منتقدان می گویند تظاهرات طرفدار بولسونارو می تواند مقدمه ای برای قدرت گرفتن باشد

منتقدان می گویند تظاهرات طرفدار بولسونارو می تواند مقدمه ای برای قدرت گرفتن باشد

RIO DE JANEIRO-با کاهش تعداد نظرسنجی ها ، اقتصاد ناآرام و تحقیقات قضایی محاصره شده است. ، ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهور ، از هواداران خود خواست در روز سه شنبه ، روز استقلال برزیل در سراسر کشور تجمع کنند ، در نمایش قدرت منتقدان ، ترس می تواند مقدمه ای برای تصرف قدرت باشد.

در روزهای اخیر ، رئیس جمهور این لحظه را به عنوان نقطه عطفی برای جنبش سیاسی خود مطرح کرد.

“من در آینده سه گزینه دارم: آقای بولسونارو هفته گذشته با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده که در نظرسنجی ها نشان می دهد اگر رای گیری امروز برگزار شود ، با شکست شدید روبرو می شود ، هفته گذشته خطاب به حامیان خود گفت. “شما می توانید مطمئن باشید که گزینه اول ، زندان ، اتفاق نخواهد افتاد.” از انتخابات 2020 ، و نگران باشید که چگونه برزیل ، کشوری با نهادهای ضعیف تر ، چالش مشابهی را برای نهادهای انتخاباتی پیش خواهد آورد یا حمله ای مانند شورش 6 ژانویه در پایتخت ایالات متحده.

گروهی متشکل از بیش از 150 رئیس دولت ، وزیر و قانونگذار از 26 کشور روز دوشنبه با صدور بیانیه ای ابراز نگرانی کردند که تجمعات در برزیل می تواند به” شورشی “تبدیل شود که می تواند هنجارهای دموکراتیک را در بزرگترین کشور تضعیف کند. در آمریکای لاتین.

“ما به شدت نگران تهدید قریب الوقوع نهادهای دموکراتیک برزیل هستیم” ass = “css-1g7m0tk” href = “https://progressive.international/wire/2021-09-06- ما- در مورد- تهدید- به-برزیل-دموکراتیک- موسسات/نگران هستیم- title = “” rel = “noopener noreferrer” target = “_ blank”> بیانیه گفته شده است.

آقای. بولسونارو کوشیده است تا قضات دیوان عالی و دیگر منتقدان قدرتمند را به عنوان شرورانی دست کم توصیف کنند که زمینه را برای بازگشت محوطه سیاسی خود آماده می کنند ، رئیس جمهور چپ سابق لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا ، که پس از ابطال محکومیت های مربوط به پیوند و احیای حقوق سیاسی وی. منتقدان آقای بولسونارو می ترسند که چنین لفاظی هایی منجر به خشونت سیاسی شود ، از جمله حملات به دادگاه در برازیلیا. /div>

آقای بولسونارو روز سه شنبه در شهر برازیلیا با حامیانش صحبت کرد. قاضی دادگاه تحقیقات را هدایت می کند که برخی از متحدانش را به دام انداخته و هشدار داده است که اگر دادگاه مسیر خود را تغییر ندهد ، “ممکن است به آنچه ما نمی خواهیم دچار شود.”

حامیانی که به خیابان ها آمدند با ابراز بدبینی کنار آمدند و تهدید مبهم رئیس جمهور را با اصطلاحات خاصی بازنویسی کردند.

” ما باید دادگاه را تعطیل کنیم “. تایس پنیراس ، 48 ساله ، که در تجمعی در ریودوژانیرو شرکت کرد ، جایی که ماسک هایی با تصویر آقای بولسونارو می فروخت. “او می خواهد حکومت کند اما دادگاه به او اجازه نمی دهد.” از سیاست دوری کنید اما نظرسنجی اخیر نشان داد که از هر 10 نفر نیرو سه نفر قصد داشتند روز سه شنبه برای حمایت از رئیس جمهور به خیابان ها بیایند.

آقای. بولسونارو همچنین از هواداران خود خواسته است تا از قوانین مالکیت اسلحه ای که برای محافظت از خود در ماه های آینده شل کرده است ، استفاده کنند.

او یکی از بیشتر واکنش های آشفته به همه گیری ویروس کرونا ، که بیش از 584000 نفر را در برزیل کشته است. بیکاری ، گرسنگی ، تورم ، نرخ بهره و نابرابری همه افزایش یافته است. بدتر کردن شرایط ، خشکسالی شدید سطح آب در ایستگاههای برق آبی را کاهش داده است ، که این کشور در آستانه قطع برق قرار گرفته است. >

این مجموعه از چالش ها بسیاری از رای دهندگان را علیه آقای بولسونارو که به نظرسنجی ها اعتراض کرده است نشان می دهد که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده با اختلاف زیادی به چندین رقیب احتمالی باخت. رهبران مخالف می گویند حملات رئیس جمهور به نهادها و سیستم رای گیری می تواند منجر به گسست دموکراتیک یا دوره بی ثباتی عمیق تری شود.

“کشور در بدترین لحظه خود قرار دارد. از زمان دیکتاتوری ، “فرماندار سائوپائولو ، ژائو دوریا ، یک نامزد ریاست جمهوری ، دوشنبه گفت. “نمی توان جایی برای معاشقه با اقتدارگرایی گذاشت.”

جانشینان رئیس جمهور گفتند تجمعات روز سه شنبه نمایشی مسالمت آمیز از اراده عمومی است.

“این یک حزب دموکراسی است!” دامارس آلوز ، وزیر حقوق بشر ، خانواده و زنان در پستی در اینستاگرام گفت که در حالی که با معترضانی که از روز دوشنبه تجمع خود را در برازولیا آغاز کردند ، خوش درخشید. “شهروندان خوب ، شهروندان صلح آمیز وارد می شوند.”

دوشنبه شب ، معترضان بر مانع پلیس در نزدیکی وزارتخانه های دولت غلبه کردند.

الساندرو مولون ، رهبر مخالفان کنگره ، نگران است که رئیس جمهور با تشویق تظاهرات گسترده و بی ثبات به دنبال نشان دادن نوع حمایت ریشه ای خود در صورت به چالش کشیدن شکست انتخاباتی یا نادیده گرفتن اقتدار منتقدان در کنگره و قوه قضائیه. آقای مولون گفت که به عنوان حکم اکثریت مردم ارائه می شود. readability = “51.892138939671”>

آقای. طرفداران بولسونارو روز سه شنبه ساحلی را در امتداد ساحل کوپاکابانا در ریودوژانیرو غرق کردند. در دریای معترضان بدون ماسک ، برخی آبجو نوشیدند و شعار دادند که آقای داسیلوا شایسته بازگشت به زندان است.

“من مطمئن هستم که دزد فقط برنده خواهد شد اگر تقلب وجود داشته باشد ، “والدرسی براگا ، 46 ساله ، برقکار گفت. آقای براگا گفت که معتقد است مطبوعات برزیل ، رهبران صنعت و اعضای قوه قضائیه در حال توطئه برای خرابکاری آقای بولسونارو هستند. “اما سیاست در مورد بسیج مردم است و به اطراف خود نگاه کنید.”

در یک روز پرتنش در پایتخت ، جیسون میلر ، مشاور ارشد سابق رئیس جمهور دونالد جی ترامپ ، گفت که او در فرودگاه برازیلیا به مدت سه ساعت در حالی که برای خروج از کشور پس از کنفرانس رهبران محافظه کار آماده می شد ، بازداشت شده است.

روزنامه O Globo گزارش داد که بازرسان پلیس فدرال برزیل به عنوان بخشی از تحقیقات درباره کمپین های اطلاعاتی نادرست آنلاین که نهادهای دموکراتیک را مورد هدف قرار داده است ، از آقای میلر خواسته است. آقای میلر ، که یک بستر رسانه ای اجتماعی جدید برای محافظه کاران ایجاد کرد ، در بیانیه ای گفت که او و گروه مسافرتی خود “به آنها اطلاع دادند که هیچ حرفی برای گفتن نداریم و سرانجام آزاد شدند تا به ایالات متحده برگردند.”

وی افزود: “هدف ما از به اشتراک گذاری آزادی بیان در سراسر جهان ادامه دارد!”

مارسلو نری ، اقتصاددان و استاد Fundação Getulio Vargas ، گفت که تظاهرات روز سه شنبه مطمئناً تصویر برزیل را در خارج از کشور خراب می کند و باعث توقف سرمایه گذاران آینده می شود و مانع بهبود اقتصادی برزیل می شود.

” هیچ دلیلی برای افزایش بی ثباتی با رویدادهایی مانند تظاهرات فردا وجود ندارد. ” />

آنی کارنی از واشنگتن گزارش تهیه کرد. لیس موریکونی از ریودوژانیرو گزارش تهیه کرد.

منتقدان می گویند تظاهرات طرفدار بولسونارو می تواند مقدمه ای برای قدرت گرفتن باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *