پلیس هنگ کنگ سازمان دهندگان مراسم تظاهرات میدان تیان آن من را دستگیر کرد

پلیس هنگ کنگ سازمان دهندگان مراسم تظاهرات میدان تیان آن من را دستگیر کرد

هنگ کنگ-گروه هنگ کنگی که برای سالگرد سرکوب میدان تیان آنمن گفت چند تن از رهبران آن روز چهارشنبه پس از آنکه از ارائه اطلاعات برای تحقیقات پلیس خودداری کرد ، دستگیر شدند.

این گروه ، اتحاد هنگ کنگ در حمایت از جنبش های دموکراتیک میهنی چین گفت ، پلیس برای تحقیق در مورد اینکه آیا این کشور در تبانی با قدرت های خارجی عمل کرده است یا نه ، نقض قانون امنیت ملی شهر است ، جزییات مربوط به بودجه و عضویت آن را جستجو کرده است.

بر اساس این قانون ، که سال گذشته توسط پکن به هنگ کنگ اعمال شد ، پلیس اختیارات گسترده ای برای درخواست اطلاعات از گروه ها و افراد دارد.

در l شرق چهار نفر از اعضای این گروه روز چهارشنبه بازداشت شدند ، از جمله نائب رئیس آن ، چاو هانگ تونگ. خانم چاو بازداشت قریب الوقوع خود را در فیس بوک ثبت کرد و خاطرنشان کرد که پلیس به درب خانه وی رسیده است. “آیا کسی واژه ای دارد که بخواهد با من در میان بگذارد؟” او نوشت .

روز یکشنبه ، خانم چاو در گفتگو با خبرنگاران ، هرگونه پیشنهاد مبنی بر اینکه این گروه به نمایندگی از قدرتهای خارجی عمل می کند را رد کرد. او گفت: “اگر باید بگویید که ما عامل هر چیزی هستیم ، ما عامل وجدان مردم هنگ کنگ هستیم.”

خانم. چاو گفت که پلیس اطلاعات مربوط به تاریخ تاسیس گروه را در سال 1989 ، در جریان جنبش اعتراضی تیان آنمن درخواست کرده بود ، اما هیچ توضیحی در مورد دلیل مشکوک بودن این گروه به نقض قانون ارائه نداد.

خانم چاو گفت:” این پوچ و سوء استفاده از قدرت است. ” اضافه. “ما اکنون به وضوح اعلام می کنیم که این نوع ارعاب در ما متوقف می شود. ما این ترس را از طریق رعایت خود منتقل نمی کنیم. ”

از زمان تصویب قانون امنیت ملی ، بیش از 150 نفر تحت آن و بیش از 60 نفر متهم ، از جمله بسیاری از مشهورترین سیاستمداران و فعالان مخالف هنگ کنگ. گروه های برجسته جامعه مدنی امسال منحل شده اند ، از جمله جبهه حقوق بشر مدنی ، که اعتراضات گسترده ای را سازماندهی کرد ، و اتحادیه معلمان حرفه ای هنگ کنگ.

اتحاد هنگ کنگ با بررسی های فزاینده ای روبرو شده است ، از جمله س questionsالات مربوط به اینکه آیا از خارج از کشور بودجه دریافت کرده است. روز سه شنبه ، اتحاد نامه ای را به پلیس ارسال کرد و درخواست اطلاعات را به طور رسمی رد کرد. div readability = “40.718562874251”>

کریس تانگ ، وزیر امنیت هنگ کنگ ، گفت که مقامات در واکنش سریع اقدام می کنند. آقای تانگ گفت که معتقد است در صورت پیگیری اتهامات مقامات ، جزییات نقض قوانین امنیتی توسط گروه در نهایت در دادگاه علنی می شود.

“عوامل خارجی شامل کسانی هستند که آنها از احزاب یا سازمانهای سیاسی خارج از کشور حمایت مالی دریافت می کنند و سپس به نفع آن سازمان های خارجی عمل می کنند. ” “من فکر می کنم این در قانون به وضوح بیان شده است.” جنبش اعتراضی تیان آن من در سال 1989. ارتش چین صدها یا احتمالاً هزاران تظاهرکننده را کشت.

این مراسم غالباً هزاران شرکت کننده را به خود جلب می کرد. برخی سال گذشته با وجود ممنوعیت رسمی تجمعات به دلیل همه گیری. تلاشها برای جشن سالگرد در پارک امسال عمدتا توسط حضور گسترده پلیس مسدود شد.

صبح 4 ژوئن ، سالروز سرکوب تیان آن من ، خانم چاو نیز دستگیر و بعداً متهم به تحریک دیگران برای شرکت در مجمع غیر مجاز شد. >

پلیس هنگ کنگ سازمان دهندگان مراسم تظاهرات میدان تیان آن من را دستگیر کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *