قدرشناسی

در سال های گذشته، تحقیقات علوم روانشناسی نشان داده است که قدرشناسی به شدت بر احساسات تاثیرگذار است، تاثیر مثبت قدرشناسی بر احساساتتان ممکن است به شما کمک کند تا از سلامتی و شادی بسیار چشمگیری برخوردار شوید.بعلاوه  نتایج تحقیقلات نشان داده که قدرشناسی نقش مهمی در بهبود روابط داشته و حتی می تواند به شما برای مراقبت بهتر از خود انگیزه دهد.

در ادامه این مطلب به تاثیرات ایجاد یک ذهنیت قدرشناس که می تواند سلامت روانی شما را تقویت کرده و به شما کمک کند تا  در زندگی خود شادتر باشید، پرداخته ایم.

افزایش شادی و خوشبختی

هر زمان که  حس قدرشناسی و شکرگذاری  را در زندگی روزمره خود بگنجانید، چشم اندازی مطلوبتر پیدا خواهید کرد و بسیار بیشتر به اتفاقات روزمره  خود توجه کرده و برای داشتنشان قدرشناسی خواهید کرد. احتمال اینکه چیزهای بدیهی را بپذیرید بسیار بیشتر خواهد بود و تمایل بیشتری به انجام کارهای کوچک و بزرگ خواهید داشت. با قدرشناسی و شکرگذاری، روحیه شما تحت تأثیر احساسات دلسرد کننده قرار نمی گیرد و شما به جای تمرکز روی چیزهایی که  ندارید، می توانید جنبه روشن زندگی را بهتر ببینید.

افزایش کیفیت زندگی

افرادی که روزانه به قدرشناسی مشغول می شوند، بسیار عمیق تر می شده و در زندگی بسیار امیدوارتر می شوند. همچنین این افراد به احتمال زیاد در برابر اتفاقات بسیار انعطاف پذیر شده  و وقتی هدف گذاری می کنند، امکان آن  که تصور کنند در برابر اتفاقات پیش آمده نمی توانند مقاومت کنند،  بسیار کم است. داشتن توانایی مقابله بهتر با بلایا و بحران ها  می تواند به شما در ارتقا کیفیت و تجربیاتی که در زندگی دارید، کمک کند.

افزایش سلامت جسمی و روحی

تحقیقات نشان داده است که وقتی قدرشناسی را در زندگی خود جای می دهید، کمتر با علائم اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم خواهید کرد. با قدرشناسی روزمره  مردم خوش بین تر می شوند ومی توانند از افزایش انرژی خود لذت برند. قدرشناسی همچنین تأثیر مطلوبی بر سلامت قلب و سلامت سیستم ایمنی بدن دارد و نشان داده شده است که با موفقیت فشار خون بالا را کاهش می دهد ، تحمل درد را افزایش می دهد و بر بارداری نیز تأثیر مثبت می گذارد.

افزایش ارزش شخصی

افرادی که شگرگذاری صادقانه را در زندگی خود تجربه می کنند، از سطح شادی و خوشبختی بیشتری برخوردار هستند و دارای  عزت نفس و اعتماد به نفس بسیار بیشتری نیز می باشند. قدرشناس بودن توجه شما را به افکار بهتر و مطلوب تر جلب کرده و ذهن شما را بر  آنها متمرکز می کند که به شما کمک می کند تا واقعاً احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و به شما در از بین بردن گفتگوی نامطلوب با خود کمک کند.

دستیابی به  سطوح بالاتر موفقیت

مشخص شده است که افرادی که ذاتاً قدرشناس هستند بسیار سریعتر به اهداف خود می رسند. افرادی که دارای موقعیت های نظارتی هستند، اظهار می دارند که داشتن قدرشناسی واقعی و تشکر از همکاران خود باعث افزایش بهره وری  کار آنها می شود.

قدرشناس بودن معمولاً آسان نیست، اما بدون داشتن آن، زندگی می تواند بسیار ناخوشایند، عبوس و سخت باشد. قدرشناسی ممکن است زندگی شما را بهبود بخشد و زندگی شما را پویا، الهام بخش  و فوق العاده کند.

 .

چگونه قدرشناسی سبب بهبود کیفیت زندگی خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *