نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی کربلا در پیشاور پاکستان برگزار شد

نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی کربلا در پیشاور پاکستان برگزار شد

این رویداد روز شنبه توسط مرکز فرهنگی ایران در پیشاور برگزار شد. این نمایشگاه در سالن گروه هنر دانشگاه پیشاور با حضور رابعه بصری ، نماینده مجلس استان خیبر پختونخوا ، حسین ملکی ، معاون کنسولگری ایران در پیشاور و مهران اسکندریان ، مدیر خانه افتتاح شد. فرهنگ الکترونیکی.

این نمایشگاه که به یاد شهدای کربلا برگزار شد ، دارای 72 اثر از استادان و هنرمندان شیعه ، سنی و مسیحی از سراسر خیبر پختونخوا بود.

روسای دانشگاه ، اساتید و همچنین تعداد زیادی از دانشجویان و هنرمندان از شهرهای مختلف با استقبال و بازدید از آن استقبال کردند.

در حاشیه این مراسم ، داوران بهترین آثار را در زمینه های نقاشی و خوشنویسی انتخاب کردند و جوایز نقدی ، سپر و گواهینامه اهدا کردند.

رابعه بصری نماینده خیبر پختونخوا در این مراسم گفت شرکت کنندگان در این مسابقه نقاشی هایی درباره فاجعه کربلا و خوشنویسی عاشورا به نمایش گذاشته اند.

وی افزود: مرکز فرهنگ ایران به عنوان نماینده یک کشور دوست و همسایه ، در زمینه های مختلف از جمله برگزاری سمینارها ، کنفرانس ها ، نمایشگاه ها و سایر برنامه های فرهنگی فعال بوده و روابط دوستانه و صمیمی با دانشگاهیان برقرار کرده است.

مهران اسکندریان ، مدیر خانه فرهنگ نیز از همکاری دانشگاه پیشاور در برگزاری این برنامه باشکوه قدردانی کرد.

وی ضمن تشریح اهداف نمایشگاه ، گفت فرهنگی ، هنری ، علمی و دانشگاهی ، موجب دوستی و نزدیکی دو ملت شریف ایران و پاکستان شد.

شایان ذکر است که پس از مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ، نهال یادبودی به نام “زنده باد دوستی بین ایران و پاکستان” توسط نماینده خیبر پختونخوا و مدیر خانه فرهنگ کاشته شد.

Karbala painting, calligraphy exhibition held in Pakistan’s Peshawar

272 ** 7129

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی کربلا در پیشاور پاکستان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *