چشم انداز عضویت چابهار در FZO

چشم انداز عضویت چابهار در FZO

سمیر حمرونی ، مدیرعامل World FZO ، اخیراً با ارسال نامه ای به مدیرعامل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی ، تأیید بندر چابهار را به عنوان عضو دائم این سازمان اعلام کرد. World FZO یک سازمان غیر دولتی و غیرانتفاعی است که در دبی ، امارات متحده عربی مستقر است. چابهار ، به عنوان یک عضو دائم ، از حق رأی برخوردار است و می تواند در تصمیمات سازمان مشارکت داشته باشد.
محمد میری ، مشاور مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ، روز دوشنبه به ایرنا گفت که مناطق آزاد تجاری نقش اساسی در وی گفت: در حال حاضر ، اقتصادها با اثرات بحرانی همه گیری COVID-19 دست و پنجه نرم می کنند و افزود که مناطق تجاری آزاد می تواند به کشورها در نجات و ترمیم اقتصاد آنها کمک کند.
در نتیجه الحاق به سازمان مناطق آزاد جهانی ، منطقه آزاد چابهار حق دسترسی به کلیه خدمات و آموزش های سازمان ها را دارد ، مشاور می گوید.
در دهه 1950 ، اقتصاددانان ایرلندی به این نتیجه رسیدند که فضای تجاری آن زمان نمی تواند زمینه را برای توسعه و رشد اقتصادی فراهم کند. بنابراین ، جهان به یک روش جدید برای همکاری اقتصادی نیاز دارد.
به گفته این مقام ، جهان چندین منطقه تجاری آزاد برای سازماندهی فرصت های اقتصادی ایجاد کرده است. بنابراین ، نزدیک به 5000 نوع منطقه آزاد تجاری در سراسر جهان وجود دارد.
در مورد پیشرفت منطقه ای ، وی اشاره کرد که امارات متحده عربی از سال 1985 15 منطقه تجاری آزاد ایجاد کرده است.
منطقه آزاد چابهار برنامه ریزی شده است میری گفت که برای عضویت در سازمان مناطق آزاد جهانی به منظور برخورداری از تجربیات موفق سایر مناطق آزاد تجاری ، افزود که چابهار در سال 2021 موفق به عضویت در این سازمان شد ، زیرا ایالات متحده از توافق هسته ای ایران در سال 2015 خارج شد. عضویت خود را به تعویق انداخت.
چابهار پس از کیش و قشم سومین منطقه آزاد تجاری در میان هشت منطقه آزاد تجاری ایران است که تاکنون عضویت سازمان مناطق آزاد جهان را در اختیار داشته است.

1424 ** 7129

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

چشم انداز عضویت چابهار در FZO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *