زیارت سلامتی: یک فرصت تجاری گردشگری پس از COVID برای اماکن مقدس

زیارت سلامتی: یک فرصت تجاری گردشگری پس از COVID برای اماکن مقدس

Is there wellness, perhaps even enlightenment, at the end of the COVID-19 tunnel? By Warren Wong via Unsplash. https://unsplash.com/photos/P1fZRtz7-VE

"Good Tourism" Premier Partnership is for a leading brand in travel & tourism

بسیاری از مردم وقتی به انتهای تونل های COVID-19 می رسند ، مشتاق سفر برای سلامتی ، شاید حتی روشنگری هستند. در این بینش “گردشگری خوب” ، ریکاردو نیکولاس پروگانو ، مدرس دانشگاه به پتانسیل مقاصد روستایی با میراث مقدس ، معنوی یا مذهبی برای دستیابی به تقاضای گردشگری تندرستی اشاره می کند.

[ با تشکر از جیم قصاب برای دعوت دکتر پروگانو به ” GT “Insight بنویسید.]

تمرین سفر برای سلامتی و رفاه ارتباط عمیقی با زیارت دارد. از زمان های قدیم ، حجاج برای بدست آوردن شفا الهی سفرهای سختی را به اماکن مقدس آغاز می کردند. به عنوان مثال ، در یونان باستان ، عاشقان از معبد آسکلپیوس ، خدای دارو دیدن می کردند تا از خدا بخواهند و از بیماری های خود درمانی دریافت کنند.

اعتقادات ، افسانه ها و افسانه های مذهبی و معنوی در روایات عامه نقش بست که سفر به منبع آنها را تشویق می کرد. در داستان ژاپنی اوگوری هانگان و پرنسس تروت ، شخصیت اصلی به طور معجزه آسایی در آبهای کومانو کودو شفا یافت ، که امروزه هنوز یک مسیر زیارتی است که همه طبقات اجتماعی از آن دیدن می کنند.

امروزه ، اگرچه جستجوی معجزه آسا چندان رایج نیست ، اما مسافران به دلایل سلامتی و سلامتی همچنان از مکان های مختلف دیدن می کنند. این امر می تواند طیف گسترده ای از اشکال مختلف را داشته باشد: در جستجوی درمان پزشکی ارزان تر در کشور دیگری (گردشگری پزشکی) برای بازدید از یک آبگرم در محل استقرار چشمه های آب گرم (گردشگری تندرستی).

در حالی که روشهای پزشکی مدرن برای دستیابی به نتایج عینی نقش مهمی در گردشگری پزشکی ایفا می کند ، اماکن زیارتی همچنان با مفاهیم ذهنی بیشتری از سلامتی ، سلامتی و حتی درمانهای معجزه آسا مرتبط هستند. پناهگاه لوردز در فرانسه نمونه برجسته ای در جامعه معاصر غربی است.

Pilgrims flock to Lourdes, France. By webandarts via Pixabay. https://pixabay.com/photos/lourdes-france-culture-tourism-5235392/
زائران به لورد فرانسه می روند. توسط webandarts از طریق Pixabay .

در این پست وبلاگ می خواهم رابطه بین سفرهای زیارتی و سلامتی را توصیف کنم ، جایی که “سلامتی” یک تعادل جامع از بدن سالم و ذهن سالم است تا درمان یک بیماری خاص. “سلامتی” همچنین بر مسئولیت پذیری و تغییر شیوه زندگی به عنوان راه هایی برای بهبود کیفیت زندگی تأکید می کند.

زیارت و تمرین به عنوان محصولات گردشگری سلامتی

در جامعه معاصر ، شیوه های مختلف مذهبی برای اهداف سلامتی پذیرفته ، اقتباس و به بازار عرضه شده است. تمرینات آسیایی یوگا و مدیتیشن نمونه های بارز این امر هستند. مدتهاست که مسافران از مراکز زیارتی معروف بازدید کرده اند تا مهارتهای خود را تقویت کرده ، کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند و تلاشهای خودشناسی را آغاز کنند. یوگا به ویژه نقش مهمی در صنعت سفر و گردشگری هند دارد. در نتیجه ، دولت هند دستورالعمل را تهیه کرده است برای ترویج یوگا و سایر سنت ها و محصولات سلامتی برای مصرف بازدیدکنندگان.

همچنین بینش “GT” ایوانا دامنجانوویچ
“سفر ، داستان ، آموزش: کلیدهای خوشبختی؟ ”

البته برنامه های گردشگری نیازی به رعایت دقیق آموزه های دینی که توسط موسسات سنتی ایجاد شده است ، ندارند. بازار هدف چنین برنامه هایی احتمالاً از معنویت فردی و التقاطی تری برخوردار خواهد بود که عناصر مختلف روانشناسی ، علم ، ادیان دیگر و حتی جادو را در بر می گیرد. در این زمینه ، سنت های مذهبی مانند یوگا و مدیتیشن بر مراقبت از خود و درمان تأکید می کنند تا یک هدف سنتی مانند روشنگری.

در دوران ماقبل مدرن ، خود زندگی برای وعده پاداش معنوی در نظر گرفته شده بود. زیارت اغلب طاقت فرسا و خطرناک بود. زائران با بیماری ، زمین ناهموار ، آب و هوای غیرقابل پیش بینی و سارقان روبرو شدند.

با توجه به پیشرفت های جامعه مدرن-زیرساخت ها ، داروها و خدمات-زیارت امروز یک تجربه نسبتاً بدون ریسک برای همه است ، اما بسیار شدید در بین ما. زائران مدرن می توانند هنگام قدم زدن در مسیرها ، گذر از جوامع و عبور از مناظر مرتبط با زیارت خود ، آرامش داشته باشند. اثر درمانی “سلامتی” چنین سفرهایی ، به ویژه در محیط های طبیعی ، به خوبی مستند شده است و به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری زیارتی تبدیل شده است.

همچنین بینش “GT” سودپتا کی سارکار
“شهرهای وحشی فضاها: بازاندیشی بوم گردی به عنوان یک محصول گردشگری انبوه ”

مدتها پیش ، زیارتگاه 88 معبد شیکوکو هنرو در ژاپن نیز سفری دشوار و خطرناک تلقی می شد. امروزه به عنوان شفا ( iyashi ؛ 癒 し ) سفر ؛ منظره ای که از چشم انداز سنتی روستایی با جوامع دوستانه و غذاهای محلی آنها عبور می کند.

در مسیر کومانو کودو ، یکی دیگر از زیارتگاه های ژاپنی ، اماکنی که به طور سنتی برای مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می گرفت – مسیرهای جنگلی در امتداد شبه جزیره کی و چشمه های آب گرم – اکنون به عنوان محلی برای فعالیت های سلامتی و تندرستی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این فعالیتها تمرین ژاپنی معروف در زمینه حمام کردن در جنگل ( shinrin’yoku ؛ 森林 浴 ).

Koyasan ، مجموعه معبد شینگون در ژاپن همچنین shinrin’yoku را در برنامه سلامتی خود برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد. این نمونه دیگری از رابطه بین زیارت و سلامتی در سفرهای معاصر است.

فرصت ها و چالش های پس از همه گیری برای مقاصد سلامتی

بعد سلامتی زیارت مدرن می تواند در گردشگری پس از COVID . از آنجا که همه گیری و واکنش های دولتی آن منجر به افزایش سطوح افسردگی ، استرس و اضطراب ، مسافران به احتمال زیاد درخواست سفرهایی می کنند که آنها را از فضاهای شلوغ شهری به محیطهای طبیعی .

بصیرت “GT” روهان بالا را نیز مشاهده کنید
“می تواند گردشگری به حل بحران سلامت روان پس از C19 کمک می کند؟ ”

در این زمینه ، مکانهای زیارتی در محیطهای روستایی مقاصد جذابی خواهند بود. آنها نه تنها یک فرار فیزیکی ، بلکه یک بخش معنوی و/یا سلامتی را نیز ارائه می دهند ، در حالی که از ازدحام جمعیت و خطر انتقال ویروس جلوگیری می کنند.

برخی مکانهای زیارتی که قبلاً برنامه های سلامتی را قبل از COVID-19 ارائه می کردند ، موقعیت مناسبی برای استفاده از روندهای دوران COVID داشتند. به معبد بودایی Eko-in در کویاسان بروید. Eko-in یک برنامه دورکاری به کارگران یقه سفید شهری ارائه می دهد. کارگران می توانند در معبد بمانند و در حالی که به کار خود ادامه می دهند ، در فعالیت های تندرستی و مذهبی آن شرکت کنند.

On a train to Koyasan, Japan. By Nuno Antunes via Unsplash. https://unsplash.com/photos/fOLT_LO2nsc
در قطاری به مقصد کویاسان ، ژاپن. توسط Nuno Antunes از طریق Unsplash .

همچنین یک جزء پراکندگی بازدیدکنندگان برای زیارت سلامتی وجود دارد. این یک مزیت مهم در زمانی است که قبل از همه گیری ، برخی جوامع میزبان نگران گردشگری بیش از حد بودند. خوشبختانه ، مناطق با منابع اصلی مربوط به زیارت اغلب در مناطق روستایی قرار دارند که از بازده اقتصادی گردشگری پایدار و برنامه ریزی شده مناسب بهره مند می شوند.

همچنین بینش “GT” برت ون والبک
” یک “سال جهنم” ، سرگردانی ، و سوپر مارکت مکانهای زیبا ”

با این حال ، مانند همیشه ، چالش هایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. اولاً ، چون زیارت اغلب یک تجربه مشترک است-به ویژه در مناطق شهری-خطر ایجاد خوشه های انتقال COVID-19 وجود دارد. این امر در بناهای مذهبی قدیمی که ممکن است تهویه مطلوبی با استانداردهای مدرن داشته باشند ، اهمیت ویژه ای دارد. در روزهای آغازین همه گیری ، اجتماعات مذهبی محرک گسترش جامعه در برخی کشورها .

شرایط و موقعیت مقصد ، جاذبه یا محصول زیارتی سلامتی – شهری یا روستایی ، سرپوشیده یا بیرونی – هرگونه سیاست بهداشتی مناسب برای محافظت از جامعه محلی ، که ممکن است فاقد زیرساخت های پزشکی لازم برای مدیریت شیوع احتمالی.

در نهایت ، در حالی که مدیران مقصد و بازاریابان ممکن است تمایل به استفاده از فرصت های گردشگری ارائه شده توسط زیارتگاه های سلامتی داشته باشند ، هرگونه مشارکت نهادهای مذهبی باید بر اساس همکاری ، مشارکت و اعتماد کامل باشد تا از سوء تفاهم بین گروه های مختلف ذینفع جلوگیری شود.

نظر شما چیست؟ نظر ، حکایت یا س shortال کوتاهی را در زیر به اشتراک بگذارید. یا بینش “GT” خود را بنویسید . وبلاگ “گردشگری خوب” از تنوع نظرات در مورد صنعت سفر و گردشگری ما استقبال می کند ، زیرا این کار مربوط به همه است.

تصویر ویژه (بالای پست): آیا در انتهای تونل COVID-19 سلامتی ، شاید حتی روشنگری وجود دارد؟ توسط وارن وانگ از طریق Unsplash .

درباره نویسنده

Dr Ricardo Nicolas Progano
دکتر ریکاردو نیکولاس پروگانو

ریکاردو نیکولاس پروگانو مدرس مرکز تحقیقات گردشگری ، دانشگاه واکایاما ، ژاپن. با توجه به علاقه مندی های گردشگری مذهبی و گردشگری فرهنگی ، مطالعه مردم شناسی دکتر پروگانو درباره گردشگری زیارتی در ژاپن شامل تجزیه و تحلیل تحولات اخیر از طریق کار میدانی کیفی است. نیکولاس سوابق خود را در زمینه مطالعات آسیایی (دانشگاه السالوادور) و مطالعات گردشگری (دانشگاه واکایاما) با مهارت های زبانی خود به اسپانیایی ، انگلیسی و ژاپنی برای جلب نظر ذینفعان و ارائه یافته های تحقیق به مخاطبان ترکیب می کند.

زیارت سلامتی: یک فرصت تجاری گردشگری پس از COVID برای اماکن مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *