عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 25 آگوست

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 25 آگوست

*** IRAN DAILY

-عذرخواهی مقام ایرانی به دلیل فیلم بدرفتاری زندان ؛ رئیس قوه قضائیه دستور تحقیق

را صادر می کند

رئیس سازمان زندانهای ایران پس از انتشار ویدئویی از رفتارهای بدرفتاری برخی زندانبانان با زندانیان در زندان اوین ، به دلیل وقایع “تلخ” در زندان تهران عذرخواهی کرد ، در حالی که رئیس قوه قضائیه دستور تحقیقات سریع در این مورد را صادر کرده است.

به نظر می رسد این ویدئوها – که اخیراً در رسانه های اجتماعی دست به دست می شوند – توسط دوربین های نظارتی زندان ضبط شده اند و تعدادی از نگهبانان زندانیان را کتک می زنند و یک زندانی را روی زمین می کشند.

-انتخاب وزیر امور خارجه رئیسی: ایران از مذاکرات سازنده استقبال می کند

ایران از طرف مذاکرات سازنده به شرطی که طرفهای دیگر به تعهدات خود عمل کنند و از اتلاف وقت جلوگیری کنند ، حمایت می کند.
حسین امیرعبداللهیان این اظهارات را در دیدار با توشیمیتسو موتگی وزیر خارجه ژاپن در دیدار تهران روز دوشنبه با اشاره به مذاکرات وین در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام).

-موزه مردم شناسی ارمنستان تهران ، سایت آزمایشی برای پروژه های مخترعان جوان ایرانی

موزه مردم شناسی ارمنستان در تهران به عنوان سایت پایلوت برای اجرای پروژه های تیم ایرانی که در اولین مسابقه ای که برای اعضای فدراسیون بین المللی انجمن مخترعین (IFIA) برگزار شد ، موفق به کسب مدال طلا شدند ، انتخاب شد. به عنوان اعضای Inv شناخته می شود.
این مسابقه که در ماه جولای به صورت آنلاین برگزار شد ، به میزبانی ژنو سوئیس برگزار شد. اعضای Inv گروهی از مخترعین هستند. به دلیل احترام به آنها ، استفاده از عنوان “Inv” برای مخترعین و مبتکران تأیید شد.
به گزارش ایرنا ، تیم ایرانی متشکل از مامودرضا گرجی ، سالار بصیری و مرجان حاجیرهیمی ، دستگاهی برای حفظ نسخه های خطی و عتیقه جات در موزه ها. آنها در بین 800 گروه شرکت کننده که از کشورهای مختلف بودند این عنوان را کسب کردند.

*** KAYHAN INTERNATIONAL

-ایران صادرات سوخت را برای کمک به افغانها از سر می گیرد

یک مقام ایرانی گفت که صادرات سوخت ایران به افغانستان چند روز پیش از سر گرفته شد.
قیمت بنزین در افغانستان به ازای هر تن به 900 دلار رسید زیرا بسیاری از افغان ها از شهرها بیرون رانده شدند. پس از تصرف این کشور توسط طالبان برای مقابله با افزایش قیمت ، مقامات جدید از ایران خواستند تا مرزها را برای تجار باز نگه دارد.
حمید حسینی ، یکی از اعضای هیئت مدیره ، گفت: “طالبان به ایران پیام هایی ارسال کردند و گفتند:” شما می توانید صادرات فرآورده های نفتی را ادامه دهید “. و به نقل از سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت ، گاز و پتروشیمی ایران ،

-ارتش ایران مقام اول بازی های بین المللی ارتش را کسب کرد

تیم “اربابان سلاح” ارتش ایران با غلبه بر ازبکستان ، روسیه و ویتنام مقام اول بازی های ارتش بین المللی را کسب کرد.
در اولین روز بازی های ارتش بین المللی ، تیم “اربابان سلاح” ارتش سردار سرتیپ دوم محسن آذر افروز ، برگزارکننده بازی های بین المللی ارتش ، سرتیپ دوم محسن آذر افروز ، با کسب مقام اول ، با شکست دادن ازبکستان ، روسیه و ویتنام ، گفت: تیم های ازبکستان ، روسیه و ویتنام به ترتیب مقام های بعدی را کسب کردند.

-احترام ایران به گفتگو بر اساس تعهد

سید ابراهیم رئیسی ، نامزد رئیس جمهور ایران برای پست وزیر امور خارجه ، حسین امیرعبداللهیان ، در دیدار با توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه ژاپن ، تاکید کرد که ایران از هرگونه مذاکره سازنده همراه با نتایج ملموس و پایبندی به تعهدات با همه کشورهای جهان استقبال می کند. .
وی همچنین بر تمرکز دولت جدید ایران بر توسعه روابط اقتصادی با کشورهای آسیایی تاکید کرد و گفت که سطح فعلی تعاملات تجاری بین ایران و ژاپن با پتانسیل ها و قابلیت های آنها مطابقت ندارد.
امیرعبداللهیان همچنین ابراز امیدواری کرد که اتخاذ ابتکارات جدید باعث همکاری تهران و توکیو در زمینه های مختلف شود.

*** زمان تهران

مقامات وزارت دفاع

می گویند که روابط تهران و مسکو در اوج خود است

سرتیپ سعید شعبانیان ، معاون هماهنگ کننده در وزارت دفاع ایران ، روز سه شنبه با الکساندر فومین ، معاون وزیر دفاع روسیه در مسکو دیدار کرد.

بر اساس گزارشی که وزارت دفاع منتشر کرد ، ژنرال شعبانیان به الکساندر فومین موفقیت نمایشگاه بین المللی نظامی ارتش 2021 و همچنین بازی های بین المللی ارتش به میزبانی فدراسیون روسیه را تبریک گفت.

بازی های ارتش بین المللی شامل ورزش هایی مانند غواصی در دریا ، جام های دریایی و اربابان سلاح ها است.

-راهپیمایی ایران در رژه ملت ها در پارالمپیک توکیو

هیئت ایرانی سه شنبه در رژه ملتها در بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو شرکت کردند. کماندار زن زهرا نعمتی و پرتاب کننده مرد محمد آرخی پرچم ایران را در این مراسم بر دوش گرفتند.

مسعود حسین ، خبرنگار تهران تایمز ، از توکیو گزارش داد که ایران با 62 ورزشکار در 10 ورزش پارالمپیک 2020 شرکت کرده است. این کوچکترین تیم کشور از زمان ارسال 40 تیم به سیدنی 2000 خواهد بود.

-دفن عصر آهن در گیلان را کشف کنید: الگوها و آیین های عجیب و غریب

استان گیلان که از شمال به دریای خزر محدود شده است ، از نظر مکانهای فرهنگی عصر آهن به ویژه قبرستانها بسیار غنی است. همچنین ، گیلان در محدوده نفوذ امپراتوری های پی در پی هخامنشیان ، سلوکیان ، اشکانیان و ساسانیان بود که تا قرن هفتم میلادی بر ایران حکومت می کردند.

عصر آهن در ایران و گیلان به سه بخش تقسیم می شود: عصر آهن I ، II و III. علاوه بر این ، برخی از باستان شناسان معتقدند که عصر آهن چهارم وجود دارد ، که تا اواسط دوره اشکانیان (اشکانیان) (پایان هزاره اول قبل از میلاد) ادامه دارد.

بر اساس مقاله علمی انجام شده توسط یوسف فلاحیان ، باستان شناس ارشد ایرانی ، تقریباً در تمام محوطه های عصر آهن گیلان ، مردگان بر روی شانه راست یا شانه چپ و پاهای خم شده با درجه خمیدگی کم و زیاد دفن شده بودند. تنها تعداد کمی از اجساد در برخی قبرستان ها در حالت خوابیده (رو به بالا) دفن شده بودند.

6125 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 25 آگوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *