چه زمانی بچه ها می توانند لوبیا بخورند؟

لوبیا بسیار مغذی است و منبع عالی بسیاری از مواد مغذی از جمله فیبر ، فولات ، منیزیم و پروتئین گیاهی .

حتی اگر لوبیا به دلیل فواید سلامتی آنها شناخته شده باشد ، والدین ممکن است از خود بپرسند که آیا این یک انتخاب مناسب برای نوزادان است یا خیر. یک – و چگونه با اطمینان می توان آنها را به رژیم غذایی متنوع کودک اضافه کرد.

شما می توانید معرفی غذاهایی غیر از شیر مادر و فرمول آن را در حدود 6 ماهگی به کودک کوچک خود بدهید. پس از 6 ماه ، دریافت همه مواد مغذی مورد نیاز خود از شیر به تنهایی برای نوزادان دشوارتر می شود. به علاوه ، این سنی است که در آن اکثر نوزادان از لحاظ رشدی قادر به کنترل غذاها با بافت ها و ترکیبات مغذی متفاوت از شیر هستند.

شیر مادر باید همچنان منبع اصلی کالری کودک شما باشد.

در واقع ، این پیشنهاد کرد که شیر مادر و / یا فرمول (یا شیر گاو بعد از 1 سالگی) نیمی از نیازهای انرژی کودک شما را از سنین 6 تا 12 ماه تأمین کند ، و یک سوم از نیازهای انرژی آنها بین سنین 12 تا 24 ماه است.

اولین غذاهای کودک باید از نظر مواد مغذی متراکم و به ویژه سرشار از چندین ماده غذایی مهم از جمله آهن ، پروتئین و کلسیم باشد.

چه چیز دیگری ، غذای کودک شماست. توانایی رسیدگی به غذاهای در اندازه ها و بافت های مختلف با تغییر سن. در حالی که نوزادان جوان تر با غذاهای پوره شده یا رب ها بهتر عمل می کنند ، نوزادان بزرگتر به طور معمول می توانند غذاهایی با اندازه و بافت های مختلف را تحمل کنند ، تا زمانی که این غذا به طور مناسب و با اطمینان تهیه شود. زیرا آنها:

  • ماده مغذی متراکم
  • نرم
  • قادر به آسانی برای پاکسازی هستند
  • به طور معمول مخلوط
  • می تواند به خوبی با بسیاری از طعم های مختلف جفت شود

معمولاً حبوبات در حدود 7 تا 10 ماهگی به رژیم غذایی کودک شما اضافه می شود.

لوبیا بسیار مغذی است و با بسیاری از مزایای سلامتی همراه است. به عنوان مثال ، لوبیا منبع عالی فیبر را ارائه می دهد.

افزودن غذاهای سرشار از فیبر مانند لوبیا در رژیم غذایی کودک شما می تواند به کاهش خطر ابتلا به یبوست کمک کرده و حرکات سالم روده را تقویت کند. به علاوه ، الیاف خاص موجود در لوبیا به ترویج جمعیت سالم باکتریهای روده کمک می کند.

همچنین ، مطالعات نشان می دهد که نوزادان و كودكان جوان كه فيبر زيادي دارند ، نسبت به نوزادان و كودكان خردسالي كه فيبر كمتري دارند ، مواد مغذي بيشتري از جمله آهن ، منيزيم و پتاسيم مصرف مي كنند. = “FoodData Central” argumente = “پایگاه داده غذایی و غذایی بسیار مورد احترام وزارت کشاورزی ایالات متحده ، مرجع دولتی”> پر از مواد مغذی که برای شما بسیار مهم هستند سلامتی کودک ، از جمله:

 • آهن
 • منیزیم
 • potassium
 • calcium
 • folate
 • zinc

آنها همچنین منبع بزرگی از پروتئین گیاهی .

حتی اگر لوبیا بسیار مغذی باشد ، آنها باید یکی از بسیاری از غذاهایی باشند که رژیم غذایی کودک شما هنگام شیر گرفتن را تشکیل می دهند. کلید تهیه یک رژیم غذایی متعادل و مغذی برای کودک شما اطمینان از عدم قرار گرفتن در معرض غذاهای مختلفی است که انواع مختلفی از مواد مغذی را ارائه می دهند.

تعدادی حبوبات از جمله لوبیا و عدس وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. برخی از گزینه های خوب برای ارائه مورد کوچک خود عبارتند از:

 • لوبیای سیاه
 • لوبیای گاربانزو
 • لوبیا کلیه
 • لوبیا پینتو
 • عدس قرمز
 • لوبیای کانلینی

به خاطر داشته باشید که برخی از حبوبات بیشتر از سایرین با حساسیت غذایی ارتباط دارند. به عنوان مثال ، بادام زمینی و سویا آلرژن های غذایی رایج هستند. مطابق آکادمی آمریکا در مورد اطفال ، توصیه های مختلفی در رابطه با زمان معرفی این مواد غذایی بر اساس خطر آلرژی کودک شما وجود دارد.

به همین دلیل ، بهتر است برای مشاوره با پزشک متخصص اطفال خود برای مشاوره در مورد زمان و نحوه معرفی محصولات سویا و بادام زمینی را به کودک خود اختصاص دهید.

انتخاب لوبیا خشک بیش از لوبیای کنسرو ممکن است بهترین گزینه باشد ، همانطور که لوبیای کنسرو تمایل به سدیم وجود دارد که برای شما غیر ضروری است ، اما چه رسد به کوچک شما. پاداش: معمولاً لوبیای خشک و عدس مقرون به صرفه تر هستند. هنگام معرفی لوبیا و عدس به کودک ، از داروهای ساده استفاده کنید. به راحتی ، حبوبات را بپزید ، پوره کرده یا آنها را خرد کنید (بسته به سن کودک شما) و تهیه آنها به صورت ساده بهترین است. مخلوط کردن آنها با یک منبع میوه ، سبزی یا پروتئین که می دانید کودک شما را دوست دارد ، احتمال پذیرش را افزایش می دهد.

لوبیا و عدس حاوی ترکیباتی به نام ضد مغذی ها هستند ، مانند اسید فیتریک و لکتین ها مواد مغذی ضد هضم هضم برخی مواد مغذی مانند آهن ، کلسیم و منیزیم را دشوارتر می کند.

خوشبختانه روش هایی مانند خیساندن ، پخت و پاش و جوانه زدن را به طور قابل توجهی آماده می کنید لوبیا و عدس را کاهش می دهد .

شما می توانید حبوبات جوانه زده به صورت آنلاین یا در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی خریداری کرده و آنها را مطابق میل خود تهیه کنید. لوبیا و عدس معمولی همچنین می توانید با استفاده از این دستورالعمل ها دانه ها را در خانه جوانه بزنید. .

تمام لوبیا های جوانه زده و عدس را قبل از تهیه آنها به کودک کوچک خود بپزید تا از بیماری ناشی از بیماری ناشی از غذا جلوگیری کند.

شیر دادن به کودک (BLW) یک روش شیر گرفتن است که به کودک خود اجازه می دهد:

 • خود را تغذیه کنید
 • کنترل کنید کدام غذاها را دوست دارند امتحان کنید
 • بافت ها و طعم غذاهای مختلف را کشف کنید

برخلاف شیر گرفتن سنتی ، BLW غذاها را تمیز می کند و در عوض با ارائه تکه های کوچکی از غذاهای کامل از نوزادان شروع به تشویق می کند تغذیه خود اگرچه BLW با انواع فواید بالقوه مرتبط بوده است ، با برخی از خطرات همراه است ، از جمله خطر ابتلا به خفگی را افزایش داد .

لوبیا یک غذای محبوب است که مورد علاقه علاقه مندان به شیر گرفتن کودک قرار می گیرد. لوبیا و عدس را می توان در ماساژ ، نیش و یا به سادگی خرد شده در بیت های کوچکتر و قابل کنترل تر خرد کرد. تهیه لوبیا در خمیر ممکن است بی خطرترین شرط بندی برای نوزادان جوان باشد ، زیرا ممکن است پوست لوبیا در دهان یا گلو کودک شما گرفتار شود. اگر مطمئن نیستید که لوبیا گزینه ای مطمئن برای شیر گرفتن کودک است ، با پزشک خود مشورت کنید.

قبل از تهیه لوبیا و عدس به کوچولوی شما چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

لوبیا سرشار از فیبر است و اگر بخش زیادی از آن به کودک خود بدهید ، ممکن است باعث ناراحتی گوارشی مانند گاز و اسهال شود. در هنگام معرفی لوبیا به کودک خود بخش کوچکی از یک قاشق غذاخوری را شروع کنید و بخشی را با گذشت زمان افزایش دهید.

اگرچه لوبیا مغذی است ، اما آنها نباید بخش عمده ای از رژیم غذایی کودک شما باشد. به یاد داشته باشید برای اطمینان از دریافت مقدار زیادی مواد مغذی ، به غذاهای متنوع و پر از مواد مغذی ، به کودک خود پیشنهاد دهید.

در آخر ، اگرچه سویا و بادام زمینی آلرژی زا های متداول هستند ، اما اکثر لوبیا و عدس بعید است باعث ایجاد آن شوند. واکنش آلرژیک در کودک شما. با این حال ، ممکن است اتفاق بیفتد ، بنابراین همیشه بهتر است کودک خود را هربار که غذای جدیدی وارد رژیم غذایی خود می کنید ، نظارت کنید.

لوبیا می تواند انتخاب مناسبی برای رژیم غذایی کودک شما باشد. با این وجود ، لوبیا به روشهای ایمن و سالم که مناسب سن کودک شماست ، ضروری است.

اگر در مورد اضافه کردن لوبیا به رژیم غذایی کودک خود سؤالی دارید ، با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید.

.

چه زمانی بچه ها می توانند لوبیا بخورند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *