راهنمای جامع سنگ فرش طبیعی

راهنمای جامع سنگ فرش طبیعی


آیا اخیراً تصمیم گرفته اید ظاهر حیاط یا راهرو خود را تغییر دهید؟ ابتدا این را بخوانید!

عکسها توسط: تصاویر موجود

اگر هنوز بدنبال سنگ فرش هستید ، بدون شک سنگ طبیعی بهترین گزینه در بازار است. این نه تنها ظاهری جاودانه و جلوه ای شیک ارائه می دهد بلکه دوام ، نگهداری کم و پایداری را برای صاحبان خانه فراهم می کند. با گذر سالها جذاب تر به نظر می رسد و زمان را تحمل می کند. در مقایسه با بتن ، این سنگ فرش نسبت به محیط بسیار مهربان تر است. ظاهر زیبا آن به راحتی و بدون سرمایه گذاری زیاد حفظ می شود. امیدواریم راهنمای زیر به هر س questionالی که درباره سنگ فرش طبیعی دارید پاسخ دهد.

چیست؟

سنگ فرش های سنگی به معنای نوعی سنگ فرش در فضای باز است که برای پیاده روها ، حیاط ها و روسازی ها استفاده می شود. مواد مورد استفاده در تشکیل این سنگفرش ها در کارخانه تولید نمی شود ، مانند بتن ، بلکه در معادن استخراج می شود. چنین سنگ فرش هایی از انواع مختلف سنگ طبیعی مانند سنگ مرمر ، گرانیت ، ماسه سنگ ، تخته سنگ و سنگ آهک تشکیل شده است. منشا ، وقوع ، کاربردها و خواص فیزیکی گرانیت را بررسی کنید .

پس از اتمام فرآیند استخراج ، مواد با استفاده از فناوری خاص به شکل مناسب بریده می شوند. بلوک های سنگ طبیعی در طول چرخه سنگ به دلیل ترکیب فشار و گرمای شدید از هسته زمین ایجاد می شوند. این سنگها می توانند مبتکرانه ، دگرگون یا رسوبی باشند که مربوط به مراحل مختلف چرخه سنگ است. معمولاً در ایجاد این سنگفرشها از سنگهای قوی تری استفاده می شود.

به عنوان مثال ، گرانیت به دلیل ماهیت سخت پوشیده و تراکم و قدرت یکپارچه قابل توجه ، یک انتخاب بسیار ترجیحی است. این ویژگی ها به نگهداری کم آن کمک می کند. در مقابل ، سنگ آهک تا حد زیادی توسط متخصصان سنگ فرش استفاده می شود ، زیرا در طیف وسیعی از رنگ های منحصر به فرد عرضه می شود. ماسه سنگ ، از طرف دیگر ، نه تنها برای حیاط خوب است ، بلکه برای پیاده روها و باغهای پشت.

استفاده می کند

سنگ فرش طبیعی به دلیل مقاومت بالا در برابر سایش و پارگی ، کاربردهای بیشماری دارد. توانایی آن برای تحمل بارهای سنگین ، آن را برای پیاده روی ، ورزش و دویدن مناسب می کند. بسیاری از صاحبخانه ها نیز آن را به عنوان مصالحی برای راهروهای خود ترجیح می دهند. به دلیل خاصیت ضد لغزش ، می توان از آن در اطراف استخرها نیز استفاده کرد.

برخی از سنگفرش ها به طور طبیعی ضد لغزش هستند ، مانند تخته سنگ. اما ماسه سنگ و سنگ آهک دارای روکش حرارتی هستند که سطح آنها را ضد لغزش و ناهموار می کند. در نتیجه ، تعداد زیادی از صاحبخانه ها سنگ فرش طبیعی را در اطراف استخرهای خود انتخاب می کنند تا از حوادث ناشی از لغزش و افتادن هنگام خروج از استخر جلوگیری کنند. برخی از صاحبان خانه تصمیم می گیرند از آن برای ایجاد راهروهای موزاییک یا شومینه در فضای باز استفاده کنند.

چگونه تنظیم می شود؟

تا آنجا که مربوط به سنگ فرش سنگ طبیعی است ، به صاحبان خانه توصیه می شود که این کار را در اختیار نصب کنندگان مجرب داشته باشند. تامین کنندگان و نصب کننده های زیادی برای سنگ فرش طبیعی وجود دارد ، مانند https:/ /www.drivewaysbydesign.ie/natural-stone-paving/ ، ارائه طیف گسترده ای از گزینه های سنگ فرش. این متخصصان پروژه ها را با یک مرحله برنامه ریزی با محاسبه تعداد کاشی های مورد نیاز بر اساس متر مربع آغاز می کنند. آنها همیشه شامل دال های اضافی برای مراقبت از فضاها و منحنی های فرد هستند.

علاوه بر این ، پیمانکاران حرفه ای اطمینان حاصل می کنند که این منطقه به اندازه کافی شیب دار است تا زهکشی مناسب را فعال کرده و مانع گودالی شود. سپس ، ناحیه تعیین شده را علامت گذاری کرده و آن را به عنوان مرحله آماده سازی برای قرار دادن مواد پایه حفاری می کنند. به طور کلی ، یک ماده پایه به عمق چهار تا شش اینچ برای منطقه ای که برای تردد عادی پیاده روی شده است کافی است. پایه مورد استفاده نصابها شامل شن های درشت است که برای یکنواخت شدن باید دستکاری شوند. سپس باید ملافه ماسه ای با ضخامت حداقل 1.5 اینچ را دنبال کنید.

پس از نصب پایه و ماسه های ماسه ای ، متخصصان شروع به نصب اسلب می کنند. طبیعی است که مقداری ماسه در حین فشرده شدن برآید ، اما می توان آن را با کمک یک برس به عقب تقسیم کرد. پس از تخمگذار تمام صفحات ، نصب کنندگان قبل از استفاده از سیلانت آنها را با آب اسپری می کنند. برای جلوگیری از خوردگی آب مواد ، آب بندی کاملاً ضروری است.

نگهداری

همانطور که قبلاً ذکر شد ، سنگ فرش طبیعی به دلیل ویژگی نگهداری کم مورد پسند بسیاری از صاحبخانه ها است. این به زمان و تلاش کمی از طرف افراد نیاز دارد. شما می توانید هر زمان که دوست دارید ، راهرو یا حیاط خانه خود را تمیز کنید بدون اینکه نگران خراشیدن صفحات باشید. در صورت مشاهده لکه ، می توانید از شلنگ برای از بین بردن آن استفاده کنید.

علاوه بر این ، چنین شکلی از شستشو با فشار نیز برای از بین بردن خزه ، کپک و کپک توصیه می شود. همچنین به صاحبان خانه پیشنهاد می شود از یک پاک کننده خنثی برای از بین بردن خاک باقی مانده از خاکریز و گردگیری استفاده کنند.

مزایا

مزایای سنگ فرش طبیعی در مقایسه با بتن بیشمار است. این سنگفرش ها ظرافت بی انتهایی را ارائه می دهند ، زیرا هر قطعه به دلیل رنگ و بافت منحصر به فرد است. بسته به احساسی که می خواهید به حیاط ، باغ پشتی و چشم انداز کلی خود اضافه کنید ، می توانید ماسه سنگ بژ یا گرانیت تیره را انتخاب کنید. علاوه بر این ، سنگفرش های طبیعی احتمال ایجاد ترک ندارند. حتی در صورت انجام این کار ، این اسلب ها به راحتی تعمیر یا تعویض می شوند. با توجه به اتصالات شن و ماسه کوچک ، شانس جوانه زنی بذر تقریباً کم است.

عمر طبیعی سنگ فوق العاده طولانی ، به اندازه صد سال است. مهمتر از همه ، به زیبایی پیر می شود ، زیرا رنگها مانند بتن رنگدانه نمی شوند. زیبایی اسلب ها صرف نظر از میزان بلوغ ، محو شدن یا افزایش سن حفظ می شود. از نظر سبک ، انتخاب های گسترده ای به افراد ارائه می شود. در نتیجه ، در یافتن مواد مناسب برای پروژه محوطه سازی خود مشکلی نخواهید داشت. سنگهای طبیعی نیز دارای اشکال مختلفی هستند ، از جمله الماس ، مستطیل ، مثلث و غیره. این ماده سنگ فرش پایدار ، سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت است. منابع سنگی فراوانند ، زیرا روند بازسازی آنها بی پایان است.

یادداشت نهایی

حیاط شما شایسته داشتن ظاهری زیبا و جاودانه است.

سنگ طبیعی تا کنون شگفت انگیزترین انتخاب مواد روسازی است!

راهنمای جامع سنگ فرش طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *