عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 2 اکتبر

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 2 اکتبر

*** IRAN DAILY
-رئیسی وعده می دهد که در پنجمین سفر استانی مشکلات عشایر را حل کند
سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور ایران ، در بازدید از مناطق جنوب غربی کشور و گفتگوی حضوری با مردم محلی ، قول داد که مشکلات پیش روی عشایر ایرانی ، به ویژه کمبود آب ، را برطرف خواهد کرد. «ما به طور جدی پیگیری حل مشکلات کمبود آب خود ؛ از سوی دیگر ، ما تلاش خواهیم کرد تا دست دلالان و دلالان در فروش صنایع دستی و محصولات غذایی عشایر را قطع کنیم ، تا منافع اصلی تلاشها و تلاشهای مردان و زنان عشایر به تنهایی به دست آید. ” روز جمعه گفت.

-ECO راهروی جاده ای پاکستان و ترکیه را از طریق ایران راه اندازی می کند
اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران (ایریکا) گفت یک کریدور جاده ای کلیدی که تحت حمایت سازمان همکاری اقتصادی (ECO) فعالیت می کند و پاکستان را از طریق ایران به ترکیه متصل می کند به صورت آزمایشی راه اندازی شد. سخنگوی ایریکا روح الله لطیفی روز پنجشنبه گفت که دو محموله اول با استفاده از کریدور استانبول-تهران-اسلام آباد (ITI) یک شبه از طریق گذرگاه مرزی شرقی با پاکستان وارد خاک ایران شد.

-فاروج ، شهری در استان خراسان شمالی با جاذبه های گردشگری فراوان
فاروج شهری با جاذبه های تاریخی و گردشگری منحصر به فرد است که به عنوان دروازه شرقی استان شمال شرقی استان خراسان شمالی عمل می کند. این منطقه از شمال و شرق به قوچان ، از جنوب به اسفراین و از غرب به شیروان متصل است. فاروج بین رشته کوه های کوپت داغ در شمال و رشته کوه آلاداغ در جنوب ، به صورت وسیع قرار دارد. دشت شامل رودخانه اترک ، chtn.ir گزارش داد. به لطف وجود منابع آب کافی ، کشاورزی در این منطقه بسیار پر رونق است.

*** KAYHAN INTERNATIONAL
-ارتش مانورهایی را برگزار می کند و به صهیونیست ها هشدار می دهد که از این کار خودداری کنند
ارتش ملی ایران رزمایش خود را از روز جمعه در نزدیکی مرز خود با آذربایجان آغاز کرد و توانایی های نظامی خود را در مجاورت همسایه ای که به دلیل ارتباطاتش با غرب و رژیم اشغالگر اسرائیل بیش از حد مورد تردید است ، آغاز کرد. این رزمایش ها تلویزیون ملی گفت که در مناطق باز در شمال غرب ایران برگزار شد ، که نشان می داد تانک ها ، هویتزرها و هلیکوپترها به سمت زمین شلیک می کنند. ایران هر از گاهی چنین رویدادهایی را برای ارزیابی آمادگی رزمی و نشان دادن توانایی ها برگزار می کند.

-ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی: با دستان تروریست بازی نکنید
رئیس هسته ای ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس بین المللی انرژی اتمی) توصیه کرده است که با گزارش های دروغی که توسط یک گروه تروریستی مستقر در اروپا علیه برنامه هسته ای صلح آمیز ایران تهیه شده است ، فریب نخورد. “آژانس نباید دست روی دست بگذارد. “محمد اسلامی” رئیس سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مصاحبه ای که روز پنجشنبه در اسپوتنیک نیوز منتشر شد ، اظهار داشت. اسلامی این اظهارات را در مورد درخواست رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران برای توضیح توضیح داد. وجود ذرات اورانیوم در چندین سایت اعلام نشده.

-ورزشکاران ایران مدعی 3 طلا در مسابقات آسیای میانه هستند
ورزشکاران دوومیدانی ایران در مسابقات قهرمانی جوانان آسیای مرکزی در تاشکند ازبکستان سه مدال طلا کسب کرده اند. بنیامین یوسفی ، امیرحسین اسدیمنش ، محمد عبدشهری در مسابقات قهرمانی جوانان آسیای مرکزی مدال طلا کسب کردند. بنیامین یوسفی پس از عبور از خط پایان در 10.47 ثانیه در 100 متر قهرمان شد. امیرحسین اسدیمنش پیاده روی 10.000 متر نوجوانان را در 45: 50.51 به پایان رساند و در جایگاه اول ایستاد. در جاهای دیگر پیاده روی جوانان 10000 متر ، فاطمه زهرا قلنویی رکورد 54: 26.26 را زد و طلا گرفت. او همچنین با این نتیجه رکورد جوانان ایران را شکست.

*** زمان تهران
-گسترش شبکه گاز ایران 1700 کیلومتر
مجید چگنی ، رئیس شرکت ملی گاز ایران (NIGC) گفت که بیش از 1700 کیلومتر خط لوله گاز فشار قوی در حال ساخت در سراسر کشور است ، شانا گزارش داد.
چگنی در دیدار با بهرام صلواتی ، رئیس شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران (IGEDC) ، گفت: “اجرای بیش از 1700 کیلومتر خطوط انتقال فشار قوی از جمله بیدبلند – اهواز ، قم – محمدیه – پارچین ، رشت – چلوند ، لافت – گورزین – بندرعباس و بیدبلند – گچساران عزم NIGC را برای تکمیل پروژه های در حال انجام طبق برنامه نشان می دهد. ”
“اجرای به موقع پروژه ها ، مطابق با استانداردها و مقررات فعلی وزارت نفت ، منجر به توسعه بیشتر صنعت گاز کشور می شود.”

-بحران را جدی بگیرید: جمعیت سالمند ایران در 50 سال سه برابر می شود
طی 5 دهه گذشته ، جمعیت سالمندان از حدود 5 به 10 درصد افزایش یافته است و پیش بینی می شود که این میزان در 50 سال آینده سه برابر شود به طوری که برخورد جدی با پدیده پیری حیاتی است.
فرشاد شریفی ، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات سلامت سالمندان ، در آستانه روز جهانی سالمندان ، آموزش و آماده سازی سالمندان برای سازگاری با زندگی دیجیتالی را یک ضرورت مهم خواند و گفت که ایران یکی از سریع ترین کشورها است. جوامع سالخورده.
در 14 دسامبر 1990 ، مجمع عمومی سازمان ملل متحد 1 اکتبر را به عنوان روز جهانی افراد مسن تعیین کرد. موضوع 2021 “ارزش ویژه دیجیتال برای همه سنین” نیاز به دسترسی و مشارکت معنی دار افراد مسن در دنیای دیجیتال را تأیید می کند.

-ایران خواهان شناسایی جمعی یونسکو برای 56 کاروانسرای قدیمی خود است
یک مشاور ارشد وزیر گردشگری گفت ، ایران 56 کاروان را به عنوان نامزد برای ثبت جمعی در فهرست میراث فرهنگی یونسکو معرفی کرده است. محمد حسن طالبیان روز چهارشنبه اعلام کرد: “پس از سه سال پیگیری پرونده ، پرونده 56 کاروانسرا [که انتخاب شده] از 24 استان به منظور ثبت احتمالی در فهرست میراث جهانی به یونسکو ارسال شد.
این کاروانسراها مربوط به دوره های مختلف از زمان ساسانیان (224 م. 651) تا دوران قاجار (1789–1925) است. وی گفت که ارزیابی کنندگان [یونسکو] قرار است شنبه (2 اکتبر) برای بازدید میدانی وارد ایران شوند که انتظار می رود حداقل سه ماه به طول انجامد.

6125 ** 9417
ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 2 اکتبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *