عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 4 سپتامبر

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 4 سپتامبر

*** IRAN DAILY

-ایران از سرمایه گذاری در صنعت گاز استقبال می کند: وزیر

جواد اوجی وزیر نفت ایران گفت: “ما از هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای توسعه میدان های گازی با اولویت حفظ تولید میدان گازی پارس جنوبی استقبال می کنیم. با ادامه روند فعلی ، در سالهای آینده واردکننده گاز خواهیم شد. “
اوجی در نشست مشترک با مدیران صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، تأمین سوخت برای زمستان را یکی از اولویت های فعلی صنعت نفت ؛ پیش بینی شده است که امسال با 10 درصد افزایش مصرف گاز مواجه خواهیم شد.

-نیروگاه های جدید برای پیوستن به شبکه برق ایران تا ماه مه

یک مقام نیروگاه های جدید با ظرفیت کلی 2500 مگاوات (مگاوات) برنامه ریزی شده است که تا اوج مصرف تابستان آینده (مه 2022) به شبکه برق ایران بپیوندند.
به گفته حمیدرضا عظیمی ، معاون برنامه ریزی مدیر عامل TPPH ، ظرفیت توسط 17 واحد نیروگاهی تأمین می شود که توسط دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته می شود. خبرگزاری تسنیم گزارش داد.
عظیمی اشاره کرد موافقت نامه ای با وزارت صنعت ، معدن و تجارت امضا شد و می گوید: “یک تفاهم نامه (وزارت امور خارجه) با وزارت صنعت برای ساخت نیروگاه برای صنایع بزرگ مبادله شد که بر اساس آن مجوز ساخت 10،536 مگاوات نیروگاه های جدید با حجم سرمایه گذاری شش میلیارد یورو صادر شد.

-میوه گرمسیری گلابی در آب و هوای مناسب داراب ، جنوب ایران

رئیس اداره جهاد کشاورزی داراب از کشت موفقیت آمیز گیاه کاکتوس opuntia ، که معمولاً به آن کاکتوس گلابی می گویند ، در داراب ، استان جنوب ایران فارس ، خبر داد.
احمدرضا صالحی در مصاحبه اختصاصی با ایران دیلی آینده ای روشن برای تولید محصول پیش بینی کرد زیرا آب و هوای منطقه برای رشد این گیاهان گلدار مناسب است ، و افزود که میوه کاکتوس opuntia و همچنین خود گیاه در بین مردم محلی بسیار مورد پسند است.
کاکتوس opuntia در مناطق دارای آب و هوای گرمسیری به خوبی رشد می کند ، صالحی گفت ، این گیاه برای اولین بار در کشور است که در مناطق جنوبی استان فارس کشت می شود.

*** KAYHAN INTERNATIONAL

-ایران از طرف های افغان می خواهد که خویشتنداری کنند

سعید خطیب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز جمعه از همه طرف های افغان خواست که در درگیری شدید بین اعضای طالبان و شبه نظامیان مقاومت در دره پنجشیر افغانستان ، شمال پایتخت کابل ، خویشتنداری کرده و از خشونت و برادرکشی خودداری کنند.
” جمهوری اسلامی ایران در تماس مداوم با همه طرفین است و نهایت تلاش خود را برای کاهش رنج مردم افغانستان انجام داده است. ” “ما معتقدیم که صلح و ثبات پایدار در افغانستان تنها از طریق مذاکرات واقعی بین افغان ها بدون حضور و دخالت کشورهای خارجی حاصل می شود.”

-FM: ایران آماده فروش نفت بیشتر به لبنان است

حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه روز جمعه گفت ایران آماده است تا در صورت نیاز سوخت بیشتری به دولت و تجار لبنانی بفروشد ، زیرا یک کشتی ایرانی که سوخت این کشور بحران زده را وارد آبهای سرزمینی سوریه می کرد.
در امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه سابق لبنان و رهبر جنبش میهنی آزاد لبنان ، در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان گفت ، ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط متقابل با لبنان قائل نیست.
“استراتژی اتخاذ شده توسط محترم او گفت که رهبر حزب الله برای پایان دادن به این بحران ناشی از صهیونیست ها علیه مردم لبنان این واقعیت را تأیید می کند که راه عزت لبنان تنها به خود اتکایی و استفاده از دارایی ها و منابع آن بستگی دارد. “

-ایران در جام جهانی فوتبال 2022 سوریه را شکست داد

ایران در مرحله نهایی مقدماتی آسیا برای جام جهانی 2022 روز پنجشنبه با نتیجه 1-0 از سوریه گذشت. علیرضا جهانبخش ، کاپیتان تیم ملی ، پاس گل عالی مهدی طارمی را در دقیقه 56 در ورزشگاه آزادی تهران به ثمر رساند.
ایران قرار است سه شنبه در گروه A در عراق با عراق بازی کند.

*** زمان تهران

-زنان ایرانی از محدوده فراتر می روند

زنان ایرانی تا کنون در بازی های پارالمپیک 2020 با کسب سه مدال طلا در سه رشته شگفت انگیز بوده اند. آنها نام خود را در کتاب تاریخ پارالمپیک نوشته اند.

کماندار زهرا نعمتی با کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی انفرادی زنان W1/W2 در بازی های پارالمپیک 2012 به خشکسالی زنان ایران پایان داد. او اولین زن ایرانی بود که در بازی های المپیک یا پارالمپیک مدال طلا گرفت.

نعمتی همچنین مدال برنز را در تیم های تکراری زنان در لندن کسب کرد. چهار سال بعد در ریو ، او ثابت کرد که کسب مدال طلا تصادفی نبوده و دومین طلای پارالمپیک خود را در بازگردانی انفرادی باز کرد و همچنین در بازی برگشت تیم یک نقره گرفت.

نعمتی در ضربات موفق شد 10 نفر کامل را کسب کند تا سومین مدال طلای پارالمپیک خود را در توکیو کسب کند.

-ایران صادرات گاز طبیعی به عراق را کاهش می دهد

شرکت ملی گاز ایران (NIGC) صادرات گاز طبیعی به عراق را بر اساس توافق با این کشور و با اطلاع قبلی ، کاهش داده است ، رئیس بخش اعزام NIGC گفت.

“صادرات گاز طبیعی به عراق به 38 میلیون متر مکعب در روز کاهش یافته است. این کاهش براساس یک توافق شش ماهه با طرف عراقی انجام شده است و هیچ ربطی به حقوق گاز آنها به ایران ندارد ، اگرچه تسویه آنها محمدرضا جولایی روز پنجشنبه به شانا گفت.

محمدرضا جولایی همچنان در دستور کار است

جولایی گفت که ایران دو هفته قبل این کاهش را به طرف عراقی اعلام کرده بود و طبق توافق این میزان کاهش صادرات تا شش ماه ادامه خواهد داشت.

-گورستان انگلیسی برای شروع کار مرمت

معاون گردشگری استان اعلام کرد که کار مرمت در قبرستان انگلیسی در جنوب غربی استان بوشهر آغاز می شود.

نصرالله ابراهیمی روز جمعه گفت به عنوان یک مقصد گردشگری و مکان تاریخی ، قبرستان دوران قاجار (1925-1789) پس از اتمام پروژه برای عموم باز خواهد بود.

این پروژه با همکاری شهرداری بوشهر انجام می شود.

6125 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 4 سپتامبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *