عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 28 اوت

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 28 اوت

*** IRAN DAILY

-رئیسی اولین سفر استانی را با تعهد برای مقابله با مشکلات انجام می دهد

سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور ، در حالی که دولت جدیدش در حال تلاش برای بهبود معیشت مردم است ، از سفری غیرمنتظره به استان مهم ایران در خوزستان دیدن کرد.
اولین سفر استانی خود را دو روز پس از تشکیل کابینه خود ، رئیس جمهور صبح جمعه همراه با تعدادی از اعضای کابینه خود از جمله علی اکبر محرابیان وزیر نیرو ، احمد وحیدی وزیر کشور ، سید جواد ساداتی نژاد وزیر کشاورزی و بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و همچنین رئیس هیئت دولت وارد استان جنوب غرب ایران شد. سازمان برنامه و بودجه ، سید مسعود میرکاظمی.

-وزیر نفت اووجی متعهد شد که موقعیت ایران در اوپک را تثبیت کند

جواد اوجی ، وزیر نفت جدید ایران ، گفت که ایران برای بازیابی موقعیت خود به عنوان عضوی تأثیرگذار در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) حرکت می کند.
اوجی گفت که در اولین روز کار خود در وزارت نفت. روز پنجشنبه ایران در پی احیای تقاضای بین المللی نفت برای تسریع واکسیناسیون علیه کرونا ، به دنبال افزایش صادرات نفت خام خود است.

-کردستان ایران در میان پنج استان برتر میزبان جشن های روز جهانی گردشگری

است

استان کردستان یکی از پنج استان برتر ایران است که برای میزبانی جشن روز جهانی گردشگری ، 27 سپتامبر انتخاب شده است ، اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان غربی اعلام کرد.
رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری کردستان ، یعقوب گیلیان ، دپارتمان صنایع دستی و صنایع دستی ، گفت که این استان مراسم ویژه ای را به مناسبت بزرگداشت روز جهانی گردشگری ، با اجرای پروتکل ها و روش های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع همه گیری ویروس کرونا ، برگزار می کند.

*** KAYHAN INTERNATIONAL

-ایران انفجارهای کابل را محکوم می کند

ایران روز جمعه انفجارهای تروریستی را که جمعیت زیادی را در خارج از فرودگاه کابل پاره کرد به شدت محکوم کرد.
سخنگوی وزارت خارجه سعید خطیب زاده هدف قرار دادن افغان های بی دفاع را محکوم کرد و هرگونه اقدام تروریستی علیه زنان ، مردان ، جوانان و کودکان را محکوم کرد. کشور مسلمان سخنگو ابراز امیدواری کرد که به زودی یک دولت فراگیر در افغانستان ایجاد شود تا سازمان ها و نهادهای مربوطه مسئولیت خود را برای حفظ جان و اموال مردم بر عهده بگیرند.

-ایران از هند در مسابقات قهرمانی جهان زیر 19 سال FIVB 2021 گذشته است

ایران در مسابقات قهرمانی جهان زیر 19 سال پسران والیبال 2021 FIVB هند را در ست های مستقیم (25-22 ، 25-15 ، 25-22) شکست داده است. حسین خانزاده با 10 امتیاز ایران را رهبری کرد ، در حالی که چوداری تانیش و کومار امان 13 امتیاز برای تیم هند کسب کردند.
ایران پنجشنبه در استخر A. با لهستان بازی می کند.
از 20 بازی ، فقط 18 تیم در هفدهمین دوره پس از پیوستن جمهوری دومینیکن به گواتمالا در حالی که تعدادی از بازیکنان آنها COVID-19 مثبت شدند. ایتالیا قهرمان فعلی است. این عنوان دو سال پیش در تونس به دست آمد در حالی که میزبان ایران (قهرمان 2017) ، برزیل (قهرمان 2003) و روسیه مدعی هستند.
این مسابقات شامل دو استخر چهار تیمی و دو استخر پنج تیمی است ، که دو تیم برتر از هر مرحله به مرحله حذفی.

-بوکسورهای ایرانی در مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا دو برنز کسب کردند

پوریا سعیدی اصل و ابوالفضل فریدی از ایران دو مدال برنز در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا ASBC کسب کردند. پوریا سعیدی اصل (57 کیلوگرم) و ابوالفضل فریدی (63 کیلوگرم) دو مدال برنز را در مسابقات در حال برگزاری در دبی امارات به دست آوردند.
علی اصغر افشاری (54 کیلوگرم) و عیسی فردین (75 کیلوگرم) جایگاه خود را در فینال رزرو کرده اند. رکورد 51 قهرمان ، 25 دختر و 26 پسر ، در مسابقات بوکس قهرمانی جوانان آسیا و نوجوانان ASBC تاجگذاری خواهند کرد.
این مسابقات 250 بوکسور را گرد هم آورده است.

*** زمان تهران

-مقابله با آثار همه گیر بر زندگی هنرمندان اولویت اصلی وزیر فرهنگ جدید

است

وزیر فرهنگ جدید ایران گفته است که برخورد با پیامدهای همه گیر بر زندگی هنرمندان اولویت اصلی سازمان او است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد محمد مهدی اسماعیلی این اظهارات را در دیدار با سیدعباس صالحی وزیر پیشین فرهنگ روز پنجشنبه تنها یک روز پس از کسب رای اعتماد از پارلمان ایران بیان کرد.

“به دلیل همه گیری ، همه هنرمندان و افرادی که در زمینه های فرهنگی مشغول به کار هستند روزهای سختی را در برابر همه گیری پشت سر گذاشته اند و این دولت مردمی به دنبال گذراندن شرایط کنونی برای حمایت از آنها است.”

-واکسن کووید -19 رازی کو پارس سومین مرحله آزمایش بالینی را آغاز می کند

دومین واکسن کرونا ساخت ایران ، با نام رازی کو پارس ، سومین مرحله آزمایش انسانی را در 24 آگوست آغاز کرد.

این واکسن که توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی توسعه یافته است ، مبتنی بر پروتئین است که از نسخه های نوترکیب پروتئین سنبله استفاده می کند و با تولید آنتی بادی ها سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس را آموزش می دهد ، اولین آزمایش بالینی را در 27 فوریه آغاز کرد.

واکسن در 3 دوز ساخته شده است ، دو دوز اول تزریقی و دوز سوم داخل بینی است. دوز دوم واکسن 21 روز بعد به داوطلبان تزریق می شود و دوز سوم 51 روز بعد استنشاق می شود.

-آثار هنری ماقبل تاریخ از سوئیس به کشور بازگشتند تا در تهران نمایش داده شوند

مجموعه ای دیدنی از آجرهای شیشه ای تزئین شده ، که حدود چهار دهه پیش غارت و قاچاق شده بود ، قرار است در آینده نزدیک در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شود.

در مجموع 49 آجر لعابدار سال گذشته از سوئیس به خانه بازگردانده شد در حالی که دو مورد دیگر اخیراً به کشور بازگردانده شده اند.

قدمت این آجرها به قرون هفتم یا هشتم قبل از میلاد می رسد و از قلعه چی ، یکی از مهمترین محوطه های باستان شناسی در غرب ایران ، که در شمال شهر بوکان در شمال غربی ، نزدیک مرز عراق واقع شده است ، می آیند. قلایچی پایتخت پادشاهی ماناییان بود.

6125 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 28 اوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *