شکرگزاری

داشتن یک دفترچه شکرگزاری و شروع نوشتن شکرگزاری هایتان در ابتدا ممکن است یک چالش دشوار به نظر برسد، زیرا این کار تبدیل به موردی می شود که شما باید روزانه انجام آن را به خاطر داشته باشید. با این حال، این کار به آن دلیل  که شما هر روز برای نشان دادن قدر دانی  خود سرمایه گذاری می کنید، به مرور ارزش آن را خواهد داشت.

به خودتان فرصت دهید و هر روز عصر شروع به نوشتن شکرگزاری روزانه کنید تا اینکه به یک عادت تبدیل شود. بهترین زمان برای شروع نوشتن شکرگزاری روزانه همین الان است. در اینجا 6 مزیت شگفت انگیز داشتن یک دفترچه شکرگزاری آورده شده است.

6 مزیت داشتن یک دفترچه شکرگزاری

افزایش نگرش مثبت

لحظه نوشتن مطالبی که در زندگی برای آنها شکرگزار هستید، طبیعتاً شما را به فردی مثبت تر و مطمئن تر تبدیل خواهد کرد. توجه و تمرکر بر چیزهای خوب زندگیتان فرصت کمتری را برای بروز احساسات آسیب رسان و قدرت بیشتری را برای ایجاد احساسات خوب فراهم می کند. اگرچه ممکن است افکار خوبی در طول روز به ذهن شما خطور کند، اما گذاشتن وقت کافی برای نوشتن شگرگزاری باعث مشخص تر شدن آنها  و ایجاد نگرش مثبت در طولانی مدت در شما می شود.

5 مزیت ثبت و نوشتن شکرگزاری در مجله اینترنتی برسن را مطالعه می کنید.

بهبود خواب

اختصاص دادن فقط چند دقیقه درست قبل از خواب برای یادداشت برداری از مواردی که برای آنها شکرگزار هستید، به آرامش ذهن شما کمک می کند و هرگونه استرس و اضطراب تحمیل شده بر شما در روز را برطرف می کند. ذهن آرام و شکرگزار شما را قادر می سازد تا سریعتر  و بهتر بخوابید. ثابت شده است که شکرگزاری آرامشی عمیق را در فرد ایجاد می کند که در واقع به داشتن یک خواب خوب  و عمیق کمک خواهد کرد.

افزایش عزت نفس

وقتی روی چیزهای نامطلوب زندگی خود تمرکز کنید، در نتیجه احساسات بد و منفی در رابطه با خودتان خواهید داشت. ما تمایل داریم که بیشتر از دیگران از خودمان توقع داشته باشیم، اما داشتن یک دفترچه شکرگزاری می تواند به شما کمک کند تا بر موفقیت های خود متمرکز شوید و عزت نفستان افزایش خواهد یافت.

5 مزیت ثبت و نوشتن شکرگزاری در مجله اینترنتی برسن را مطالعه می کنید.

کاهش عادات و احساسات منفی

ثبت و نوشتن شکرگزاری هایتان می تواند به کاهش عادات بد زندگیتان کمک کند تا خود را با افراد و شرایط پیرامون خود به خوبی مطابقت دهید و عادات مناسب را جایگزین آنها کنید. وقتی به خاطر داشته های خود شکرگزار باشید، نسبت به دیگران تلخی و حسادت کمتری خواهید داشت و احساس ارزشمندی بیشتری پیدا خواهید کرد.

کاهش استرس

دانشمندان دریافته اند که  با داشتن یک دفترچه شکر گذاری و با  تمرکز بر احساسات مطلوب روزانه می توانید به طور معمول با استرس مقابله کنید. در حالی که هنوز به مواجهه با مشکلات در زندگی خود احتیاج دارید، داشتن یک ذهنیت شکرگزار به شما کمک می کند تا با این مشکلات بهتر مواجه شوید.

بهبود سلامتی

افراد شکرگزار اغلب تمایل به سبک زندگی سالم تری دارند و بسیار با کیفیت تر از  از افراد ناسپاس زندگی می کنند. افراد شکرگزار درد بسیار کمتری را تجربه می کنند و احتمالاً رژیم غذایی سالم و ورزش مناسبی دارند.

اینها تنها چند مورد از مزایای بیشمار داشتن یک دفترچه شکرگزاری است. اگر ممکن است همین الان شروع به نوشتن کنید، این کار از امروز به شما کمک می کند تا زندگی سالم تر و بسیار بهتری داشته باشید.

 

 

.

5 مزیت فوق العاده ثبت و نوشتن روزانه شکرگزاری هایتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *