چه پرایمری برای پوست مناسب است ؟

پرایمر انواع پوست

استفاده از پرایمر برای انواع پوست بسیار مهم است . بدون آن ، آرایش شما سخت روی پوست می‌نشیند .  پس از چند ساعت باعث خستگی پوست و بهم ریختگی صورت میشود.

این تنها کاری نیست که پرایمرها انجام می دهند. پرایمرها خوب هستند زیرا محافظ پوست هستند . با ایجاد یک سد محافظ بر روی پوست به عنوان یک دافع آب عمل می کنند.

آنها به راحتی پخش می شوند و یک پایه ابریشمی و صاف برای آرایش می گذارند.”

با این وجود ، همه پرایمرهای آرایش دارای فرمول های مناسب برای همه پوست ها نیستند . به همین دلیل مهم است که از نوع مخصوص پوست خود استفاده کنید. “عاقلانه پرایمر را انتخاب کنید . زیرا ممکن است مشکلاتی ایجاد کند ، به ویژه اگر مشکل پوستی دارید مانند پوست  مستعد آکنه.

اگر برای پوست خود پرایمر انتخاب نکنید ، آرایش شما صاف نخواهد بود و نتایج ماندگار را نخواهید داشت. وقتی از پرایمر مناسب استفاده می شود ، آرایش بیشتر روی پوست می ماند.

 

نحوه یافتن پرایمر مناسب برای نوع پوست خود

یک ترفند آسان برای به خاطر سپردن اینکه کدام نوع پرایمر بیشتر با نوع پوست شما سازگار است. این است که به محصولات مراقبت از پوست خود فکر کنید. از چه نوع موادی برای  پوست خود استفاده می کنید؟

آیا کلمات خاصی مانند مات کننده ، آبرسان و ضد پیری وجود دارد؟ بسیاری از پرایمرها شامل مواد مشابهی هستند که روی انواع پوستها  نتایج مطلوب را ارائه دهند.

معمولاً ، اگر پوست خشکی دارید ، از محصولاتی استفاده می کنید که تغذیه و آبرسانی به پوست شما می بخشد.  کسانی که پوست خشک دارند باید مانند محصولات خود “پرایمر آبرسان” انتخاب کنند. در طرف مقابل طیف ، کسانی که پوست چرب دارند  یا مستعد جوش هستند .ممکن است بخواهند چیزی بدون روغن یا مات کننده را استفاده کنند. این بخشی از روغن را جذب می کند.

علاوه بر این ، افرادی که دارای پوست بالغ هستند نیز می توانند از پرایمر استفاده کنند.

 برخی از پرایمرها نه تنها درخشش زیبا و جوانی را ایجاد می کنند ، بلکه می توانند خطوط و چین و چروک های صورت را موقتاً پر کنند.

 

بهترین پرایمر برای انواع پوست

 

به دنبال بهترین آغازگر آرایشی برای نوع پوست خود هستید؟ تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اینها 8 بهترین آغازگرهای آرایشی برای هر نوع پوست هستند
پوست های چرب
 

  • پوست چرب

 پرایمر نه تنها برای استفاده بهتر از کرم پایه هستند ، بلکه می توانند به کنترل چربی پوست نیز کمک کنند.  «[پرایمر مات کننده] می تواند تولید چربی پوست شما را کاهش دهد.

“این پرایمرها همچنین منافذ بزرگ و آکنه را برطرف میکند .” علاوه بر مات شدن ، به دنبال پرایمرهای بدون روغن باشید . زیرا آنها برای پوست سنگین نیستند و در تولید چربی پوست شما دخالت نمی کنند.

سعی کنید: Smashbox Photo Finish Oil & Primary Control Primer

این پرایمرها از توانایی های مات کننده رس کائولن و پودر بامبو برای کنترل چربی اضافی تحت کنترل استفاده می کند. بعلاوه ، اگرچه مات می شود .

در عوض ، بر هیدراتاسیون بدون روغن با اسید هیالورونیک و همچنین اسید سالیسیلیک و فندق جادوگری برای دفع آلودگی های ایجاد کننده آکنه تمرکز دارد.

اینها 8 بهترین آغازگرهای آرایشی برای هر نوع پوست هستند

  • پوست مستعد قرمزی

قرمزی را می توان به سختی پوشاند ، اما با پرایمرهایی که به طور خاص برای محو نمودن نواقص فرموله شده اند ، کاملاً امکان پذیر است.

در صورت مراقبت از پوست این نواقص کم کم برطرف می شود. هنگام خرید پرایمر برای پوشاندن ظاهر قرمزی ، از چیزی استفاده کنید که نه تنها از ترکیباتی استفاده می کند که رنگ های ناهموار پوست را برطرف میکند ، بلکه  دارای جلوه ای شبیه به درخشندگی دارد که کمک می کند تا ظاهر قرمزی محو شود.

سعی کنید: فیلتر مراقبت از پوست TULA Primer Blurring Moisturizing Primer

این رنگ و پایه آرایشی قابل ساخت از TULA با ترکیبات مراقبت از پوست مانند زردچوبه باعث آرامش و صافی پوست می شود.

همچنین دارای یک روشنایی طلایی برای افزایش درخشندگی است که جلوه ای درخشان را برای جبران و ترکیب ظاهر قرمزی ایجاد می‌کند.

Large Pores or Acne-Prone Skin
Large Pores or Acne-Prone Skin

 

  • منافذبزرگ یا پوست مستعد آکنه

برای منافذ بزرگ یا پوست های مستعد آکنه ،  یک پرایمر مات کننده را امتحان کنید.

به دنبال محصولاتی باشید که دارای برچسب غیر کومدوژنیک هستند ، به این معنی که منافذ پوست شما را مسدود نمی کند.

همچنین ، پرایمرهایی با سالیسیلیک اسید برای افراد مبتلا به آکنه عالی هستند زیرا در واقع علاوه بر پوشاندن به کاهش آکنه نیزکمک می کنند. . “

 Cover FX Mattifying Primer

پرایمر  Cover FX نه تنها دارای 1٪ اسید سالیسیلیک است ، بلکه شامل پوست درختان آفریقایی باستانی نیز می شود که به دلیل توانایی آن در کاهش ظاهر منافذ بزرگ و کنترل درخشش کمک می کند.

علاوه بر این ، مجتمع طبیعی AHA اضافه شده آن می تواند به طور طبیعی برای جلوگیری از ایجاد جوش صورت مفید است.

Dull Skin
Dull skin

  • پوست کدر

پوست کدر و بالغ به فرمول های مشابه نیاز دارد زیرا هر دو می توانند از آنتی اکسیدان ها و هیدراتاسیون سود ببرند.

هنگام در نظر گرفتن پرایمر برای پوست های کدر ، به دنبال کلماتی مانند “روشن کننده” باشید زیرا نشان می دهد که فرمول درخشندگی را افزایش می دهد.

 ILIA True Skin Radiant Priming Serum Light It Up

اگر با ظاهرکسل کننده روبرو هستید ، این پرایمر  ILIA به شما درخشش شایسته ای را می بخشد.

این ترکیب با ترکیبی از بتاگلوکان و عصاره هیبیسکوس برای محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد و کاهش خطوط و چین و چروک ها ، یک قسمت مراقبت از پوست و یک قسمت آرایش است که ظاهر جوان تری را ایجاد می کند.

Normal Skin
Normal skin

  • پوست معمولی

در مورد انواع پوست معمولی ، مراقبت از پوست هنگام خرید پرایمر ضرری ندارد. ترکیبات مغذی که از عوامل محیطی محافظت می کنند – مانند ویتامین C و E – شروع خوبی است.

 bareMinerals Prime Time® Primer Foundation قوی>

این پرایمر طولانی مدت با در نظر گرفتن انواع پوست-از جمله معمولی-ایجاد شده ، بافت کلی پوست را بهبود می بخشد و ظاهری صاف ایجاد می کند که چهره را برای استفاده از آرایش آماده می کند.

علاوه بر این ، بافت بدون چسبندگی همراه با روکش ساتن ، آن را برای آرایش بدون آرایش نیز ایده آل می کند. از همه بهتر ، ویتامین C و E و گیاه آرامش بخش اضافی برای مزایای ضد پیری بیشتر است.

 

Dry Skin

  •  پوست خشک

در مورد خشکی پوست ، مانند سرم ها و مرطوب کننده های صورت ، باید به دنبال یک پرایمر باشید که بتواند رنگ پوست را تامین کند. تغذیه عمیق به این ترتیب ، پوست شما فقط برای آرایش آماده نشده است ، بلکه ، نرم و آبرسانی نیز شده هست.

jane iredale Smooth Affair® Illuminating Glow Face Primer

برای پوست های خشک ، همه چیز به محصولات آبرسان مربوط می شود . پرایمر آرایش شما هیچ تفاوتی ندارد.

این محصول از فرمول مرطوب کننده شامل ترکیبی از اسید هیالورونیک ، روغن نارگیل و کره شیا برای آبرسانی ، تسکین و رونمایی از یک پایه درخشان برای ظاهر روز یا شب شما است.

Mature Skin

  • پوست بالغ

پرایمر برای پوست بالغ باید “مملو از مواد مغذی ، آنتی اکسیدان [و] تغذیه کننده باشند”  علاوه بر این ، یک پرایمر مرطوب کننده کلیدی است.

با افزایش سن ، پوست ما تمایل دارد به سمت خشک تر شدن متمایل شود. اگر برای شما اینطور است ، تغییر فرمول مرطوب کننده بیشتر می تواند به بافت کلی پوست شما کمک کند.

 Dermalogica AGE Smart SkinPerfect Primer SPF 30

وقتی نوبت به پوست بالغ می رسد ، پرایمری که نه تنها پایه مناسبی برای استفاده از آرایش ایجاد می کند بلکه دارای لایه مراقبت از پوست نیز می باشد ضروری است.

  این فرمول از Dermalogica با این معیارها مطابقت دارد. ایجاد شده برای هدف قرار دادن خطوط ریز و چین و چروک ، به علاوه محافظت از پوست با SPF 30 ، این گزینه مناسب برای استفاده روزمره ، با یا بدون کرم پایه است.

Sensitive Skin

  • Sensitive Skin

اگر پوست حساسی دارید ، مواد اصلی مورد نیاز است. “پرایمر با [مواد] کمتر [چیز خوبی هستند.” علاوه بر این ، به دنبال کلماتی مانند “بدون عطر ، روغن و پارابن” باشید. پوست حساس همچنین می تواند از ترکیبات آبرسان و تسکین دهنده مانند هیالورونات سدیم و آب چشمه بهره مند شود.

Kevyn Aucoin The Sensual Skin Primer

این فرمول تزریق شده با اسید هیالورونیک فراتر از ایجاد بوم مناسب برای آرایش شماست – با هیدراتاسیون عمیق نیز چهره را آرام می کند.

به علاوه ، ترکیبی از عصاره های گیاهی و آنتی اکسیدان ها برای ایجاد جلوه ای درخشان تر است. بافت سبک و مرطوب کننده آن که می توان آن را به تنهایی یا با لایه فونداسیون اضافه استفاده کرد.

پرایمر مناسب برای انواع پوست چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *