الرژی و خشکی چشم

اگر بدون ترشح ، ناراحتی چشمی دارید ، ممکن است از خود بپرسید که آیا شما آلرژی دارید یا سندرم خشکی چشم.

در حالی که این دو بیماری از نظر علائم شباهت دارند ، آلرژی چشم متفاوت است ، یکی از دلایل اصلی آن خشکی چشم است. با این حال ، این احتمال وجود دارد که آلرژی های چشمی منجر به سندرم خشکی چشم شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ها و شباهت های آلرژی چشم و علائم خشکی چشم ، ادامه مطلب را بخوانید تا بتوانید بهترین روش درمانی را تشخیص دهید.

علائم آلرژی چشم

آلرژی چشم به عنوان ملتحمه آلرژیک شناخته می شود و برخلاف ملتحمه باکتریایی و ویروسی ، مسری نیست. برجسته ترین علامتی که آلرژی چشم را از سایر مشکلات چشمی جدا می کند خارش است.

خارش چشم ممکن است به حدی باشد که به طور تصادفی بعد از مالش چشم از ان اشک بیاید و قرمز شود. اگر چشمان شما خارش نداشته باشد ، ممکن است شما به بیماری چشم دیگری مبتلا شده باشید.

پوست اطراف و زیر چشم شما ممکن است پف کند. برخی از افراد همچنین دارای حلقه های زیر چشم تیره به نام براق کننده های آلرژیک هستند. حتی ممکن است حساسیت به نور را نیز تجربه کنید.

علاوه بر این ، ممکن است چشمان شما اشکی باشد ، و اشک به طور مداوم در حال جمع شدن باشد.

علائم خشکی چشم

همانطور که از نامش پیداست ،باعث خشکی شدید چشم می شود که می تواند احساس سوزش ایجاد کند. چشمان شما خشک می شود زیرا اشک کافی برای روان شدن آنها نیست.

مانند آلرژی چشم ، خشکی چشم می تواند باعث قرمزی و سوزش شود. با این وجود ، کمبود اشک باعث خارش و تورم آلرژی می شود.

در صورت عدم درمان ، خشکی چشم می تواند مشکلات بینایی ایجاد کند. اینها شامل حساسیت به نور و دید تار است.

درمان خشکی چشم به علت ایجاد آن بستگی دارد.

آلرژی چشم

آلرژی چشم در اثر تماس با موادی است که به آن حساسیت دارید. بدن شما برای مقابله با این مواد بی خطر ، که در نتیجه منجر به واکنش های آلرژیک می شود ، هیستامین ترشح می کند. بسیاری از انها فصلی هستند . اگر در بهار و پاییز علائم آلرژی چشم بیشتری دارید ، ممکن است به ترتیب به گرده درخت یا گرده گیاه گلبرگ حساسیت داشته باشید.

سایر آلرژی های احتمالی که ممکن است باعث مشکل چشم شما شوند عبارتند از: شوره حیوان خانگی ، کنه های گرد و غبار ، کپک ، دود و عطر یا رایحه.

درمان و پیشگیری

بهترین راه پیشگیری از آلرژی چشم جلوگیری از قرار گرفتن در معرض موادی است که به آن حساسیت دارید. با این حال ، این همیشه ممکن نیست.

مصرف آنتی هیستامین خوراکی می تواند به جلوگیری از آلرژی چشم کمک کند. اگر به تسکین فوری نیاز دارید ، استفاده از قطره چشم را در نظر بگیرید. بهترین قطره های چشمی برای آلرژی ها باید قطره های فاقد مواد نگهدارنده باشد.

این مورد به خصوص برای استفاده در فصل آلرژی مناسب است، زمانی که ممکن است لازم باشد چندین بار در روز استفاده کنید.

خشکی چشم

تخمین زده می شود حداقل 5 میلیون نفر در ایالات متحده خشکی چشم دارند. این حالت وقتی ایجاد می شود که چشمان شما به اندازه کافی اشک تولید نکند.

علل

سندرم خشکی چشم اغلب به درستی تشخیص داده نمی شود.

برخی موارد ممکن است مربوط به شرایط زمینه ای سلامتی باشد ، مانند بیماری تیروئید ، سندرم شوگرن و آرتریت روماتوئید.

سایر موارد علت خشکی چشم عبارتند از:

خشکی چشم ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از رایانه و تلفن هوشمند باشد.

در بعضی موارد ،کمتر کار کردن با رایانه می تواند خشکی چشم را کاهش دهد.

در حالی که آلرژی چشم و خشکی چشم دو موضوع مختلف هستند ، مطالعات بالینی نشان داده است که علائم آلرژی مزمن در چشم منجر به بیماری خشکی چشم می شود. آنتی هیستامین ها همچنین ممکن است چشم های شما را خشک کنند. پیگیری علائم خود بسیار مهم است تا بتوانید تشخیص دقیق تری از پزشک خود دریافت کنید.

همانند درمان آلرژی چشم ، به دنبال قطره های بدون مواد نگهدارنده باشید. اشک مصنوعی می تواند به روان شدن چشم کمک کند. قطره نسخه ممکن است در موارد شدیدتر مورد نیاز باشد.

برای تسکین خشکی چشم محصولات زیر را که دارای امتیاز بالایی هستند ، بررسی کنید:

لنزهای تماسی

 ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به خشکی چشم به دلیل لنزهایی که به سرعت خشک می شوند باشند. لنزهای طبی را که از مقاومت بیشتری در برابر خشکی برخوردار هستند از چشم پزشک بخواهید.

همچنین اگر از لنز تماسی استفاده می کنید ، ممکن است مشکل آلرژی ایجاد کند زیرا آلرژن های کوچک در پشت لنزهای شما قرار دارند.

در صورت حساسیت شدید چشم ، ممکن است استفاده از عینک را تا زمان رفع علائم در نظر داشته باشید.

هم حساسیت و هم خشکی چشم بیماری های شایع چشم هستند ، اما این تنها نگرانی های پزشکی نیستند که می توانند چشم شما را تحت تأثیر قرار دهند.

در صورت مشاهده علائم زیر ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. آنها می توانند وجود یک مشکل چشمی دیگر ناشی از بیماری یا آسیب را نشان دهند.

  • چرک یا ترشحات مایل به زرد از چشم شما خارج می شود ، یا تجمع پوستی در چشم که ممکن است نشانه هایی از عفونت مرتبط با ملتحمه باکتریایی باشد.
  • برآمدگی قرمزی در نزدیکی چشم یا پلک ، که احتمالاً می تواند گزش باشد.
  • بریدگی یا پارگی روی پلک ، یا خون در قسمت سفید چشم شما.
  • در دیدن یا چشمک زدن در یک یا هر دو چشم خود مشکل دارید.
  • احساسی مانند اینکه با وجود آب ، اشک یا تلاش برای پلک زدن آن چیزی در چشم شما گیر کرده است.
  • درد مزمن در یک یا هر دو چشم.
  • هرگونه تغییر در رنگ ، اندازه یا شکل مردمک چشم.

توجه: در صورت احساس هرگز چشم خود را مالش ندهید مانند اینکه یک شی در آن وجود دارد ، زیرا می تواند منجر به خراش و آسیب شود.

آلرژی چشم می تواند منجر به علائم ناخوشایندی شود که در فعالیت های روزمره شما تداخل ایجاد می کند ، بنابراین مراجعه به پزشک و تشخیص صحیح ان از اهمیت برخوردار است.

همچنین ممکن است در اثر آلرژی ، چشم هایتا خشک شود. اگر بعد از چندین روز درمان چشمتان بهبود نیافت ، با پزشک خود صحبت کنید.

.

چگونه تفاوت خشکی چشم و آلرژی چشم را تشخیص دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *