فصل جدید همکاری اسلامی اسلام آباد-تهران در مدیریت رئیسی

فصل جدید همکاری اسلامی اسلام آباد-تهران در مدیریت رئیسی

در اولین روز پس از تصویب کابینه پیشنهادی رئیس جمهور ابراهیم رئیسی توسط پارلمان ایران ، وزیر خارجه پاکستان سفر منطقه ای خود را روز پنجشنبه به تهران آغاز کرد تا با مقامات ارشد ایران از جمله رئیس جمهور و حسین امیر وزیر امور خارجه جدید ایران گفتگو کند. عبداللهیان.
قریشی به روزنامه ملت گفت که قصد دارد از چهار ایالت همسایه ایران ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان دیدن کند تا با مقامات این کشورها در مورد تحولات اخیر در افغانستان و قدرت گرفتن طالبان در جنگ مشورت کند. سعید خطیب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، پیش از این گفته بود که این سفر بنا به درخواست خود وزیر خارجه پاکستان انجام می شود و موضوع اصلی این سفر موضوعات متقابل است. منافع و همچنین تحولات در افغانستان.
قریشی در رأس یک هیئت دیپلماتیک بر افغانستان تمرکز کرد ، که به موضوعی مورد توجه در منطقه و منطقه تبدیل شده است. بازیگران منطقه ای این روزها.
با این حال ، طرفهای پاکستانی و ایرانی فرصتی مناسب برای بحث در مورد راههای تقویت روابط دوجانبه پیدا کرده اند ، زیرا رئیس جمهور رئیسی با ابراز نارضایتی از مبادلات اقتصادی فعلی بین دو کشور همسایه ، خواستار گسترش روابط تجاری بر اساس برنامه های مناسب و مطابق با منافع هر دو ملت.
وزیر خارجه پاکستان همچنین روابط بین دو کشور را تاریخی و عمیق توصیف کرد و خاطرنشان کرد که اسلام آباد مشتاق تقویت و تحکیم روابط اقتصادی و سیاسی با ایران.
مبادلات تجاری بین پاکستان و ایران در سال گذشته ایران (21 مارس 2020 تا 20 مارس 2021) بیش از 700 میلیون دلار بود.
گذشته از همکاری پاکستان و ایران در بخش انرژی ، توسعه احتمالی خطوط راه آهن می تواند به افزایش تجارت متقابل به پنج میلیارد دلار در سال کمک کند.

1424

ما را در توییترIrnaEnglish دنبال کنید

فصل جدید همکاری اسلامی اسلام آباد-تهران در مدیریت رئیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *