چه عواملی باعث رقیق شدن ادرار در آزمایشات مواد مخدر و چگونگی پیشگیری از آن می شود

از آزمایش داروی ادرار برای تشخیص وجود داروهای غیرقانونی و تجویز شده در ادرار استفاده می شود. همچنین به عنوان صفحه داروی ادرار شناخته می شود.

در آزمایش داروی ادرار نمونه ادرار به آزمایشگاه ارسال می شود. آزمایش کننده ادرار را برای داروهای خاص یا متابولیت های آنها تجزیه و تحلیل می کند. پس از پردازش دارویی ، متابولیتها محصولاتی هستند که توسط بدن ایجاد می شوند. در غیر این صورت ، نتایج آزمایش دارو ممکن است نادرست باشد.

ادرار رقیق هنگامی رخ می دهد که آب زیادی در ادرار وجود داشته باشد. یعنی غلظت ادرار ضعیف است. در نتیجه ، آزمایش کننده قادر به تشخیص صحیح وجود داروهای موجود در ادرار نخواهد بود.

اگر شما کارفرمایی هستید که به آزمایش دارو نیاز دارید ، ممکن است تعجب کنید که چه چیزی باعث ادرار رقیق می شود. در این مقاله دلایل احتمالی رقیق شدن ادرار و چگونگی به دست آوردن نتایج دقیق توضیح داده شده است.

ادرار می تواند رقیق شود به دلایل زیادی همیشه همیشه به این دلیل نیست که شخصی سعی دارد با نوشیدن آب زیادی آزمایش را “تقلب کند”. این می تواند به طور تصادفی اتفاق بیفتد.

دلایل احتمالی ادرار رقیق موارد زیر می تواند باشد.

نوشیدن مایعات به دلایل بهداشتی “/ تغذیه / چقدر آب شما باید در هر روز بنوشید” کلاس = “محتوا-پیوند css-5r4717”> در حال آبرسانی ماندن . بنابراین ، معمول است که افراد مکرراً آب زیادی بنوشند. اگر آنها به طور مرتب مقدار زیادی مایعات مصرف کنند ، ادرار آنها رقیق می شود.

آماده سازی برای تهیه نمونه ادرار

اگر فردی نتواند به اندازه کافی تأمین کند ادرار ، آنها ممکن است مجبور به بازگشت یا تکرار آزمایش شوند. برخی از افراد ممکن است پیش از این مقدار زیادی مایعات بنوشند تا اطمینان حاصل کنند که می توانند یک نمونه ادرار بدهند.

گرفتن دیورتیک ها

برخی از داروهای تجویز دارای کلاس اثر دیورتیک . آنها تولید ادرار را افزایش می دهند و منجر به رقیق شدن ادرار می شوند.

نوشیدنی هایی مانند قهوه و چای نیز ادرارآور هستند.

مشکلات کلیوی

کلیه ها با ساختن ادرار زباله ها را از بدن جدا می کنند. اگر کلیه ها به درستی کار نکنند ، ممکن است در ادرار آب زیادی آزاد کنند.

ادرار رقیق شده معمولاً دارای رنگی سبکتر از ادرار معمولی است.

علاوه بر این ، آزمایش کنندگان می توانند با مراجعه به اندازه گیری هایی به نام چک اعتبار ، رقیق شوند. این بررسی ها شامل کراتینین ادرار و وزن مخصوص آن است.

کراتینین ادرار

کراتینین یک محصول زباله است که توسط عضلات شما تولید می شود. این در هنگام تجزیه کراتین ، یک اسید آمینه ساخته شده است.

کلیه های شما کراتینین را از طریق ادرار خارج کنید. مقدار کراتینین در ادرار میزان غلظت آن را نشان می دهد. در ادرار رقیق ، سطح کراتینین ادرار بین 2 تا 20 میلی گرم در دسی لیتر است.

وزن مخصوص

وزن مخصوص ادرار غلظت ادرار را نشان می دهد. این مقدار آب را با مقدار مواد موجود در ادرار مقایسه می کند.

ادرار معمولی دارای وزن مخصوصی بین 1.002 تا 1.030 است. اگر ادرار رقیق شده باشد ، وزن مخصوص آن بین 1.001 تا 1.003 است.

  • از افرادی که آزمایش شده اند بخواهید تا قبل از انجام آزمایش میزان مصرف مایعات خود را محدود کنند. > از آنها بخواهید که قبل از تهیه نمونه ، از مدرها مانند قهوه و چای خودداری کنند.
  • ادرار را در صبح زود جمع کنید. قبل از کار.
  • آزمایش داروی ادرار بصورت تصادفی برنامه ریزی کنید.

دو نوع آزمایش داروی ادرار وجود دارد. وجود داروهای خاص. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که با آنتی ژن ها یا مواد خارجی مرتبط می شوند. در این حالت ، آنتی ژن دارویی است.

در یک آزمایشگاه ، آزمایش کننده دارو و آنتی بادی های خاص دارویی را به ادرار اضافه می کند. اگر این دارو قبلاً در ادرار باشد ، برای پیوند با آنتی بادی ها با داروی اضافه شده رقابت خواهد کرد. این واکنش بدان معنی است که نمونه مثبت است.

اگر ادرار هیچ اثری از دارو نباشد ، واکنش واضح نخواهد بود. نمونه منفی تلقی می شود.

ارزان و سریع است. این معمولاً برای آزمایش های اولیه استفاده می شود. با این حال ، قادر به تشخیص داروهای خاص نیست. این بدان معنی است که می تواند نتایج منفی کاذب یا کاذب منفی داشته باشد.

کروماتوگرافی گازی- طیف سنجی جرمی

کروماتوگرافی گازی- طیف سنجی جرمی (GC-MS) برای تأیید نتایج IA استفاده می شود. این خاص تر از IA است ، بنابراین کمتر احتمال دارد که نتایج کاذب ارائه دهد.

در GC-MS ، یک گاز به نمونه ادرار اضافه می شود. گاز با مواد موجود در ادرار در تعامل است و باعث جداسازی آنها می شود. آزمایش کننده از دستگاهی به نام طیف سنج جرمی برای شناسایی ترکیبات جداگانه استفاده می کند.

GC-MS یک تست استاندارد است که برای پیگیری ها استفاده می شود. انواع دیگر کروماتوگرافی ممکن است از مایع برای جدا کردن ترکیبات استفاده کند.

ادرار رقیق می تواند مشکل را بدست آورد نتایج دقیق از آزمایش داروی ادرار. با این حال ، این به معنای این نیست که شخصی در تلاش است “تست” را تقلب کند. برخی افراد ممکن است برای سالم ماندن آب زیادی بنوشند یا اطمینان حاصل کنند که می توانند به میزان کافی ادرار بدهند.

برخی از داروها و مشکلات کلیوی نیز می توانند باعث رقیق شدن ادرار شوند.

برای جلوگیری از رقیق شدن ادرار ، قبل از انجام آزمایش میزان مصرف آب و دیورتیک را محدود کنید. همچنین می توانید ادرار را در اوایل صبح یا قبل از کار جمع کنید.

.

چه عواملی باعث رقیق شدن ادرار در آزمایشات دارو و چگونگی پیشگیری از آن می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *