“خواب سرمایه ای خطرناک است”: کارفرمایان از مزایای چرت زدن بیدار می شوند

“خواب سرمایه ای خطرناک است”: کارفرمایان از مزایای چرت زدن بیدار می شوند

A سه ساعت استراحت در اواسط روز کاری برای یک ناهار خسته کننده ، و بعد از آن چرت زدن ترمیمی مانند رویای مدیترانه ای به نظر می رسد ، اما کارفرمایان در اسپانیا به طور فزاینده ای از این برنامه سختگیرانه دور می شوند ، که برای بسیاری کارگران بیشتر شبیه یک کابوس هستند

مزایای معرفی سیستا در انگلستان این هفته پس از اعتماد ملی از برنامه های رونمایی شده برای حرکت به سمت” ساعات کار مدیترانه ای “در برخی از مناطق در جنوب شرقی ، برای مقابله با افزایش دمای سالانه.

اما کارفرمایان اسپانیایی در جهت مخالف حرکت کرده اند. “مردم شهرهای بزرگ برای صرف ناهار به خانه نمی روند. نوریا چینچیلا ، استاد مدیریت افراد در دانشگاه ناوارای اسپانیا می گوید. آنها اضافه کار می کنند و خیلی دیر هنگام به خانه می رسند ، بنابراین هیچ وقت برای زندگی خانوادگی ، شخصی و اجتماعی وجود ندارد.

تصور می شود که این الگوی کار تا حدی مسئول این واقعیت است که مردم اسپانیا برای 53 دقیقه کمتر از متوسط ​​اروپایی ها.

کارکنان اسپانیایی معمولاً زودتر کار را شروع می کنند ، حدود ساعت 8:30 صبح ، سپس برای جلوگیری از گرمای ظهر ، بازگشت بین ساعتهای 1:30 تا 16:30 بعد از ظهر استراحت می کنند. قبل از شروع مجدد کار تا ساعت 9 شب ، برای ناهار و چرت در خانه. National Trust هنوز ساعات کار رسمی جدید خود را تعیین نکرده است زیرا این یک سیاست کلی در شرکت نیست.

گرما و دیر به پایان رساندن چرا چرت زدن یکی از ویژگیهای مهم سیستا است. متیو واکر ، استاد علوم اعصاب در دانشگاه برکلی و نویسنده کتاب پرفروش Why We Sleep ، فکر می کند که کارفرمایان اولویت دادن به خواب را یک قدم به جلو می دانند ، هرچند آنها آن را فعال کنند.

“در محل کار ما چنین ذهنیتی را در مورد خواب طلبگی داشتیم. ما جنگجوی فرودگاهی را که در سه روز گذشته از چهار منطقه زمانی مختلف گذر کرده بود ، ساعت 2 بامداد ایمیل و ساعت 6 صبح در دفتر بود ، تحسین می کنیم. ”

ایده اجازه چرت زدن به کارکنان از دهه 1980 وجود داشت ، زمانی که ناسا مشاهده کرد که این کار چقدر برای فضانوردان م effectiveثر است و این فرصت را برای کارکنان روی زمین گسترش داد. اخیراً ، توسط گوگل با استفاده از غلاف های چرت زدن ، رواج یافته است. وقتی شما خواب کافی ندارید ، نمی توانید به سرعت فکر کنید و خلاق نیستید. ”

با این حال ، واکر و دیگر دانشمندان خواب هشدار می دهند که چرت زدن در طول روز می تواند الگوی خواب شما را مختل کرده و خوابیدن در شب را دشوار کند.

یک استراحت طولانی در وسط روز نیز برای بهره وری کمتر مثر است. ماهیر ییلماز ، از پروژه انرژی ، با استناد به مطالعه ای که مشاوره خود با Harvard Business Review انجام داد ، گفت: “استراحت بیشتر بهتر از یک استراحت است” که نشان می دهد در هر استراحت اضافی ، رفاه ، خلاقیت و تمرکز آنها افزایش می یابد.

تیم شارپ ، سرپرست حقوق کار در کنگره اتحادیه های صنفی گفت:>

مهمترین نکته این است که به کارکنان انعطاف پذیری داده می شود تا الگوی کاری را که برای آنها مفید است انتخاب کنند.

“مواردی که ممکن است شبیه کار انعطاف پذیر به نظر برسد ، اگر با محل کار آنها و شرایط سفر مطابقت نداشته باشد ، می تواند برای کارگران بسیار مضر باشد.

شارپ از اعتبار ملی برای گسترش کار انعطاف پذیر به افرادی که در مشاغل دستی استفاده می کنند ، قدردانی کرد زیرا آنها در زمان همه گیری از فرصت کار در خانه به طور کامل حذف شده اند.

18 ماه گذشته باعث جابجایی گسترده تری در بین کارفرمایان در چگونه آنها رابطه بین ساعتهای کار انعطاف پذیر و بهره وری را درک می کنند. استفاده از ترجیحات خواب افراد و سطوح انرژی آنها به جای انتخاب ساعتهای 9 تا 5 بعد از ظهر برای قرن بیستم.

“من در مورد حیوانات انرژی زا صحبت می کنم: اگر شما پزشک اطفال هستید ، یک بار در روز به اوج خود می رسید ، در حالی که شترها قبل و بعد از ناهار به اوج خود می رسند. اگر سه بار در روز به اوج برسید ، یک مار هستید. ” “هرچه بیشتر بتوانید متناسب با سطوح انرژی خود کار کنید ، می توانید بهره وری بیشتری داشته باشید.”

“خواب سرمایه ای خطرناک است”: کارفرمایان از مزایای چرت زدن بیدار می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *