شکی نیست که بسیاری از روابط حرفه ای که با آنها درگیر می شویم ، به خوبی آغاز می شوند اما ضعیف به پایان می رسند. در مورد اتومبیل ها یعنی با ضمانت اتومبیل نیز همین موضوع صادق است. با این حال ، اگر در شناسایی وضعیت عالی مطلق برای شما و مشخصات شخصی خود دقت کنید ، نیازی به این نیست. شما باید گارانتی کامل را بیابید — و با این کار می توانید مطمئن شوید که ماشین شما به اتلاف پول نقد تبدیل نمی شود.

اساساً ، همه ضمانت نامه های طولانی مدت بیمه ای است که شما در مورد اتومبیل خود انجام می دهید. این فقط راهی برای جلوگیری از هزینه های تعمیر غیرقابل پیش بینی اما ظالمانه است. اصطلاح ضمانت از این روش دقیق تر از بیمه است. اما ، مشابه ضمانت نامه های اتومبیل ، این تعمیرات یا هر نوع تعمیر و نگهداری شما در طول مدت زمانی که این سیاست اعمال می شود را پوشش می دهد. اما با ضمانت سنتی ، آنها را به عنوان بخشی از قیمت محصول خریداری می کنید. از طرف دیگر ضمانت های خودکار تمدید شده بیشتر شبیه قراردادها هستند. اگر بخواهید قراردادهای خدماتی داشته باشید – آنها هزینه جداگانه ای را متحمل می شوند و باید آنها را نیز جداگانه بخرید.

اکنون ، به این معنی نیست که باید در یک روز یا مکان دیگری انجام شود. در حقیقت ، شما می توانید گارانتی تمدید شده را در همان مکان و روزی که وسیله نقلیه خود را خریداری می کنید ، یا حتی چند روز یا ماه بعد خریداری کنید. اگر شما فردی هستید که در همه زمان ها به آمادگی کامل نیاز دارید ، دقیقاً در صورت ضمانت خودکار طولانی مدت ، بدون شک برای شما مناسب است. به خصوص هنگامی که شما همیشه در حال افزایش هزینه تعمیر وسایل نقلیه هستید ، فواید محافظت از آن دشوار نیست.

هنگامی که تعیین کردید که یک ضمانت خودکار طولانی تصمیم مناسب برای شما است ، باید طرحی را انتخاب کنید که پاسخگوی نیازهای شما باشد. ما می دانیم که این می تواند یک چیز ناخوشایند به نظر برسد ، بنابراین ما چند نکته را در زیر ذکر کرده ایم

ضمانت نامه قبلی شما:

فرض کنید شما اخیراً وسیله نقلیه خود را با نام تجاری جدید خریداری کرده اید – گارانتی کارخانه آن را بررسی کنید و ارزش آن را برای شما تعیین کنید. به عنوان مثال ، فرض کنید ضمانت شما برای دو سال یا مقدار مایل از پیش تعیین شده باشد.

خوب است ، مگر اینکه شما قصد داشته باشید آن را بیش از چند سال نگه دارید یا مایل بیش از آنچه که از قبل تعیین شده است رانندگی کنید. اگر قصد دارید ماشین را برای مدت زمانی کوتاه نگه دارید ، پس ضمانت طولانی لازم نیست. در پایان روز ، این همه مدت مربوط به مدت زمانی است که شما می توانید از ماشین استفاده کنید. اگر می توانید میزان استفاده خود از وسیله نقلیه را برای فراتر از پارامترهای گارانتی اصلی پیش بینی کنید ، مطمئناً یک طرح طولانی در دستور است. هنگام خرید وسیله نقلیه استفاده شده ، توجه داشته باشید که معمولاً ضمانت نامه های ذاتی با پوشش بسیار کمتری بسته بندی می شوند. در صورت خرید یک وسیله نقلیه از پیش ساخته شده مدل دیر هنگام ، ممکن است هنوز تحت ضمانت اصلی باشد یا بخشی از برنامه “Certified Used” (برنامه استفاده شده معتبر) باشد. اینها معمولاً کارخانه های ضمانت شده را به خودروهای پیش فروش گسترش می دهند. اگر وسیله نقلیه شما تحت هیچ ضمانتی (یا فقط ناکافی) باشد ، ضمانت نامه تمدید شده صرفاً یک انتخاب طبیعی است.

قابلیت اطمینان مدل شما:

همیشه ایده خوبی است که قبل از خرید تحقیقاتی انجام دهید. حتی بعد از خرید ، می توانید در طرح خارج از ضمانت نامه ضعیف مؤثر باشید شرط خوبی است. نگاه کنید که وسیله نقلیه مدل خریداری شده چقدر قابل اطمینان است. اگرچه این ممکن است یک جواب متوقف کننده برای تعیین تعمیرات آینده شما باشد ، این نکته را به شما می گوید که چه چیزی را می توان انتظار داشت ، بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد ضمانت نامه مهم ، آن را به خاطر بسپارید.

ارائه دهنده ضمانت:

به خاطر داشته باشید که اکثر ضمانت نامه ها فقط به اندازه کسانی هستند که آن را به شما ارائه می دهند. با ضمانت خودکار طولانی ، می توان آن را یا توسط یک شرکت ضمانت نامه مستقل (یا یک مارکت پس زمینه) یا به صورت متناوب توسط سازنده وسیله نقلیه پشتیبانی کرد. خواهید فهمید که دانستن اینکه چه کسی مشغول نوشتن سیاست شماست می تواند در مورد نقاط قوت و ضعف قراردادهایی که در نظر گرفته اید ، به شما بینش دهد. به عنوان مثال ، ضمانت نامه هایی که توسط سازنده تولید می شود ، استفاده از آنها بسیار ساده تر است ، در حالی که معمولاً مقادیر کم قیمت ارزان تر هستند. همیشه تحقیقات بیشتری درباره شیوه های ضمانت نامه و پیشنهادهای تولید کننده یا شرکت پس از فروش انجام دهید ، زیرا کیفیت آن می تواند به عنوان مثال از مارک تجاری تا برند دیگر متفاوت باشد.

سیاست های بازپرداخت:

چند ضمانت خودکار طولانی وجود دارد که نیاز به انجام تعمیرات شما در نمایندگی هایی که از آن خریداری شده است ، انجام می شود. این چیزی جز محدود کننده نیست و اغلب برای شما ناخوشایند می شود. ایده آل است که ترجیح می دهید در هنگام انتخاب یک تعمیرگاه ، آزادی های انتخابی را در اختیار شما قرار دهد ، مناسب تر برای شما. به عنوان مثال ، اگر شما در تعطیلات یا یک سفر جاده ای هستید و به تعمیر نیاز دارید ، آیا عملی فقط برای دریافت تعمیرات عملی است؟ این می تواند یک معامله گر باشد.

پوشش دقیق:

با هر ضمانتی که تمدید کنید ، دقیقاً باید بدانید که چه چیزی پوشیده شده است ، و چه چیزی نیست.

آیا قرارداد خدمات شما خرابی ها و پارس های معمولی را پوشانده است ، و ویژگی های “ضمانت شکست” چیست؟ همچنین ، معدود قراردادهای سطح ورودی ، ترمزهای ABS را پوشش نمی دهند ، این یک راحتی است که محبوبیت سریع خود را کسب می کند. اگر وسیله نقلیه شما از ویژگی ABS استفاده می کند ، باید گارانتی خودکار تمدید مناسب را پیدا کنید. علاوه بر این ، گرمای بیش از حد معمولاً تحت پوشش ضمانت نامه ها نیست ، حتی اگر ثابت شود که تقصیر شما نیست. اگر بخاطر رادیاتور معیوب باعث ایجاد فیاسکو بیش از حد گرم شود ، باید یک هزینه تعمیر گران آن را پرداخت کنید. قبل از سرمایه گذاری در هر قرارداد گارانتی ، حتماً خود را با زمینه های پوشش و مقررات آن آشنا کنید. در حالی که برخی از موارد قرارداد به قرارداد فقط با ظرافت متفاوت است ، آنها می توانند در برخی موارد خاص تفاوت ایجاد کنند.

نقدی برای تعمیرات:

روش های مختلفی وجود دارد که ضمانت ها می توانند کار کنند. با بعضی از آنها صورتحساب را پرداخت می کنید و سپس رسید آنها را برای آنها ارسال می کنید تا بتوانند بر این اساس شما را جبران کنند. با این حال ، همانطور که انتظار داشتید ، شرکت های ضمانت نامه چند ماه قبل از ارسال این مبالغ سنگین به شما آرامش داده و طول می کشد. برای بهترین نتیجه ، گارانتی را پیدا کنید که نمایندگی را مستقیماً از طریق کارت اعتباری پرداخت می کند.

در دراز مدت ، شما فقط باید قبل از تصمیم گیری نهایی ، تمام گزینه ها را با یکدیگر مقایسه کرده و شانس آن را وزن کنید. خوشبختانه ، اینترنت این کار را به طرز چشمگیری آسان می کند ، بسیاری از شرکت ها این قراردادها را بطور مستقیم آنلاین می فروشند ، یا حداقل نقل قول های نمونه را ارائه می دهند. با استفاده از این ویژگی ها ، می توانید ایده مناسبی از آنچه که برنامه مورد نظر برای شما هزینه خواهد داشت ، بدست آورید. اما در پایان روز مانند هر چیز دیگری ، بهترین شرط بندی شما این است که خیلی خوب آگاه باشید.

.

یافتن گارانتی ، مناسب خودرو تمدید شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *