این حرکات یوگا استرس شما را کاهش می دهد • مجله تصویر زندگی

 یوگا اولین قدمی بود که من در سن 37 سالگی برای تحقق بخشیدن به یک بزرگسالی نرمال تر برداشتم که فراتر از مزایای شگفت انگیز سلامتی ، تغییری بود در تعامل من با دوستان و خانواده ام.

افرادی هستند که فکر می کنند با یوگا وقت با ارزششان هدر می رود و کالری خوبی نمی سوزانند،آنها می گویند “یوگا خسته کننده است “یا “من وقتی در حال کار هستم کالری بیشتری میسوزانم.” خوب ، من از نظر شما قدردانی می کنم اما امیدوارم شما به آنچه می گویم گوش دهید.

دلایلی که چرا به یوگا نیاز داریم

1. در لحظه: هنگامی که به مدت 90 دقیقه در مکانی یوگا کار می کنید شما سعی می کنید مضامین پررنگ و پرزرق و برق را رها کنید ، در ان لحظه تمرکز می شوید و به هیچ چیزی حتی والدین پیر خود فکر نمی کنید که آیا به اندازه کافی برای آنها کاری کرده اید. شما در حال حاضر هستید و فقط با انچه ان لحظه در اطرافتان می گذرد ارامش پیدا می کنید.

 

2. تمام آنچه شما نیاز دارید در حال حاضر در درون شماست ،تمام نکته ی یوگا این است که خودتان را در آنجا قرار می دهید. خودتان را با فردی که در کنار شماست مقایسه نمی کنید. شما سعی نمی کنید کارهایی را انجام دهید که قادر به انجام آن نباشید. شما از آن چه در آن لحظه دارید استفاده می کنید و می پذیرید که این به اندازه کافی خوب است. کسی به شما نمی گوید که انتظارات والدین یا وظایف همسریتان را به خوبی انجام نمی دهید بلکه خود را همان گونه که هستید پیدا و قبول می کنید و خود را ارزشمند می بینید.

 

3. راحتی را در ناراحتی پیدا کنید: یوگا به شما می اموزد که در نقطه ای که فکر می کنید ماهیچه های شما  در حال کشیده شدن و درد هستند با ان مقابله کنید و چگونه در ان زمان احساس راحتی کنید.

 

4. دریافت و انتشار: یوگا به شما می آموزد که انرژی هارا دریافت کنید و ان را به دیگران هم انتشار دهید حتی  گریه کردن در حین تمرین غیر معمول نیست یا اینکه مجبور شوید در موقعیت کودکانه قرار بگیرید تااحساساتی که از شما دور شده اند را در خود جای دهید. و این چیز خوبی است ان شمارا وادار خواهد کرد تا خود را رها کنید و برای افرادی که در زندگی خود دوست دارید فرد بهتری باشید.

 

5. شما به اندازه کافی خوب هستید: من همه چیز را امتحان کرده ام و یوگا ، چالش برانگیزترین و پر ارزش ترین شکل ورزش در چشم من است و احساس کردم که در این چالش موفق تر بوده ام. من فکر می کردم دویدن عالی است چون هدفی دارد که همان خط پایان است اما بعد از چند ماراتن هنوز احساس رضایت نمی کردم ، فهمیدم که هرگز با دویدن احساس خوبی نمی کنم. اما یوگا به من یاد داد که هربار تمرین می کنم به اندازه کافی خوب هستم و همین که می بینم کار مفیدی برای خود و خانواده ام انجام داده ام و خود را بهبود بخشیده ام برایم ارزش طلارا دارد.
6. آن را با خانواده خود به اشتراک بگذارید : می توانید یوگا را با فرزندان خود به اشتراک بگذارید! دختر پنج ساله من یوگا را دوست دارد و برای این که او را به کلاس یوگا ببرم اشک می ریزد.اگر در سن پنج سالگی من چنین چیزی داشتم ، شاید نزدیک چهل سالگی نیازی به یوگا نداشتم و همچنین والدینم را نیز علاقه مند کرده ام ، مادرم از من می پرسد که ایا انجام دادن یک سری حرکات یوگای ملایم در هرروز هفته خوب است؟ 

 

7. نفس بکشید: یوگا نحوه تنفس را به شما یاد می دهد. ممکن است احمقانه به نظر برسد ، اما شرط می بندم که شما هم اکنون نفس خود را نگه داشته اید و یا نفس های کم عمق و سطحی تری دارید که بدن شما در حالت خوبی قرار ندارد. در یوگا یاد می گیرید که چگونه تنفس کنید و سطح سلامتی و استرس شما تغییر خواهد کرد. لازم به ذکر است که یوگا تنها چیزی نیست که روح شمارا ارام می کند اما برای کم کردن استرس ممکن است یوگا بهترین پیشنهاد باشد.

 .

چرا ما به یوگا احتیاج داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *