غریب آبادی از آژانس بین المللی انرژی اتمی می خواهد که بی طرفی و حرفه ای عمل کند

غریب آبادی از آژانس بین المللی انرژی اتمی می خواهد که بی طرفی و حرفه ای عمل کند

غریب آبادی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که تمام فعالیت های هسته ای ایران ، از جمله غنی سازی اورانیوم در سطوح مختلف ، در چارچوب حقوق هسته ای ایران بر اساس معاهده منع اشاعه بر اساس تعهدات حفاظتی ایران انجام می شود.

وی افزود از آنجایی که طرفهای دیگر به تعهدات خود در زمینه لغو تحریم ها عمل نکرده اند و سیاست آمریکا برای اعمال تحریم های غیرقانونی و یکجانبه علیه ایران هنوز ادامه دارد ، هیچکس نمی تواند تهران را متوقف کند تا فعالیت های هسته ای خود را متوقف کند.

سفیر از اقدام ثبت آژانس بین المللی انرژی اتمی در فراتر از ضمانت ها انتقاد کرد و گفت که ایران با نهاد نظارتی هسته ای در این منطقه تنها به مدت سه ماه موافقت کرده است بنابراین این گزارش کاملاً دارای انگیزه سیاسی بوده و به همین دلیل هیچ هیچ حقی برای آژانس بین المللی انرژی اتمی و هیچ تعهدی برای ایران ایجاد نمی کند.

در مورد گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد چند مورد ضمانت باقیمانده ، غریب آبادی گفت که تنها چهار موضوع حفاظتی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود دارد که به حدود دو دهه قبل برمی گردد و ایران تا کنون به طور مناسب و سازنده با آن برخورد کرده است. با آژانس بین المللی انرژی اتمی.

او فوریت این موضوعات را همانطور که آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا می کند ، رد کرد و گفت تنها مساله مورد توجه جدی وجود سلاح های هسته ای اسرائیل ، خرابکاری تروریست ها از تاسیسات صلح آمیز هسته ای و ترور دانشمندان هسته ای است که متأسفانه آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون حاضر نشد در مورد آنها موضع گیری کند.

1424

ما را در توییترIrnaEnglish دنبال کنید

غریب آبادی از آژانس بین المللی انرژی اتمی می خواهد که بی طرفی و حرفه ای عمل کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *