9 نکته برای پیدا کردن درمانگر مناسب

اگر شما در حال درمان درمانی هستید – آیا این برای بازگرداندن یک رابطه است ، از یک تروما بهبود می یابید ، تنظیم کنید یک مرحله جدید زندگی یا بهبود سلامت روان شما – پیدا کردن یک درمانگر مناسب اولین موانعی است که می توانید از آن عبور کنید. محققان دریافتند که پیوند بین شما و درمانگر شما احتمالاً تأثیر زیادی در رشد شما خواهد داشت. به همین دلیل مهم است که تحقیق خود را انجام دهید ، سؤال کنید و به پاسخ های خود در جستجوی درمانگر مناسب برای شما توجه کنید.

در اینجا چند روش آزمایش شده و واقعی برای یافتن یک درمانگر برای کمک به شما در دستیابی به اهداف درمانی وجود دارد.

اگر قصد دارید هزینه درمانی را از طریق برنامه بیمه خود بپردازید ، اولین قدم شما این است که از طریق شبکه ارائه دهنده برنامه خود جستجو کنید. همچنین خوب است بدانید که آیا برنامه شما تعداد جلساتی را که می توانید هر سال در آن شرکت کنید محدود می کند یا خیر ، استفاده از یک درمانگر خارج از شبکه بر هزینه های خارج از جیب شما تأثیر خواهد گذاشت.

مراجعه به یک دوست ، همکار یا پزشک شما به آن اعتماد دارید روشی دیگر برای یافتن یک درمانی که ممکن است مناسب شما باشد.

در حالی که مراجعه به آنجا مکان مناسبی برای شروع است ، مهم است که تشخیص دهید که شما ممکن است نیازهای مختلفی را با درمان خود داشته باشید تا اینکه فردی به شما توصیه کند.

بنابراین ، یک بازی خوب برای یکی از شما ممکن است برای دیگری مفید نباشد.

تعدادی از سازمان های بهداشت روان ، پایگاه داده های به روز و قابل جستجو را برای درمانگران دارای مجوز حفظ می کنند.

جستجوی شما می تواند به سادگی با وارد کردن کد پستی شما شروع شود تا لیستی از مشاوران منطقه شما تولید شود. همچنین ممکن است شما قادر به جستجوی متخصصان مانند مشاوران ازدواج و خانواده یا درمانگرانی باشید که روی مصرف مواد مخدر و الکل تمرکز دارند.

برخی از رایج ترین ابزارهای جستجوی آنلاین عبارتند از:

انجمن شما همچنین ممکن است منابعی برای کمک به شما داشته باشد. اگر شما دانش آموز a > ، ممکن است مدرسه شما به یک مرکز مشاوره دسترسی داشته باشد.

اگر شاغل هستید ، تیم منابع انسانی شما ممکن است لیستی از درمانی را که از طریق سلامتی در محل کار یا برنامه کمک به کارمندان موجود است ، ارائه دهد.

در صورت نیاز به مشاوره مربوط به سوء استفاده خانگی یا جنسی ، شما ممکن است بتوانید از طریق یک سازمان حمایت محلی ، گروه درمانی یا درمانی را پیدا کنید.

اگر می خواهید ایمان شما را به معالجه خود آگاه سازد ، ممکن است در نظر داشته باشید تا لیستی از متخصصین درمانی با مجوز وابسته به ایمان خود را به کلیسا ، کنیسه ، مسجد یا سایر مراکز عبادت خود دعوت کنید.

اگر دنبال درمانگر هستید به در مورد یک مسئله خاص بهداشت روان کمک می کنید ، شما می توانید از طریق یک انجمن ملی ، شبکه یا مرکز کمک درمانی محلی درمانی را پیدا کنید.

در اینجا چند نمونه از سازمانهایی ارائه شده است که ابزارهای جستجو را برای کمک به شما در یافتن یک درمانگر تخصصی در نزدیکی شما ارائه می دهند.

اگر شغل شما منبع استرس و اضطراب است ، ممکن است از طریق یک سازمان حرفه ای ، متخصصین محلی را پیدا کنید.

بسیاری از این سازمان ها و اتحادیه های کارگری دارای منابعی هستند که به شما در شناسایی متخصصانی که می توانند به نیازهای بهداشت روان کمک کنند ، کمک کنند. به عنوان مثال ، انجمن بین المللی آتش نشانان (IAFF) به سلامت روان ، PTSD و سوء مصرف مواد کمک می کند.

منابع برای افراد رنگ

دسترسی به درمانگران آگاه به فرهنگ مهم برای رفاه شما است. در اینجا منابعی وجود دارد که می توانید هنگام جستجوی یک درمانگر در نظر بگیرید:

در درمان می خواهید چه چیزی را انجام دهید؟ مطالعات متوجه شده است که وقتی شما و درمانگر خود هر دو با هم کار می کنید به سمت اهداف مشابه ، چشم انداز شما بهتر خواهد شد. اگر فکر می کنید نوعی دارو ممکن است با علائم شما کمک کند ، می خواهید یک روانپزشک یا پزشک پیدا کنید که بتواند داروها را تجویز کند.

اگر شما شنیده اید که شناختی رفتاری رفتاری یا حساسیت زدایی حرکات چشم و عمل جراحی مجدد برای سایر افراد با شرایط شما مؤثر بوده است ، می خواهید با گواهینامه ها به دنبال درمانگر باشید یا آموزش تخصصی در این روشهای درمانی.

اگر می خواهید بخشی از یک شبکه حمایتی از افرادی باشید که تجربیات شما را درک می کنند ، ممکن است بخواهید به دنبال درمانی باشید که با گروههای پشتیبانی یا جلسات گروه درمانی.

اهداف شما ممکن است همانطور که با یک درمانگر کار می کنید تغییر کنید. اشکالی ندارد که با توجه به تغییر مسیر برنامه درمانی خود ، با توجه به تکامل نیازهای خود ، با پزشک خود صحبت کنید.

Talkspace و Betterhelp هر دو ابزار ارائه می دهند تا به شما در کشف نوع درمانی که می خواهید کمک کنید. آنها همچنین می توانند شما را با یک درمانگر معتبر و معتبر که می توانید با آن بصورت آنلاین یا از طریق تلفن کار کنید هماهنگ کنید.

برخی از افراد یک سکوی درمانی دیجیتال را مناسب تر و مقرون به صرفه تر از درمان حضوری می دانند. جلسات هفتگی بین 35 تا 80 دلار برای درمان آنلاین است.

حداقل یک مطالعه دریافت که افراد افسردگی احساس کرد که علائم آنها بعد از جلسات آنلاین بهبود یافته است. البته شایان ذکر است که دو نفر از محققان درگیر این مطالعه مشاور یا کارمند ارائه دهنده دیجیتال درمانی بودند که مورد استفاده قرار می گرفتند.

وقتی با درمانگر خود ملاقات می کنید ، چه آنلاین ، چه از طریق تلفن ، چه به صورت حضوری. غیر معمول نیست که هر سؤالی را که می خواهید بپرسید کاملاً فراموش کنید.

برای اطمینان از اطلاعات لازم جهت تصمیم گیری خوب ، کاغذ ، قلم یا برنامه یادداشت ها را برای چند روز قبل از جلسه خود نگه دارید و سؤالاتی را که برای شما پیش می آید ، خاموش کنید.

کلاس انجمن روانشناسی آمریکا چند سوال برای شما پیشنهاد می کند که در اولین جلسه خود از متخصص درمانگر خود بپرسید:

 • آیا شما یک روانشناس مجاز در این ایالت هستید؟
 • چند سال است که در عمل هستید؟
 • تجربه همکاری با افرادی که با [مشکلی که می خواهید حل کنید] را تجربه می کنید؟
 • به نظر شما تخصص شما یا حوزه تخصص شما چیست؟
 • چه نوع درمانهایی را برای حل [مسئله ای که می خواهید حل شود] موثر یافتید؟ li>
 • چه بیمه ای را قبول می کنید؟
 • آیا باید مستقیماً به شما پرداخت کنم و بعد از آن بخواهم از شرکت بیمه خود بازپرداخت بپردازم یا اینکه شرکت بیمه را قبض می دهید؟
 • آیا شما بخشی از شبکه بیمه من هستید؟
 • آیا شما مدیکر یا Medicaid را قبول دارید؟
 • اگر به دارو احتیاج دارم ، می توانید آن را تجویز کنید یا کسی را که انجام می دهد توصیه کنید؟
 • آیا به خدمات مشاوره از راه دور کمک می کنید؟

به زودی می توان انتظار داشت که احساس بهتری را شروع کنم؟

 • اگر برنامه درمانی ما کار نکند چه کاری انجام می دهیم؟

برای یافتن یک درمانی که مناسب باشد ، با در نظر گرفتن موارد عملی مانند مجوز ، پوشش بیمه ، محل سکونت و تخصص های خود شروع کنید.

ممکن است متوجه شوید که دوستان ، همکاران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی منبع خوبی برای مراجعه به این افراد هستند. همچنین می توانید با استفاده از ابزارهای جستجو ارائه شده توسط سازمانهایی که نگرانی های خاص شما را برطرف می کنند گزینه هایی پیدا کنید.

هنگامی که گزینه های خود را کاهش داده اید ، می توانید فکر کنید که در مورد اهداف و سؤالات خود فکر کنید ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که شما و درمانگر خود در برنامه درمانی خود به خوبی همسان و هماهنگ هستید. در نهایت ، پیدا کردن یک درمانگر مناسب یک موضوع شخصی است. ارتباط انسان در قلب درمان مؤثر است و شما می توانید با مراجعه به درمانگر خود به صورت حضوری ، از طریق تلفن یا به صورت آنلاین ، این حس ارتباط برقرار کنید.

.

9 نکته برای پیدا کردن درمانگر مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *