سلام آلرژیک

اگر شما یا فرزندتان از طریق پل بینی خطی فرو رفته دارید ، سلام آلرژیک ممکن است مقصر باشد.

این خط گفتاری به عنوان چین بینی یا آلرژیک شناخته می شود. این امر در اثر مالش عادی بینی و حرکت به سمت بالا با دستها یا انگشتان ایجاد می شود.

افرادی که به احتمال زیاد دچار چین و چروک بینی می شوند کسانی هستند که در بسیاری از اوقات دچار خارش ، آبریزش و عطسه بینی هستند ، مانند کسانی که دارای رینیت آلرژیک هستند. چین اغلب به خودی خود از بین می رود ، اما در بعضی موارد ممکن است در بزرگسالان به طور دائمی باقی بماند.

در این مقاله درباره سلام آلرژیک ، چین و چروک بینی و چگونگی جلوگیری از انها بحث خواهیم کرد.

چین و چروک بینی معمولاً با شرایطی همراه است که در بسیاری از اوقات بینی شما خارش و آبریزش دارد ، مانند رینیت آلرژیک. عوامل حساسیت زای محیطی شامل گردوغبار ، شوره حیوانات ، گرده گل و هاگ های کپک زده می شوند.

خارش و آبریزش بینی می تواند ناراحت کننده باشد ، به ویژه هنگامی که بافت ها از دسترس خارج شوند. تمایل به مالیدن یا خراشیدن بینی ممکن است روزانه بارها در افراد مبتلا به رینیت آلرژیک اتفاق بیفتد.

برای تسکین بینی تحریک شده و پوسیدگی ، برخی از افراد از سلام آلرژیک استفاده می کنند.

سلام آلرژیک اشاره به کشیدن بینی با انگشتان یا کف دسته به سمت بالا ، در امتداد نوک بینی است. این عمل بینی را وادار می کند که به سمت بالا متمایل شود.

وقتی این کار در مدت زمان طولانی انجام می شود ، سلام آلرژیک می تواند باعث ایجاد یک خط افقی در بالای سوراخ های بینی شود. این خط به عنوان چین بینی یا سلام آلرژیک شناخته می شود.

چین خوردگی بینی می تواند کم رنگ باشد. همچنین می تواند بیش از حد رنگی یا تیره تر از پوست اطراف بینی باشد.

برای کودکان ممکن است بیش از بزرگسالان استفاده شود. به همین دلیل ، چین و چروک بینی در کودکان ، به خصوص در افرادی که آلرژی دارند ، رایج تر است.

درمان چین و چروک بینی به سن فرد بستگی دارد.

درمان چین و چروک بینی در کودکان

در کودکان ، چین بینی ضعیف پس از درمان آلرژی باید خود به خود از بین برود.

هنگامی که بینی دیگر خارش یا آبریزش نداشته باشد ، میل به کشیدن آن با سلام آلرژیک باید کاهش یابد و با آن ، چین و چروک بینی از بین برود.

درمان چین و چروک بینی در بزرگسالان

در بعضی موارد ، چین بینی خود به خود کاهش نمی یابد. این مسئله به احتمال زیاد در بزرگسالان اتفاق می افتد.

در برخی موارد ، سلام آلرژیک ممکن است به عادت نهفته ای تبدیل شود ، که بدون توجه به آن سالها مورد استفاده قرار گیرد. بزرگسالانی که دارای چین خوردگی آلرژیک دائمی هستند باید برای یافتن محلول های شخصی به متخصص پوست مراجعه کنند.

  • اگر چین خوردگی بیش از حد پررنگ باشد ، نسخه هیدروکینون کرم سفید کننده همراه با هیدروکورتیزون ، ممکن است کمک کند. همچنین باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
  • اسکارهای بدون رنگدانه ممکن است با خال کوبی پزشکی ، لیزر درمانی ، برداشتن جای زخم یا سایر روش های درمانی ، درمان شوند.
  • در برخی از بزرگسالان ، چین های بینی ممکن است به صورت تورفتگی ایجاد شود. متخصص پوست شما ممکن است روش هایی مانند لیزر درمانی یا لایه برداری شیمیایی را توصیه کند.

مالش بینی می تواند به عادت و بدون علائم بینی باشد. برای مقابله با این مسئله ، سعی کنید همیشه بافت ها را دستی نگه دارید. به آرامی از آنها برای پاک کردن یا دمیدن بینی خود به جای مالش استفاده کنید.

سعی کنید در زمان هایی که بینی خود را می مالید هوشیار باشید و سعی در کاهش وقوع آن داشته باشید.

اگر مشاهده کردید کودک دارد از سلام الرژیک استفاده می کند سعی کنید ان را متوقف کنید. در برخی موارد ، چیز هایی که کودک را مشغول می کند ، مانند اسباب بازی های fidget ، ممکن است راهنمای خوبی باشند.

بزرگسالان و كودكان مبتلا به آلرژی ممكن است از سلام آلرژی برای پاك كردن بینی خود استفاده كنند. این رفتار می تواند منجر به تشکیل چین آلرژیک شود.

چین های آلرژیک معمولاً از نظر ظاهری ضعیف هستند و به طور کلی موقتی هستند. چین های آلرژیک ضعیف معمولاً به خودی خود برطرف می شوند.

در برخی موارد ، چین های آلرژیک ممکن است دائمی شوند. راه حل های پوستی وجود دارد که می تواند ظاهر آنها را کاهش دهد یا از بین ببرد. مدیریت موفق آلرژی ممکن است در وهله اول از بروز آنها جلوگیری کند.

.

چگونه سلام آلرژیک بینی را چروک می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wekjriusd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35