Chrome 50 به ویندوز XP و Vista پایان می دهد.

BILD COMPUTER توضیح می دهد که توسعه دهندگان برای نسخه سالگرد مرورگر محبوب گوگل به چه نتیجه رسیده اند.

کمتر از هشت سال از انتشار اولین نسخه Chrome ، مرورگر اکنون به شماره 50 رسیده است. به طور متوسط ​​، سازنده هر هفت هفته یک نسخه جدید از آنچه امروزه پرکاربردترین مرورگر جهان است منتشر می کند. نسخه “طلایی” مرورگر Google اکنون به نوتیفیکیشن های فشار پیشرفته ، یک سیستم بارگذاری خودکار خودکار و به روزرسانی های امنیتی متکی است. COMPUTER BILD تمام جزئیات مربوط به Chrome 50 را فاش می کند.

امنیت: Google بهبود می یابد

با نسخه فعلی Chrome ، توسعه دهندگان در حال بسته شدن 20 شکاف هستند که از این گروه فقط به هشت دلیل با جزئیات توضیح داده شده است. بر این اساس ، با موتور JavaScript V8 ، PDF Viewer Pdfium و نوار آدرس مرورگر مشکلی پیش آمد. این بار ، گوگل برای انتقال نشت های امنیتی ، 17.500 دلار به محققان امنیتی خارجی اهدا می کند. 7،500 دلار ایالات متحده به تنهایی به یک محقق ناشناس که یک حفره در پسوندهای مرورگر را کشف کرده بود رفت. در مقایسه با مبالغ پرداخت شده تاکنون ، این فقط” میانگین “است با این حال ، 20 نشت بسته به تنهایی بیش از دلایل کافی برای بروزرسانی کاربران Chrome به نسخه جدید را ارائه می دهد.

Chrome 50 با نوتیفیکیشن های فشار

مرورگر Google با پشتیبانی بهتر از اعلان های تحت فشار وب ارائه می دهد ، این مرورگر را قادر می سازد تا در مورد مقالات جدید یا به روزرسانی وب سایت به شما اطلاع دهد. با تشکر از نسخه به روز شده ، اپراتورهای وب سایت می توانند تشخیص دهند وقتی کاربر اعلانی را دریافت می کند بسته می شود طبق گفته گوگل ، این منجر به ارزیابی بهتر اعلان ها می شود و امکان مقایسه در بین دستگاه های مختلف را فراهم می کند.

مرورگر جدید Google می تواند این کار را انجام دهد

اگر مثلاً در لپ تاپ خود اعلانی دیدید ، اکنون سیستم می تواند پیکربندی شود تا دیگر مجدداً آن را در دستگاه دیگری مشاهده نکنید. داده ها و تصاویر مورد نیاز برای اطلاع رسانی در نوتیفیکیشن ادغام شده و دیگر نیازی به جداگانه توسط مرورگر نیست که با آنها تماس گرفته می شود ، که در گذشته بارها منجر به بروز مشکلاتی شده است. با این حال ، کاربران Chrome به احتمال زیاد متوجه گزینه های جدید پیام های اقتباس بصری ، از جمله نمایش تمبرهای زمانی یا آیکون های خاص خود برای پیام ها هستند. در صورت درخواست ، اپراتور وب سایت اکنون می تواند تشخیص دهد که آیا اعلان باید از طریق سیگنال صوتی یا زنگ لرزش توجه خود را جلب کند.

چیزهای مهم را سریعتر و بیشتر بارگذاری کنید

پیشرفت های دیگر شامل عملکردی به نام اعلان کننده بارگذاری با استفاده از ویژگی پیش بارگذاری ، وب سایت ها به مرورگر اطلاع می دهند که ابتدا عناصر پیشنهادی برنامه بارگیری شود. در شرایط خاص ، این فناوری منجر به بارهای کمتری می شود ، که توسط یک فیلم نشان داده شده است. تولید کننده نام های دیگر دیگری تغییرات کوچک را نام می برد در درجه اول مورد توجه توسعه دهندگان است.

پشتیبانی از Windows XP & Co.

از آنجا که این گروه مدت هاست اعلام شد ، پشتیبانی از مرورگر داخلی برای تعدادی از سیستم عامل های قدیمی اکنون قطع شده است. کاربران سیستم عامل های Windows XP و Windows Vista مایکروسافت بطور خاص تحت تأثیر قرار می گیرند. اما این شرکت همچنین در صورت استفاده از Mac OS X 10.6 ، 10.7 و 10.8 از خط رایانه های اپل ترسیم می کند.

Google با پشتیبانی منقضی شده از مایکروسافت و اپل این مرحله را توجیه کرد. Google فوراً به کاربرانی که هنوز به سیستمهای پیری تکیه می کنند توصیه می کند که سیستم عامل خود را تغییر دهند.

نتیجه گیری: Chrome 50

این نسخه سالگرد است ، اما مرورگر جدید Google عملکرد سالگرد واقعی ندارد. همه نوآوری ها در درجه اول به توسعه دهندگان وب انجام می شود که ابتدا باید مزایای بالقوه را برای کاربران Chrome اعمال کنند. این فقط باید در مورد نوتیفیکیشن های تحت فشار قرار بگیرد که Google اکنون مزایای قابل مقایسه ای را برای برنامه های Android ارائه می دهد. تنظیمات نوری مورد انتظار Chrome در طراحی متریال فقط در نسخه بعدی انجام خواهد شد.

بررسی قبلی: Chrome 49

با Chrome 49 ، Google محدوده های مفهوم” مرورگر “را بررسی کرده است. در حالی که مدت زمان نمایش وب سایت های Chrome ، Firefox & Co. از یک چالش متوقف شده است ، Google زمینه های بالقوه کاربرد مرورگر خود را گسترش داده است. به عنوان مثال ، Google از طریق ادغام Eddystone و رابط هایی مانند MediaRecorder ، پیشرفت مرورگر خود را به سلاح نهایی تمام منظوره ارتقا داده است. اما این نوآوری ها در درجه اول به توسعه دهندگان نیز انجام می شد. بنابراین ، Chrome 49 هیچ ویژگی جالب و جدیدی را ارائه نکرده است که همه از قبل می توانند از آن استفاده کنند.

.

Chrome 50 به ویندوز XP و Vista پایان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *