پیاده سازی سیستم های سازمانی مبتنی بر هوش مصنوعی در اداره های گمرکی در سراسر کشور / تحقیقات کاربردی انجام شده در UT تایید شده برای مشارکت در توسعه سیستم های محلی در اداره های گمرک

UT PR: دکتر مهدی میراشرفی ، مدیر کل گمرک جمهوری اسلامی ایران ، در یک نامه تقدیر نامه خطاب به دکتر محمود نیلی احمدآبادی ، به نقش دانشمندان و محققان جوان UT در طراحی و اجرای سیستم های Enterprise بر اساس هوش مصنوعی در ادارات گمرک در سراسر کشور.

در نامه تقدیر نامه ای خطاب به دکتر محمود نیلی احمدآبادی ، دکتر مهدی میراشرفی ، مدیر کل گمرک جمهوری اسلامی ایران ، به نقش دانشمندان و محققان جوان UT در طراحی و اجرای سیستم های سازمانی مبتنی بر هوش مصنوعی در ادارات گمرک در سراسر کشور.

بخشی از نامه به شرح زیر است:

همکاری کارآمد بین دانشگاه تهران و اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران بر اساس چارچوبی از جهاد اقتصادی تقریباً یک دهه است که ادامه دارد. برای طراحی سیستم های سازمانی مبتنی بر هوش مصنوعی ، از بسیاری از مطالعات عملی و کارهای تحقیقاتی انجام شده در دانشگاه تهران استفاده شده است که هم اکنون در ادارات گمرک در سراسر کشور اجرا می شوند.

به دلیل این واقعیت که سیستم های محلی در ایران ، که توسط محققان و اساتید جوان دانشگاه توسعه یافته اند ، اهمیت بیشتری یافته است ، اکنون جایگزین روش های سنتی و سیستم ASYCUDA شده است که قبلاً در چندین اداره گمرک استفاده می شد برای مراحل واردات و صادرات. این سیستم با هدف ادغام کشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی توسط UNCTAD توسعه یافته است.

عواملی مانند استفاده بهینه از منابع علمی دانشگاه تهران ، تجهیز مرزبانان اقتصادی به فن آوری های مدرن از طریق تحقیق ، توسعه و استقرار یک سیستم جامع ، یک پنجره تجارت فرامرزی بهمراه همراه با سیستمهای فرعی مختلف در همه رویه ها ، همکاری بین م institutionsسسات برای استفاده از تجهیزات کنترل پیشرفته و همچنین تعامل بین همه ذینفعان و سازمان های همسایه برای دریافت داده های الکترونیکی مربوط به تجارت های مرزی ، همه منجر به توسعه بزرگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی در کشور شده است. در حال حاضر ، بیش از 70 درصد تبادل اطلاعات اقتصادی در معاملات توسط اداره های گمرک انجام می شود و این زمینه را برای مقابله موثر با مواردی مانند تحریم ها و قاچاق فراهم کرده است.

علاوه بر اعتراف به اهمیت تحقیق انجام شده در دانشگاه تهران و همکاریهای ارزنده دانشگاه ، صمیمانه تشکر می کنم از رئیس محترم دانشگاه تهران ، معاون پژوهشی ، مدیر کل تحقیقات کاربردی و به ویژه در مورد اساتید و محققان جوان ، زحمتکش و شجاع وابسته به دانشگاه که با تلاش مداوم و دلسوزانه خود به اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران کمک کردند.

منبع : ut.ac.ir
پیاده سازی سیستم های سازمانی مبتنی بر هوش مصنوعی در اداره های گمرکی در سراسر کشور / تحقیقات کاربردی انجام شده در UT تایید شده برای مشارکت در توسعه سیستم های محلی در اداره های گمرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *