چگونه ویلم ایتینوون انقلابی در پزشکی ایجاد کرد؟

ویلم ایتینوون 159 سال پیش متولد شد. تنها معدودی از افراد نام او را می دانند – با این حال ، اختراع او یکی از مهمترین در پزشکی است. این مورد توسط Google نیز به رسمیت شناخته شده است.

پزشک ویلم ایندوون بیش از 100 سال پیش الکتروکاردیوگرام – EKG را اختراع کرد. هلندی ها در 21 می 2019 می توانست 159 سال سن داشته باشد. دلیل کافی برای به یاد آوردن ایتوتون و موفقیت او. Google همچنین سالگرد را به عنوان مناسبت در نظر گرفته است و یک doodle را به Einthoven در صفحه اصلی اختصاص می دهد.

یک EKG چیست؟

الکتروکاردیوگرافی روشی است که در آن فعالیت الکتریکی قلب اندازه گیری می شود. عمل به اصطلاح قلب از طریق الکترودها گرفته می شود و همزمان بر روی کاغذ ضبط می شود. EKG به طور عمده ضربان قلب ضربان در دقیقه (ضربان قلب) و میزان ضربان آن را ضبط می کند (ضربان قلب). بر اساس این داده ها ، پزشک می تواند ارزیابی کند که آیا قلب به درستی عمل می کند یا خیر.

دستاورد ایتوتون چه بود؟

اولین EKG در اوایل سال 1882 توسط فیزیولوژیست انگلیسی Augustus Desiré Wailer بر روی یک سگ مورد استفاده قرار گرفت – در ابتدای قرن بیستم ، ایندوون وسیله ای را توسعه داد که می تواند بر روی انسان نیز مورد استفاده قرار گیرد. دنیای حرفه ای در ابتدا نسبت به مزایای این فناوری تردید داشت ، اما در سال 1924 کار Einthoven بالاخره جایزه نوبل پزشکی را دریافت کرد.

Das Google Doodle vom 21. Mai 2019 erinnert an Willem Einthoven. (Quelle: Screenshot Google)

EKG امروز چقدر مهم است؟

الکتروکاردیوگرام بیش از 100 سال است که در حال استفاده است و هنوز هم یکی از مهمترین ابزارهای تشخیصی در پزشکی است. این بیماری می تواند در انواع مختلف بیماری های قلبی – مانند حمله قلبی ، میوکاردیت یا آریتمی قلبی فاصله برای شناسایی.

نوار قلب

نوار قلب (ECG) به حالت استراحت ECG گفته می شود: روی بیمار دراز کشیده و آرام است. از طرف دیگر ، نوار قلب (ECG) استرس در هنگام ورزش بدنی رخ می دهد: برای این منظور ، بیمار به عنوان مثال بر روی تردمیل می چرخد. نوار قلب طولانی مدت ، به نوبه خود ، جریان قلب را در مدت زمان طولانی تر – معمولاً 24 ساعت – ثبت می کند.

نکته مهم: اطلاعات به هیچ وجه جایگزینی برای مشاوره یا معالجه حرفه ای توسط پزشکان آموزش دیده و شناخته شده نیست. محتویات t-online.de نمی تواند و نباید مورد استفاده قرار گیرد تا به طور مستقل تشخیص داده شود یا شروع به درمان کند.

.

چگونه ویلم ایتینوون انقلابی در پزشکی ایجاد کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *