Cocoate سدیم: یک پاک کننده رایج پوست

هنگام استفاده از پاک کننده های پوست ، بخصوص صابون های نوار ، احتمال دارد کاکائیت سدیم را در لیست مواد تشکیل دهنده مشاهده کنید .

Cocoate سدیم افزودنی است که از روغن نارگیل مشتق شده است. این ماده به تمیز کردن پوست به طور طبیعی کمک می کند ، و آن را به عنصر محبوب در لوازم آرایشی ، صابون و سایر محصولات زیبایی تبدیل می کند. نوع

کاکات سدیم یک سورفاکتانت یا پاک کننده است که بطور خاص به عنوان امولسیفایر عمل می کند. یک امولسیفایر کمک می کند تا تعادل پایداری بین روغنهای پاک کننده و آب تمیز کننده خاک ، روغن و آرایش روز ایجاد شود.

برخی از افراد محصولات دارای سدیم کوکوات را ترجیح می دهند زیرا این یک جایگزین طبیعی است به مواد شیمیایی مصنوعی مانند سدیم لوریل سولفات که معمولاً استفاده می شوند در صابون سازی

اگر می خواهید محصولات طبیعی بیشتری را خریداری کنید ، صابون هایی که حاوی کوکوات سدیم هستند می تواند شروع خوبی باشد.

محصولات غیرمتداول محصولاتی هستند که منافذ شما را مسدود نمی کنند. اگر مستعد آکنه هستید ، استفاده از محصولات غیر ترشح می تواند به شفافیت پوست شما کمک کند.

هیئت منصفه درباره این که آیا محصولات سدیم حاوی کوکوات کامدوژنیک هستند ، صحبت نمی کند. اگرچه درست است که روغن نارگیل به شکل طبیعی ممکن است منافذ را مسدود کند ، سدیم کوکوت سدیم همان ترکیب شیمیایی روغن نارگیل نیست.

به این روش فکر کنید: وقتی کیک می پزید ، احتمالاً روغن را به مخلوط اضافه می کنید. اما مواد دیگری مانند آرد ، آب ، کره ، تخم مرغ و… را نیز اضافه می کنید. در پایان ، شما یک محصول جدید دارید: یک کیک خوشمزه و قاطعانه بدون چربی. همه اینها را باید بگویم ، محصولاتی که حاوی سدیم کوکوات هستند به احتمال زیاد منافذ خود را مسدود کنید . با این حال ، برخی از افراد که به ویژه مستعد آکنه هستند ، ممکن است پاک کننده های حاوی سدیم کوکوات را پیدا کنند ، منافذ خود را مسدود می کنند.

كوكات سديم يك ماده معمول در بسياري از صابون هاست كه براي مبارزه با آکنه . تولید کنندگان لوازم آرایشی ممکن است موادی مانند اسید سالیسیلیک برای کمک به پاکسازی پوست اضافه کنند.

با این وجود ، ممکن است محصولات حاوی کوکوات سدیم به دلایل مختلف منجر به شکستگی شوند. اگر محصولات شما پوست شما را تحریک می کنند ، می تواند به التهاب منجر شود که منجر به شکستگی شود. این احتمال وجود ندارد ، اما اگر واقعا پوست حساس دارید ، ممکن است.

همچنین باید مواد موجود در صابون خود را با دقت بخوانید. تولید کنندگان صابون معمولاً ترکیبات مستقیمی با روغن را نیز اضافه می کنند ، مانند:

این مواد نیز می توانند باعث شکستن شما شوند.

تولید کنندگان مواد آرایشی کوکوات سدیم را از روغن نارگیل به دست می آورند. برای ساختن آن ، اسیدهای چرب موجود در روغن را به طور طبیعی دریافت می کنند و آنها را با هیدروکسید سدیم ترکیب می کنند که ترکیبی از سودا و سودا است. این فرایند شیمیایی باعث می شود سدیم کوکوات.

گزینه های جایگزین سدیم کوکوات در ساخت صابون شامل ترکیباتی است که عبارتند از:

 • مبتنی بر نفتی
 • مبتنی بر روغن
 • مصنوعی

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) کوکات سدیم را برای استفاده در محصولات آرایشی تصویب کرده است. آنها آن را در طبقه بندی “معمولاً شناخته شده به عنوان ایمن (GAS)” طبقه بندی می کنند.

این بدان معنی است که FDA هیچ مدرکی برای اثبات عدم استفاده از سدیم کوکوات سدیم برای استفاده نا امن ندارد و بیشتر متخصصان این افزودنی را برای استفاده بی خطر می دانند.

شما می توانید به کوکوات سدیم حساسیت داشته باشید. این ماده افزودنی ممکن است پوست شما را تحریک کرده و باعث شود:

 • فروشندگان
 • redness
 • itching
 • خشکی بیش از حد

اگر استفاده از پاک کننده را متوقف کردید ، احتمالاً از عوارض جانبی بعدی خودداری خواهید کرد.

اگر واکنش آلرژیک نسبت به محصولات حاوی سدیم کوکوات داشته اید در گذشته ، قبل از خرید صابون ، برچسب ها را با دقت بخوانید. شما می خواهید در آینده از این محصولات جلوگیری کنید. به عنوان یک قاعده کلی ، شما همچنین باید از گرفتن محصولات حاوی کاکات سدیم در چشمان خودداری کنید ، زیرا می توانند باعث تحریک جدی شوند. اگر صابون را در چشم خود می بینید ، چشمان خود را به آرامی با آب بشویید.

عوارض جانبی منفی دیگر وجود دارد؟

برخی افراد گزارش می دهند که محصولاتی که حاوی کاکات سدیم هستند به پوست خشک می شوند. این تقریباً مانند هر پاک کننده ای است که ممکن است روغن زیادی را از بین ببرد.

با این حال ، برخی از تولید کنندگان ممکن است سایر ترکیبات نرم کننده پوست مانند گلیسیرین را در ترکیب قرار دهند تولید صابون آنها

برای جلوگیری از خشک شدن پوست ، مهم است که شما پاک کننده ها را به درستی روش در کارهای روزمره خود قرار می دهید. در اینجا چند نکته در نظر گرفته شده است:

 • برای تمیز کردن پوست از آب خیلی گرم استفاده نکنید.
 • از شستشوی بیش از حد پوست خودداری کنید.
 • قبل از تمیز کردن ، احساس نکنید پوست شما باید احساس تمیز بودن پوست کند.
 • با یک دستمال نرم ، صورت خود را به آرامی خشک کنید.
 • مرطوب کننده پس از تمیز کردن به شما کمک می کند تا مانع رطوبت پوست شما به شما بازگردد.

این نکات ممکن است با خشکی در ارتباط با محصولات حاوی کاکات سدیم باشد.

شما به احتمال زیاد کاکائوات سدیم را در صابون های نوار پیدا می کنید. این امر به این دلیل است كه كوكات سدیم تا حد زیادی پاك كننده است. سایر محصولات حاوی کوکوات سدیم عبارتند از:

برخی از تولید کنندگان ممکن است در هنگام لیست محصولات خود از اسامی جایگزین برای کوکات سدیم استفاده کنند. اینها عبارتند از:

 • روغن نارگیل
 • اسیدهای چرب
 • نمک های کوکو و سدیم

کاکوت سدیم یک ماده آرایشی محبوب و طبیعی است که ممکن است به پاکسازی پوست کمک کند. این افزودنی از روغن نارگیل حاصل می شود.

همانطور که در بسیاری از مواد مراقبت از پوست ، ممکن است کاکوت سدیم بتواند پوست شما را تحریک کند. با این حال ، FDA محصول را بی خطر می شناسد. استفاده از تکنیک های مناسب برای تمیز کردن پوست ممکن است به شما کمک کند از خشکی پوست در ارتباط با محصولاتی که حاوی کاکات سدیم هستند جلوگیری کنید.

.

Cocoate سدیم: یک پاک کننده رایج پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *