6 تمرین فیزیکی با الهام از مشکلات مثانه ام اس

مشکلات كنترل مثانه برای هر كس دشوار است و صحبت كردن در آن بسیار سخت است. در حالی که ممکن است شما تنها یک شخص احساس کنید ، واقعیت این است که بسیاری از افراد نوعی مشکل کنترل مثانه را تجربه می کنند.

طبق کلاس مطالعه در مجله ارولوژی ، حدود 51 درصد از زنان و 14 درصد از مردان بی اختیاری ادرار را تجربه می کنند ، که به عنوان از دست دادن کنترل مثانه یا نشت ادرار تعریف می شود.

نشت ادرار یکی از مشکلات کنترل مثانه است ، اما این تنها مورد نیست. به همان اندازه دشوار – و در برخی موارد ، بیشتر برای سلامتی مهم – تخلیه مثانه ناقص است. این مسئله می تواند منجر به دفعات ادرار ، بیدار شدن از خواب در شب ، بی اختیاری و افزایش خطر عفونت ادراری شود.

درباره 80٪ افرادی که مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس بی اختیاری مثانه و مشکل در تخلیه مثانه در برخی از نقاط را تجربه می کند.

ضمن اینکه ممکن است بحث در مورد این وضعیت پزشکی دشوار باشد ، لازم است برای مدیریت آن به این مشکل توجه کنید. خوشبختانه ، کمکی در دسترس است.

یکی از مناطق بسیار تخصصی که می تواند به شما کمک کند درمان فیزیکی کف لگن است. این نوع فیزیوتراپی روی کمک به بیماران در دستیابی به عملکرد بهتر مثانه از طریق آموزش و بازآموزی عضلات کف لگن متمرکز است. این عضلات عملکردهای مهمی برای مثانه دارند ، از جمله:

 • پشتی کردن مثانه در داخل لگن
 • با نگه داشتن خروجی مثانه (اسفنکتر) در کنترل مثانه.
 • کمک به خالی کردن مثانه با رها کردن مجرای خروجی
 • کمک به کنترل فوریت با برقراری ارتباط با مغز و مثانه
 • گفتن مثانه برای رسیدن به آرامش سرویس بهداشتی

خوشبختانه در آنجا برخی از تمریناتی که توسط فیزیوتراپی های بهداشتی لگن تجویز شده است و می تواند با تقویت قدرت در لگن به بهبودی مثانه کمک کند. این شش تمرین باعث تحریک عضلات کف لگن شما در ایجاد قدرت و کنترل می شود. آنها قصد دارند از آسانتر به مشكل تر بروند ، بنابراین ممكن است بخواهید با تمرین اول شروع كنید و به آرامی به آن اضافه كنید.

تنفس عمیق شکم

 1. این تمرین را در موقعیتی راحت و پشتیبانی شده آغاز کنید – شاید در یک صندلی عقب یا درازکش بر روی مبل خود قرار دهید. (مراقب باشید خواب نکنید ، زیرا این می تواند بسیار آرامش بخش باشد.)
 2. دستان خود را روی شکم پایین خود قرار دهید. یک نفس بزرگ بکشید ، اجازه دهید ابتدا شکم شما پر شود ، تمام راه را تا بالای قلوه خود بکشید.
 3. به آرامی از دهان خود بیرون بزنید ، کاملاً بازدم کنید.
 4. پس از خالی شدن ، مکث کنید و متوجه شوید که عضلات شکمی درونی و کف لگن شما باید به آرامی منقبض شود.
 5. حدود 3 ثانیه نگه دارید.
 6. 3 تا 5 بار استراحت کنید و تکرار کنید.

شما می توانید این تمرین را هر چند وقت یکبار احساس خوبی انجام دهید ، اما سه تا پنج بار در روز هدف بگیرید. این تمرین به بیدار کردن عضلات هسته عمیق ، از جمله کف لگن کمک می کند. همچنین می تواند به آرامش سیستم عصبی شما کمک کند و این ممکن است در علائم مثانه بیش فعال باشد.

Kegels

 1. موقعیتی راحت پیدا کنید. ممکن است بخواهید دراز بکشید یا در حالت نشسته نشسته باشید.
 2. آرام شوید و توجه خود را به لگن خود بیاورید.
 3. به آرامی بکشید و وارد شوید. برای انجام این کار ، سعی کنید عضلات درگیر جریان ادرار را درگیر کنید. همچنین ممکن است شکم تحتانی خود را (زیر دکمه شکم خود) بکشید ، اما سفت شدن باید از کف لگن شروع شود.
 4. بگذارید بروید ، و احساس کنید که عضلات شما شل یا طولانی می شود. ol>با نگه داشتن شمارش 3 ثانیه شروع کنید ، سپس برای تعداد 4 تا 10 رها کنید. چند تا می توانید انجام دهید و هنوز هم صعود به سمت بالا و رها شدن پایین را احساس می کنید: 10 ، 15 ، 20؟ از آنجا شروع کنید و روزی دو بار انجام دهید. شما می توانید همزمان 25 کار کنید. Kegels سنگ بنای کلیه تمرینات فیزیوتراپی کف لگن است. اما به سختی می توان دانست که آیا شما آنها را به درستی انجام می دهید ، زیرا نمی توانید شاهد هیچ حرکتی باشید. اگر احساس سختی در این انقباض عضلانی دارید ، پس از تمرین چند هفته دیگر تمرین خود را انجام دهید.

  فشار توپ

 5. در حالت نشسته شروع کنید و یا با زانو دراز کشیده به طرف سقف دراز بکشید.
 6. نگه داشتن یک توپ کوچک و نرم بین زانوها (در حدود 10 تا 16 اینچ از هم فاصله دارد) ، در حالی که عضلات کف لگن را بالا و داخل می کنید (انجام یک کگل) توپ را با پاهایتان فشار دهید.
 7. به مدت 3 ثانیه نگه دارید ، سپس 3 ثانیه استراحت کنید.
 8. 5 تا 10 بار تکرار کنید ، تا یک بار 20 تا 25 تکرار کار کنید.

باند کشیده شده

 1. در یک حالت نشسته یا دراز کشیدن با زانوها به سمت سقف خم شوید.
 2. یک باند ورزشی را در اطراف ران خود قرار دهید.
 3. زانوها را از هم جدا کنید. 3 ثانیه نگه دارید ، سپس 3 ثانیه استراحت کنید.
 4. 5 تا 10 بار تکرار کنید ، تا یک بار 20 تا 25 تکرار کار کنید.

شیب لگن به علاوه لگن طبقه

 1. با خم شدن زانوها روی پشت خود دراز بکشید.
 2. یک نفس عمیق شکم انجام دهید ، بازدم کنید و سعی کنید عضلات شکم عمیق و کف لگن را درگیر کنید.
 3. این انقباض ملایم را نگه دارید (بدون اینکه نفس بکشد) در حالی که کمر خود را صاف می کنید و لگن را به آرامی کج می کنید. شروع
 4. 5 تا 10 بار تکرار کنید ، تا یک بار 20 تا 25 تکرار کنید. با خم شدن زانوها روی پشت خود دراز بکشید.
 5. یک نفس عمیق شکم انجام دهید ، بازدم کنید و سعی کنید عضلات شکم عمیق و کف لگن خود را درگیر کنید.
 6. هنگام بلند کردن باسن خود از کف ، این انقباض ملایم را نگه دارید (بدون اینکه نفس بکشد).
 7. 3 ثانیه نگه دارید ، رها کنید و تکرار کنید.
 8. 5 تا 10 بار تکرار کنید ، تا یک بار 20 تا 25 تکرار کار کنید.

مانند هر برنامه تمرینی ، می خواهید مدتی این تمرینات را انجام دهید. هیچ یک از این تمرینات نباید باعث درد شود اما اگر خیلی سریع فشار بیاورید ممکن است دچار درد شوید.

آهسته و پایدار برنده مسابقه است! مشکلات کف لگن. وی اشتیاق و تمرین خود را بر توسعه برنامه های نوآورانه و جامع بهداشت لگن متمرکز کرده است. در سال 2019 ، ارین مراقبت از مامان PT را با مأموریت بهبود زندگی زنان از طریق آموزش آنلاین در مورد آماده سازی و بهبودی از بارداری و زایمان.

.

6 تمرین درمانی با الهام از مشکلات مثانه ام اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *