چرا نباید برای خوشبو کردن موهای خود از عطر استفاده کرد؟

شاید شما در روز های گذشته در چنین وضعیت مشابهی گیر کرده باشید:

برای مثال شما چند روز است موهای خود را با شامپو شست و شو نکرده اید. شما می دانید که موهای شما خوش بو و تازه نیست. شما ممکن است فکر کنید که چند اسپریت عطر روی موهای شما به خوش بو شدن موهایتان کمک می کند ،

اما آیا واقعاً بهترین راه حل است؟

همه عطرها با هم برابر نیستند ، و موهای شما سزاوار مراقبت عاشقانه است. در ادامه بخوانید تا بدانید که برای موهای بد بو واقعاً چه چیزی بهترین است.

از نظر فنی ، عطر زدن به موهای خود بدترین کاری که می توانید انجام دهید نیست ، اما بهترین هم نیست عطر پتانسیل آسیب رساندن به موهای شما را دارد.

در نظر بگیرید که چه عناصر داخل عطر شما هستند. بیشتر عطرها و لکه های بدن با الکل های خشن مانند اتیل الکل و عطرهای سنگین مصنوعی ساخته می شوند.

مطابق با سازمان غذا و دارو (FDA) hl- قابل اعتماد- ، اتیل الکل می تواند اثر خشک کنندگی بر روی پوست و مو داشته باشد. به همین دلیل ، بسیاری از مواد آرایشی استفاده از الکلهای دیگر را در فرمولهای خود انتخاب می کنند.

خشکی بدون درمان می تواند باعث طولانی مدت خسارت شود ، به عنوان شکستگی ، شکاف انتهایی ، و سرخوردگی.

گزینه های عطر زیادی وجود دارد که می توانند حفظ کنند یکپارچگی موهای خود را ، آن را تمیز کرده و آبرسانی کنید.

لکه های مو

مایع مو را به عنوان امن ترین جایگزین برای عطر در نظر بگیرید. این اسپری ها قصد دارند بدون خشک شدن و یا آسیب رساندن موهای شما ، رایحه ای با طراوت و ماندگار باقی بمانند.

شامپو خشک

اگر به دنبال محصولی هستید که موهای شما را به طور موقت تمیز کند و همزمان عطر اضافه کند ، شامپو خشک راهی برای انجام این کار است.

این فرمول ها به از بین بردن روغن های اضافی و جذب بو یا آسیب رساندن مو کمک می کنند.

سرم و روغن های معطر

اگر به دنبال تغذیه موهای خشک عمیق هستید ، یک روغن مو یا سرم معطر را امتحان کنید. کمی با این محصولات فاصله زیادی می گیرد. احتمالاً فقط لازم است تا آنها را از نیمه میانی تا انتهای موهای خود بمالید.

روغن مو Ouai یکی از محبوبترین ویراستاران زیبایی به دلیل فرمول سبک آن است که همزمان از آن محافظت می کند آسیب گرما هنگام صاف کردن خشک و ترک عطر و بوی ظریف است.

  • با شیر نارگیل تزریق می شود ، OGX سرم ضد شکستگی شیر نارگیل تغذیه کننده OaX به هیدراته کردن موهای خشک و آسیب دیده کمک می کند. به علاوه ، رایحه گرمسیری ماندگار را پشت سر می گذارد.

در حالی که می خواهید از الکلهای اتیل و ایزوپروپیل دوری کنید ، الکلهای چرب هیدراتاسیون و روانکاری را به ساقه مو اضافه می کنند. چشمان خود را از نظر فرمول ها با ترکیباتی مانند:

  • الکل ستیل
  • الکل استئاریل
  • الکل سیتاریل

اینها همه از گیاهان به دست می آیند.

هرگونه مو ، شامپو خشک یا سرم هایی که با روغن طبیعی غنی شده اند ، می توانند به ترمیم رشته های مو و طولانی شدن رایحه کمک کنند. “/ health / چگونه-به-استفاده-روغنهای ضروری # اقدامات احتیاطی روغنهای ضروری جایگزینی برای رایحه های مصنوعی سنتی ارائه می دهند. فقط مطمئن شوید که آنها با اطمینان در فرمول رقیق شده اند تا از حساسیت جلوگیری کنند.

از دود سیگار خودداری کنید

بوی دود سیگار را می توان به راحتی در موها جذب کرد ، به خصوص در افراد سیگاری سنگین.

در اکثر اوقات ، خلاص شدن از این مشکل است و می تواند موها را برای روزها بوی کند.

افرادی که سیگار کشیدن را ترک می کنند ، معمولاً متوجه می شوند که لباس ، دست و موهایشان بعد از مدتی احساس بو نمی کند. هر روز موهای خود را بشویید ، چسبیده به طور معمول شستشو موهای خوشبو کننده را تضمین می کند.

این برای هر فرد متفاوت به نظر می رسد ، اما بسیاری از آنها بهتر است که دو تا سه بار در هفته شستشو دهید.

همچنین می توانید برای تمیز کردن عمیق هفته ای یک بار از اسکراب پوست سر استفاده کنید . h3> بالش های خود را به طور مرتب تمیز کنید

برای تمیز نگه داشتن صورت و موهای خود ، هر هفته بالش های خود را بشویید یا تعویض کنید. بالش های نخی پنبه ای می توانند آرایش ، باکتری ، خاک و روغن باقیمانده را جذب کنند ، و همه اینها موها و پوست را از بین می برد.

همچنین می توانید با بالش های ابریشمی یا ساتن آزمایش کنید. این مواد باعث می شوند تا موها از درهم و برآمدگی بیشتر و جذب بیشتر خاک یا روغن جلوگیری شود.

اسپری کردن عطر مورد علاقه خود بر روی موهای شما ممکن است به کوتاه مدت کمک کند ، اما با خشک کردن آن می تواند در دراز مدت به مو آسیب برساند.

.

چرا نباید برای خوشبو کردن موهای خود از عطر استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *