نحوه ایجاد یک برنامه مالی شخصی

نحوه ایجاد یک برنامه مالی شخصی

شما درباره کارآفرینان و مدیران اجرایی ایجاد یک طرح کسب و کار شنیده اید به آنها کمک می کند تا استراتژی بلند مدت خود را تقویت کرده و هدایت کنند ، اما آیا می دانستید که ایجاد یک برنامه مالی شخصی راهی عالی برای حفظ اهداف بلند مدت شما است؟ نگه داشتن اهداف در مقابل شما می تواند چالش برانگیز باشد وقتی که احساس می کنید در یک شب خارج از خانه به دوستان خود بله می گویید یا وسوسه می شوید بودجه خود را در لحظه ای هیجان انگیز کاهش دهید. داشتن برنامه ای برای بازگشت می تواند به شما در یادآوری آینده ای که می خواهید برای خود و خانواده خود بسازید ، کمک کند و مطمئن شوید که در مسیر درست حرکت می کنید.

در قسمت این هفته ثروتمند و منظم در مورد شادی چندین جریان درآمد و نحوه ایجاد برنامه مالی شخصی خود.

شروع به کار یک برنامه مالی می تواند چشم انداز ترسناکی باشد وقتی جلوی یک تکه کاغذ خالی می نشینید. همانطور که قبلاً بحث کردیم ، مطمئن شوید که مدتی را برای نشستن و اندیشیدن درباره آینده خود مهار کرده اید ، اهداف مالی ، و رابطه با پول و امور مالی. این زمان بازتاب آرام برای دیدن همه چیز واضح و ایجاد زندگی دلخواه برای خود ضروری است ، نه فقط آنچه جامعه به شما می گوید مهم است.

با بیانیه ماموریت شروع کنید.

ایجاد بیانیه ماموریت شخصی ممکن است احمقانه به نظر برسد ، اما وجود دارد دلیلی که مشاغل آنها را در بالای خلاصه اجرایی خود قرار می دهند. بیانیه های مأموریت ، باورهای شخصی شما را در یک یا دو جمله کوتاه شفاف و متصل می کند. از آنجا ، شما یک نقطه مرجع آسان برای بقیه برنامه مالی خود دارید. بیانیه مأموریت همچنین به شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا ایده یا فرصتی با اهداف شما مطابقت دارد یا خیر و شما را قادر می سازد تا در صورت عدم هماهنگی با ماموریت شما ، مرزهایی را با خود و دیگران تعیین کنید.

از سوالات و ایده های زیر برای کمک به تهیه بیانیه ماموریت خود استفاده کنید:

 • احساس من و خانواده من چقدر است؟
 • چه چیزی به من احساس امنیت می دهد؟
 • من می خواهم چه کسی باشم؟
 • برای تبدیل شدن به آن شخص باید چه کار کنم؟
 • “بهترین زندگی” برای من چگونه است؟

داستان پول خود را مرور کنید.

اگر در پاسخ به برخی از این سوالات مشکل دارید ، داستان پول شما و موضوعات مهم گذشته خود و همچنین زبانی را که هنگام تصور آینده خود استفاده می کردید ، شناسایی کنید.

بیانیه خود را بنویسید.

هنگامی که زبان داستان خود را دریافت کردید و به سوالات بالا پاسخ کلی دادید ، بیانیه ماموریت خود را تدوین کنید. بیانیه های ماموریت عموماً از جملات اعلانی استفاده می کنند که شخص (یا سازمان) درگیر ، اهدافی را که برای آنها تلاش می کنید و مراحل رسیدن به آن اهداف ، اما می توانید از هر قالبی که برای شما تأثیرگذار است استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر در داستان پول خود از کلماتی مانند فراوانی ، امنیت یا صلح آمیز استفاده می کنید ، ممکن است بیانیه ماموریت شما چیزی شبیه به این:

مأموریت مالی [نام خانوادگی شما] زندگی با فراوانی و امنیت مالی ، ایجاد یک خانه آرام. ما این کار را با حذف بدهی ، تأمین بودجه حساب های سرمایه گذاری خود با 20 درصد از درآمد ما در هر سال ، و برقراری ارتباط آشکار در مورد مشکلات یا ترس هایی که با مسائل مالی خود مواجه هستیم ، انجام خواهیم داد.

بیانیه مأموریت شما هسته اصلی ایجاد برنامه مالی شما است ، و ممکن است مدتی طول بکشد تا به بخشهای اساسی مورد نظر خود برسید. چند روز یا هفته به خودتان فرصت دهید تا به فکر بیفتید و بیانیه ای را که شروع می کنید برای رفع نیازهای خود اصلاح کنید.

اهداف مالی خود را بنویسید.

هنگامی که بیانیه ماموریت خود را دارید ، از آن برای ایجاد اهداف و برنامه عملیاتی برای دستیابی به آنها استفاده کنید. هر مورد را به فهرستی از مراحل قابل اجرا تقسیم کنید که به شما کمک می کند فاصله بین تمایل به ایجاد آینده مالی امن و انجام وظایف مورد نیاز را برطرف کنید.

با مراجعه به بیانیه ماموریت ما در بالا ، اهداف تعیین شده ممکن است عبارت باشند از:

 • از نظر مالی احساس امنیت می کنم و فراوانی را تجربه می کنم.
 • من به دوستان و خانواده خود در مواقع نیاز کمک می کنم.
 • من به جهان سفر می کنم و چیزهای جدیدی را تجربه می کنم.
 • من به استقلال مالی می رسم.

از آنجا ، ما یک برنامه عملی ایجاد می کنیم که شبیه به این است:

هدف : احساس امنیت مالی.

اقدام :

 1. پس انداز 20٪ درآمد ناخالص را در اولویت قرار دهید.
 2. هرگونه پاداش یا افزایش دریافتی امسال را در حساب کارگزاری .
 3. به ازای هر ماهانه پرداخت وام مسکن اضافی پرداخت کنید.
 4. پیش پرداخت شدید کارت اعتباری یا بدهی دیگر.

هدف : مسافرت.

اقدام:

 1. ایجاد حساب پس انداز جداگانه مخصوص پول سفر شما.
 2. ایجاد بودجه برای هر سفری که می خواهید انجام دهید.
 3. داشتن پول پس انداز قبل از رزرو به جای استفاده از کارت اعتباری سفر کنید.

تعیین اهداف بزرگ ممکن است ایده خوبی به نظر برسد ، اما به یاد داشته باشید که آنها را واقعی و سازگار نگه دارید. داشتن اهداف بلندپروازانه نجیب است ، اما اگر دائماً از خود انتقاد می کنید زیرا نقطه را از دست داده اید ، یک قدم به عقب بردارید و در برنامه خود کمی انعطاف ایجاد کنید.

تنظیم مهلت ها و نقاط عطف.

پس از مشخص شدن اهداف خود ، به هر کدام یک مهلت اضافه کنید و آنها را در تقویم خود علامت گذاری کنید. یادداشت ها و قرارهای ملاقات دوره ای را برای بررسی اضافه کنید تا بارها به مأموریت و لیست اهداف خود بازگردید و آنها را مرور کنید. اگر هدف شما بیشتر یک ایده کلی است ، مانند پرداخت هزینه سفر به طور کامل ، به خودتان مهلت دهید تا قبل از شروع خرید بلیط و اقامت در هتل ، هزینه کل سفر را در حساب پس انداز خود داشته باشید.

داشتن ضرب الاجل به مشخص شدن این اهداف کمک می کند و هنگامی که فشار همکاران یا عوامل مزاحم برنامه شما را مختل می کند ، شما را در مسیر خود نگه می دارد.

بازبینی و سازگاری را ادامه دهید.

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که پنج سال آینده چه اتفاقی می افتد ، بنابراین برنامه های مالی ما باید با ما سازگار شده و رشد کند. با خود قرار بگذارید تا برنامه مالی خود را هر شش ماه تا یک سال تهیه کنید و مطمئن شوید اهدافی که ذکر کرده اید هنوز برای شما کار می کنند. پیشرفت خود را مرور کرده و هرگونه پیشرفت یا دستاورد دیگر را جشن بگیرید.

بازگشت به برنامه مالی شما آن را در ذهن شما قرار می دهد و به شما کمک می کند به چیزهایی که به شما خدمت نمی کند نه بگویید. به یاد داشته باشید که این کار را برای زنده کردن بیانیه ماموریت خود انجام می دهید و صلح و امنیت مالی ارزش برنامه ریزی طولانی مدت و فداکاری را دارد.

Avatar

ژولین و کیرستن ساندرز ، ویراستاران پول مجله SUCCESS ، زوجی هستند که در وبلاگ برنده جایزه و کتاب آینده ، غنی و منظم قرار دارند. آنها تهیه کننده و میزبان مجموعه اصلی ، پول روی میز هستند ، که اشتیاق آنها به غذا را با گفتگوهای متفکرانه درباره پول ترکیب می کند

Avatar

ژولین و کیرستن ساندرز ، ویراستاران پول مجله SUCCESS ، زوجی هستند که در وبلاگ برنده جایزه و کتاب آینده ، غنی و منظم قرار دارند. آنها تهیه کننده و میزبان مجموعه اصلی ، پول روی میز هستند ، که اشتیاق آنها به غذا را با گفتگوهای متفکرانه درباره پول ترکیب می کند

نحوه ایجاد یک برنامه مالی شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *