کنم ، بنابراین بعد از سفت شدن می توان آن را از ظرفی که در آن ریخته شده خارج کنید. اگر می خواهید بافت لطیف تری داشته باشید ، مقدار ژلاتین را کم کرده و در ظرف های مخصوص سرو بریزید.

طرز تهیه پاناکوتا

 • حدود 5 دقیقه ژلاتین را در شیر حل کنید ، تا زمانی که ژلاتین نرم شود. بعد از نرم شدن وباز شدن ژلاتین ، آن را در مایکروویو یا روی اجاق گاز ذوب کنید. خیلی مهم است که مخلوط را به جوش نیاورید ، در غیر این صورت ژلاتین دیگر فعال نمی شود و دسر شما جا نمی افتد. کنار بگذارید تا کمی خنک شود.
 • در همین حال ، در یک کاسه بزرگ و با استفاده از یک مخلوط کن دستی  خامه ترش ، خامه سنگین ، شکر ، پوست لیمو و عصاره وانیل را مخلوط کنید .
 • مخلوط کردن را با سرعت کم شروع کرده سپس سرعت را به بالا ببرید و مخلوط کنید تا مخلوط غلیظ شود.
 • مخلوط شیر و ژلاتین را بریزید و مخلوط کنید تا یک دست  شود.
 • نیمی از بلوبری را به مخلوط ژلاتین خامه ای اضافه کنید تا ترکیب شود. (از نیمی دیگر برای سرو استفاده خواهید کرد.)
 • مخلوط ژلاتین خامه ای را در قالب مستطیلی یا در قالب گرد یا کاسه یا فنجان های مخصوص سرو بریزید. در یخچال قرار دهید تا سفت ، 2-4 ساعت یا یک شب در یخچال قرار گیرد تا آماده شود.

این یک دسر ایده آل برای تهیه شب قبل مهمانی یا حتی چند روز قبل است.

نحوه خارج کردن پانا کوتا از ظرف و نحوه سرو:

Step by step tutorial of how to remove panna cotta from the pan to serve.

هنگامی که آماده سرو دسر هستید ، برای بیرون آوردن آن از ظرف ، سینک ظرفشویی یا یک ظرف بزرگ را با آب داغ پر کنید ته قالب خود را درست در زیر لبه اب  برای مدت 30 ثانیه در آب داغ غرق کنید.

قالب را روی بشقاب برگردانید و دسر باید به سمت بیرون بلغزد.

با آناناس خرد شده تازه و توت بیشتر سرو کنید.

Spoonful of creamy Panna Cotta

این بسیار کرمی و تقریباً سوفله ای است. هر لقمه خنک و خوشمزه است.

دسرهای سرد:

پاناکوتا با بلوبری

این دسر خامه ای ژلاتینی نرم ، خنک و خوشمزه یک دسر عالی برای ماه های گرم است. میوه های آبدار و شیرین با طعم پوست لیمو و همراه با آناناس ، بلوبری و سایر توت ها ، ترکیب مناسبی برای همراهی دسر پاناکوتا هستند.

موادلازم:

 • 1 فنجان شیر
 • 5 قاشق چای خوری ژلاتین بدون طعم
 • 16 اونس . ( 2 فنجان ) خامه ترش
 • 12 اونس . ( 1 1/2 فنجان ) خامه سنگین
 • 1 فنجان شکر دانه ریز
 • 1 2 قاشق چای خوری عصاره وانیل
 • 1/2 قاشق چای خوری پوست لیمو
 • 1 پیمانه زغال اخته
 • 1 1/2 فنجان آناناس خرد شده (فقط برای سرو)
 • میوه های دیگر: توت فرنگی ، تمشک ، توت سیاه ، هلو خرد شده و غیره برای تزیین

 

 1. ژلاتین را روی شیر بپاشید ، مخلوط کنید و اجازه دهید 5 دقیقه بماند ، تا زمانی که ژلاتین حل شود.
 2. در همین حال ، در یک کاسه بزرگ ، خامه ترش ، خامه سنگین ، شکر ، وانیل و پوست لیمو را با استفاده از یک لیسک  یا با همزن دستی مخلوط کنید. مخلوط کردن را با سرعت کم شروع کنید و در نهایت سرعت را به بالا برسانید تا زمانی که مخلوط غلیظ شود
 3. وقتی ژلاتین نرم و حل شد” ، مخلوط شیر و ژلاتین را به مدت 1 دقیقه در مایکروویو قرار دهید یا در قابلمه کوچکی با حرارت خیلی کم گرم کنید ، فقط تا ژلاتین ذوب می شود مراقب باشید نجوشد … کنار بگذارید تا کمی خنک شود.
 4. مخلوط شیر و ژلاتین را در کاسه بزرگ همراه با بقیه مواد بریزید. مخلوط کنید تا ترکیب شود. زغال اخته را اضافه کرده و به آرامی هم بزنید. من معمولاً از 1/2 پیمانه در دسر استفاده می کنم و از نیمه دیگر برای تزیین استفاده می کنم. همچنین می توانید از هر نوع توت یا میوه دیگری که دوست دارید استفاده کنید. آناناس را به مخلوط ژلاتین خامه ای اضافه نکنید ، در غیر این صورت دسر شما سفت نمی شود.
 5. دسر را به نوعی قالب بریزید. من از قالب مستطیلی خود استفاده کردم اما شما می توانید از یک ظرف بسته یا هر نوع ظرف عمیق استفاده کنید. شما همچنین می توانید در چند ظرف بریزید.
 6. آن را در یخچال قرار دهید تا تنظیم شود. مقدار زیادی ژلاتین در دسر وجود دارد ، بنابراین خیلی سریع ، حدود 1-2 ساعت آماده می شود. این یک دسر ایده آل برای تهیه شب قبل از مهمانی است.
 7. برای سرو کردن ، مقداری آب داغ را درون یک ظرف بزرگ یا داخل سینک ظرفشویی بریزید و کف ظرف را برای مدت 30 ثانیه در آب داغ قرار دهید. قالب را روی بشقاب برگردانید و دسر باید به سمت راست بلغزد.
 8. با آناناس خرد شده تازه و توت بیشتر سرو کنید.

کلمات کلیدی: پاناکوتا ، دسر خامه ای ژلاتین به همراه بلوبری ، لیمو و آناناس ، بدون دسر پخته آنها>

Blueberry and Pineapple Panna Cotta

 

پاناکوتا با بلوبری دسر استوایی(همراه با عکس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *