چگونه می توان احساسات خود را از بین نبرد

چگونه می توان احساسات خود را از بین نبرد

اگر شما فردی هستید که از نظر احساسی تحت فشار قرار می گیرد ، مدیریت تعارضات رابطه ای دشوار است. وقتی از دست همسرتان ناراحت می شوید ، به خوبی با آن کنار نمی آیید. شما آنقدر ناراحت هستید که نمی توانید شفاف فکر کنید. بنابراین شما مرتباً کارهای اشتباه را انجام می دهید و این فقط اوضاع را بدتر می کند. مشکلات روابط شما به همراه احساسات شما از کنترل خارج می شوند.

اما نیازی نیست این گونه باشد. مانند هر مشکلی ، پاسخ این مشکل نیز شناخت بهتر آن است. اگرچه ممکن است به نظر غلط بیاید ، اما این بدان معناست که شما باید به احساسات خود نزدیک شوید ، نه اینکه از آنها فاصله بگیرید.

همانطور که در کتاب بازگشت از طرد شدن توضیح دادم ، وقتی احساسات شما شدید است ، می تواند آنقدر قوی باشد که بر تفکر شما غلبه کند. در این صورت نمی توانید قسمت احساسی مغز خود را خاموش کنید ، همانطور که با یک سوئیچ نور این کار را می کنید. با این حال ، “دانشمندان چیزی را یافته اند که گاهی اوقات می تواند مانند یک – یا حداقل مانند سوئیچ دیمر کار کند. شناسایی و برچسب زدن به احساسات شما می تواند قشر پیش پیشانی شما را تقویت کند ، که با کاهش فعالیت آمیگدال شما (بخشی از مغز که احساسات را کنترل می کند) همراه است. به بیان ساده تر ، وقتی بر احساسات خود برچسب می زنید ، اغلب احساس واکنش پذیری کمتری می کنید. مهم این است که شما هنوز می توانید احساسات خود را تصدیق کرده و احساس کنید ، اما آنها بر شما یا تفکر شما غلبه نمی کنند. “

همانطور که در این ویدئو توضیح دادم ، می توانید با تمرین ، توانایی خود را برای برچسب زدن به احساسات خود تقویت کنید. آی تی. آگاهانه انتخاب کنید که به احساسات خود توجه کنید و در مورد آنچه که هستند فکر کنید. اگر در درک احساسات خود (مانند بسیاری از مردم) مشکل دارید ، ممکن است بخواهید لیستی از احساسات را مطالعه کنید ، مانند این یکی . لیست را چاپ کرده و در همان نزدیکی نگه دارید تا در هر زمان بتوانید آن را مرور کنید.

با یادگیری برچسب زدن به احساسات خود ، خودآگاهی بیشتری نسبت به آنها ایجاد می کنید. سپس می توانید با کمک به خود و رابطه خود به این آگاهی پاسخ دهید. ممکن است برای مبارزات خود به خود ابراز همدردی کنید و همچنین ممکن است برای حل تعارضات با شریک خود تلاش کنید. حتماً به احساسات مثبت و منفی خود توجه کنید. به این ترتیب می توانید سعی کنید مشکلات را در روابط خود با قدردانی از شریک زندگی خود و لذت بردن از زمان با هم تعادل برقرار کنید. در واقع ، اخیر تحقیق اهمیت یادگیری توجه به همه احساسات را نشان می دهد ، نه فقط احساسات منفی ، زیرا افرادی که تنها بر احساسات دردناک تمرکز می کنند ، در معرض خطر احساس قرار دارند. منفی تر.

همانطور که احساسات خود را شناسایی و برچسب گذاری می کنید ، حتماً با آنها ارتباط برقرار کنید. این بدان معناست که در واقع آنها را تجربه کرده اید نه اینکه فقط نام آنها را ذکر کنید. به عنوان مثال ، ممکن است گریه کنید یا سنگینی در قلب خود احساس کنید نه اینکه به طور واضح بدانید که غمگین هستید ، همانطور که در مورد آب و هوا اظهار نظر می کنید. با نامگذاری ، احساس و پذیرش احساسات خود – به جای انکار آنها ، مبارزه با آنها ، یا احساس غلبه بر آنها – شما در راه خوبی برای پاسخگویی به آنها به شیوه سالم تری خواهید بود.

در می یابید که می توانید با دلسوزی به درد خود پاسخ دهید ، همانطور که اگر کسی که دوستش داشتید دچار درد عاطفی می شد ، پاسخ می دادید. شما به طور طبیعی با خودتان صحبت خواهید کرد و با خود مراقبت و حمایت بیشتری خواهید کرد. با داشتن احساسات احساسی بیشتر ، همچنین قادر خواهید بود با درک بیشتر به شریک خود پاسخ دهید. نتیجه این است که شما می توانید با شریک زندگی خود به برقراری ارتباط نزدیکتر ادامه دهید ، حتی در شرایطی که درگیر درگیری ها و شرایط سخت هستید.


اعتبار عکس: PeopleImages/E+ از طریق Getty Images

وبلاگ WebMD

© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.

چگونه می توان احساسات خود را از بین نبرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *