DIY یا نه: کدام پروژه ها باید به متخصصان واگذار شود؟

DIY یا نه: کدام پروژه ها باید به متخصصان واگذار شود؟


در اینجا چند پروژه DIY وجود دارد که بهتر است به متخصصان واگذار شود!

عکس نوشته: Pexels و Adobe Stock Images

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است شخصی کار روی ماشین شخصی خود را انتخاب کند یا پروژه های پیچیده تری را در خانه انجام دهد. برخی ممکن است احساس کنند این کار به اندازه کافی برای جستجوی حرفه ای دشوار نیست ، در حالی که برخی دیگر نگران هستند که نمی توانند خدمات مورد نیاز خود را بپردازند.

یک مثال خوب از پروژه هایی که بسیاری از افراد به تنهایی انجام می دهند مربوط به لوله کشی و برق است. اگرچه ممکن است این وظایف بسیار ساده به نظر برسند ، اما بهترین کار این است که فرد مناسب را برای انجام کار استخدام کنید. پیمانکاران دارای مجوز و کارشناسان از طریق علائم گواهینامه مجوز خود به راحتی قابل تشخیص هستند. با استفاده از این موارد ، می توانید مطمئن باشید که پروژه ها با در نظر گرفتن کیفیت و ایمنی انجام می شوند.

چه زمانی به متخصصان اجازه دهید در کارهای شما کار کنند

هزینه ها و درک دلایلی است که بسیاری از آنها تصمیم می گیرند پروژه هایی را انجام دهند (DIY). با این حال ، در اینجا مواردی وجود دارد که بهتر است به متخصصان اجازه دهید پروژه ای را برای شما مدیریت کنند.

پروژه هایی که ممکن است به ابزارهای گران قیمت نیاز داشته باشند

اگرچه ممکن است فکر کنید انجام پروژه ها به تنهایی می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند ، اما ممکن است همیشه دقیق نباشد. یکی از نقاط ضعف انجام پروژه های DIY این است که آنها اغلب به ابزارهای زیادی نیاز دارند که ممکن است به آنها دسترسی نداشته باشید یا پول کافی برای خرید آنها نداشته باشید.

به عنوان مثال ، وقتی سعی می کنید قسمت خاصی از تجهیزات الکتریکی را در خانه تغییر دهید ، اغلب مجبورید ابزار مخصوص این کار را خریداری کنید. به هر حال ، شما نمی خواهید خطر آسیب بیشتر به تجهیزات خود یا نیاز به جایگزینی گران تر را صرفاً به دلیل نداشتن ابزارهای مناسب ، به خطر بیندازید. اینها ممکن است اتفاق بیفتند زیرا استفاده از ابزارهای اشتباه می تواند منجر به خراشیدن ، ترک خوردن ، از بین بردن قسمت حیاتی یا آسیب دائمی به تجهیزات شود.

بنابراین ، اگر ابزارهای مناسبی برای انجام وظیفه خود ندارید ، بهتر است اجازه دهید متخصصان کار را برای شما انجام دهند. کمبود ابزارها می تواند دلیلی برای وجود کارهای رایج DIY افراد باشد اشتباه کنید.

پروژه هایی که ممکن است نیاز به آموزش تخصصی داشته باشد

مواقعی وجود دارد که می خواهید روی پروژه خاصی کار کنید و ممکن است لازم باشد در کلاسها یا کارگاههای آموزشی شرکت کنید تا آموزش کافی دریافت کنید. در چنین مواردی ، صرف هزینه
حرفه ای ارزان تر و آسان تر است زیرا هزینه حمل و نقل و زمانی که برای شرکت در آموزش صرف می کنید به سرعت افزایش می یابد.

همچنین ، اگر پروژه ای را با قطعات پیچیده تر یا مراحل اضافی شامل اندازه گیری ها یا ترازهای دقیق انجام می دهید ، بهتر است به متخصصان اجازه دهید کار را انجام دهند. سناریوی خوب این است که در مورد افزودن یک سیستم صوتی یا بلندگو جدید فکر کنید اما تجربه نصب آنها را نداشته باشید. با کمک یک متخصص ، آنها دقیقاً می دانند چه باید بکنند و در صورت خرابی در نصب ، می توانند هر چیزی را برطرف کنند.

اما اشتباه نکنید. موارد زیادی وجود دارد که انجام کارها توسط خودتان بهترین گزینه است. یک مثال خوب در پروژه های ساده خودرو مانند روغن و تعویض لاستیک ارائه می شود. خیلی بهتر است خودتان به این وظایف رسیدگی کنید. نه تنها در هزینه خود صرفه جویی می کنید ، بلکه می توانید نحوه کار موتور خودروی خود را نیز با صحبت در حین کار یاد بگیرید.

پروژه هایی که ممکن است در آینده مشکلات بزرگتری به همراه داشته باشند

همچنین باید به متخصصان اجازه دهید در صورت وجود مشکلات احتمالی در آینده به دلیل دستان غیر ماهر ، مشکلی ایجاد کنند. گاهی اوقات ، یک پروژه یا مسئله ممکن است ساده باشد ، اما بعداً متوجه می شوید که بیشتر از فایده شما زیان دیده اید.

بنابراین چگونه می توانید دقیقاً بگویید که یک پروژه پیچیده است؟ معمولاً ، این بدان معناست که اگر شغل دارای خطر بالایی برای ایجاد آسیب جدی باشد. به عنوان مثال ، بازسازی آشپزخانه و کارهای برقی دو موردی هستند که قبل از انجام چنین پروژه هایی به تنهایی باید به آنها فکر کنید. به هر حال ، شما نمی خواهید با تعویض پریز دیواری در آشپزخانه خود ، خانه خود را به آتش بکشید. نمونه های دیگر لوله کشی و سیم کشی برق است که برخی از خطرناک ترین مشاغل DIY هستند که هر کسی می تواند در خانه امتحان کند. سیم کشی معیوب یا هرگونه مشکل در ارتباط با لوله ها می تواند خسارت قابل توجهی به خانه شما وارد کند ، اگر به روش صحیح رسیدگی نشود ، چه برسد به صدمه ای که ممکن است برای شما ایجاد کند.

نتیجه گیری

انجام پروژه توسط خودتان یا استخدام متخصصان دارای مزایا و معایبی است. به طور کلی ، اگر شغلی پیچیده است یا نیاز به دانش حرفه ای دارد ، باید به شخص دیگری که در این زمینه تجربه دارد واگذار شود.

وقتی صحبت از پروژه های DIY می شود ، همیشه توصیه می شود بدون کمک حرفه ای مشاغل ساده را امتحان کنید. اما وقتی مشکل بزرگتری برای حل نیاز است ، اجازه دهید شخص دیگری کار را اداره کند. اگر هیچ تجربه ای در یک پروژه خاص ندارید و مطمئن نیستید که چه چیزی برای این شرایط امن یا ایده آل است ، همیشه می توانید با یک متخصص تماس بگیرید ، که همیشه خوشحال می شود به شما کمک کند.

DIY یا نه: کدام پروژه ها باید به متخصصان واگذار شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *