مرجان فوق العاده مقاوم در صخره بزرگ مانع امیدواری به آینده است

مرجان فوق العاده مقاوم در صخره بزرگ مانع امیدواری به آینده است

مرجانی به اندازه یک چرخ فلک وسیع ترین مرجانی است که در صخره بزرگ مرجانی شناخته شده است.

این صخره Porites که درست در ساحل جزیره گولبودی در شمال شرقی استرالیا پیدا شده است ، دارای 10.4 متر قطر است-نام مستعار موگا دامبی ، یا “مرجان بزرگ” ، از طرف نگهبانان بومی است. از جزیره ، مردم منبارا.

موگا دامبی علاوه بر عرض رکوردش ، کمی بیش از 5 متر ارتفاع دارد و آن را به ششمین مرجان بلند در صخره بزرگ مانع ، محققان 19 آگوست را در گزارشات علمی

گزارش کرده اند.

دانشمند دریایی ناتان کوک از Reef Ecologic ، یک شرکت مشاوره آب و هوا و محیط زیست در تاونسویل استرالیا ، می گوید: “این یک مرجان مستقل است … و ما این اندازه را نمی بینیم.

کوک و همکارانش بر اساس قد و میزان رشد برآورد شده موگا دمبی ، محاسبه می کنند که مرجان قهوه ای مایل به قهوه ای شبیه به تخته سنگ در حدود 421 تا 438 سال سن دارد. این پیش از استعمار اروپایی استرالیا وجود داشته است و تا 80 سیکلون- ( SN: 5/28/20 ) و 99 رویدادهای سفید کننده مرجانی ( SN: 7/4/21 ) ، تیم می گوید.

کوک می گوید بسیاری از داستانهای اخیر در مورد مرجانها در صخره بزرگ مانع مرگ شده است. “دانستن اینکه این چیزها [مانند موگا دامبی] وجود دارد و مدت هاست ادامه دارد ، به ایجاد حس تجدید امید در آینده کمک می کند.”

مرجان فوق العاده مقاوم در صخره بزرگ مانع امیدواری به آینده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *