Google برای یافتن زمین لرزه ها میلیارد ها دستگاه دستگاه Android را لمس می کند

در Google سال گذشته ، این شرکت اعلام کرد 2.5 میلیارد Android وجود دارد. دستگاه ها اکنون همه آنها می توانند به تشخیص زمین لرزه کمک کنند و چند ثانیه از اخطارهای حیاتی را در اختیار شما قرار دهند تا قبل از برخورد ، آنها را تحت پوشش قرار دهند.

ارسال در وبلاگ گوگل ، مارک استوگاتیس ، مهندس اصلی نرم افزار در اندروید ، چگونگی همکاری این غول جستجو را با سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) و دفتر فرمانداری کالیفرنیا توضیح داد. خدمات اورژانس (Cal OES) برای ارسال هشدارهای مربوط به زمین لرزه با استفاده از دستگاه های Android در کالیفرنیا. آنها از سیستم ShakeAlert استفاده کردند ، که شامل یک شبکه زمینی با بیش از 700 لرزه سنج است که در سراسر ایالت نصب شده اند.

با یک پروژه موفق در زیر کمربند خود در کالیفرنیا ، تیم Android دامنه تشخیص را برای درج کلیه دستگاههای Android صرف نظر از مکان زندگی در جهان ، گسترش داد. همانطور که Stogaiti توضیح می دهد ، “این بدان معناست که تلفن اندرویدی شما می تواند یک دستگاه لرزه نگار کوچک باشد ، و برای تشکیل بزرگترین شبکه تشخیص زلزله در جهان ، میلیون ها تلفن دیگر Android را در آنجا می پیوندد.” اطلاعات مربوط به هر دستگاه Android که معتقد است زمین لرزه ای را با استفاده از شتاب سنج های خود تشخیص داده است. سرور این جزئیات شناسایی و موقعیت مکانی را برای تهیه نقشه ای از زلزله احتمالی کامپایل می کند. جستجوی Google به داده ها دسترسی خواهد داشت و می تواند هر کسی را که در جستجوی اصطلاحاتی مانند “زلزله” یا “زلزله در نزدیکی من” است با جزئیات دقیق در مورد وقوع زمین لرزه و دقیقا همان جایی که مورد اصابت قرار گرفته باشد ، فراهم کند.

همانطور که Google مشخص شده است در حال حاضر موفق به بهبود موفقیت آمیز در کالیفرنیا شده و به مردم در اسرع وقت هشدار می دهد ، در دراز مدت قصد دارد همان سیستم اخطار را به سایر نقاط جهان برساند. استوگاتی با بیان این مطلب ، “در طول سال آینده ، می توانید انتظار داشته باشید که زنگ های زلزله به ایالات و کشورهایی که از تشخیص زلزله مبتنی بر تلفن اندرویدی استفاده می کنند ، به کشورها و کشورهایی بیشتر می آیند.”

.

Google برای یافتن زمین لرزه ها میلیارد ها دستگاه دستگاه Android را لمس می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *