افزایش شکرگذاری

برخی  از افراد معتقدند که داشتن چیزهای بیشتر و یا داشتن شانس بهتر، باعث افزایش شکرگزاری و قدردانی آنها خواهد شد. بهتر است بدانید که تعداد چیزهایی که شما دارید، بر روی نگرش شما به زندگی تأثیر نخواهد گذاشت. شکرگزاری، نگرشی است که می توانید فارغ از اینکه امروز در چه نقطه ای از زندگیتان هستید، آن را به راحتی در خود ایجاد کنید. در ادامه  به 5 راهکار افزایش شکرگزاری که با ایجاد آن می توانید زندگی شادتری داشته باشید اشاره کرده ایم، پس با ما باشید تا این راهکارها را به راحتی و کم تر از 5 دقیقه فرا گیرید.

یک دفترچه شکر گذاری برای خود بسازید.  

هر روز صبح یا عصر چند دقیقه وقت بگذارید تا 3-5 مورد که به خاطرشان شکرگزار هستید را  برای خودتان بنویسید. این موارد می تواند شامل شکرگزاری برای بیدار شدن از خواب و سالم بودن، نوشیدن یک فنجان گرم قهوه و یا رسیدن به موقع سر کار باشد.

چند ثانیه را صرف کنید تا احساس کنید که چقدر خوشبخت هستید و به آن احساسات اجازه دهید تا شما را به عظمت و زیبایی بقیه روز هدایت کند (اگر صبح به نوشتن بپردازید) یا شما را به خوابی خوش و سبک ببرد. نوشتن چیز هایی که از داشتنشان لذت می برید می تواند سبب افزایش شکرگزاری در شما شود.

یک لحظه مکث کنید

لحظه ای بایستید و  گلها را بو کنید. این روز شما را تغییر خواهد داد. این کار را قبل از اینکه دچار احساسات منفی شوید، انجام دهید. در بیرون قدم بزنید و از زیبایی های اطراف خود احساس شکر و قدردانی کنید. با این فعالیت های ساده می توانید تغییر را حس کنید و به افزایش شکر گذاری در زندگیتان و شادتر شدن آن کمک کنید.

در همه جا چیز مثبتی وجود دارد

قبل از اینکه به خودتان اجازه دهید تا از اینکه وضعیت دشوار به نظر می رسد ناراحت شوید، یک دقیقه وقت بگذارید و تفکر و نگرش منفی را به نگرشی مطلوب تر تغییر دهید.

اگر در ترافیک اولیه صبح گیر کرده اید، از این زمان برای دعا یا مدیتیشن استفاده کنید. سعی کنید از هر فرصتی به طرز مطلوبی استفاده برید. همین کارهای کوچک و ساده و تبدیل وضعیت های دشوار به فرصت هاست که شما را در افزایش شکرگزاری و زندگی شادتر کمک خواهد کرد.

سعی کنید برای یک روز کامل اصلا شکایت نکنید

با خودداری از شکایت  و گلایه به مدت یک روز، روال و سبک جدیدی را برای زندگیتان تعیین کنید. سعی کنید فقط یک چیز خوب را در بین بسیاری از موارد نامطلوب پیدا کنید که ممکن است در طول روز شما را تحت تأثیر قرار دهد. با این نگرش جدید زندگیتان را تغییر دهید.

دیدگاه و نگرش مثبت خود را با دیگران به اشتراک بذارید

 چشم انداز مثبت خود را با کسی که در اطراف شماست به اشتراک بگذارید. این امر عشق و محبت  را به شخص دیگری منتقل می کند و همچنین ارزش شما  را بالا می برد و به شما کمک می کند تا روی خوبی ها متمرکز شوید.
با ایجاد هر یک از  از راهکارهای گفته شده  در بالا به افزایش شکرگزاری در زندگی روزمره خود بپردازید و در نهایت به خودتان اجازه دهید برای هر روز شکرگزارتر شوید، در نتیجه بسیار زندگی شادتری خواهید داشت.

 

.

5 راهکار فوق العاده جهت افزایش شکرگزاری و داشتن زندگی شادتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *