چگونه کودکان را به گوش دادن وادار کنیم

چگونه کودکان را به گوش دادن وادار کنیم

how to get kids to listen

آیا تعجب می کنید که چگونه کودکان را مجبور به گوش دادن به شما کنید؟ چند بار به کودک خود چیزی می گویید که کاملاً نادیده گرفته می شود؟ گاهی اوقات قبل از اینکه صدایتان شنیده شود فریاد می کشید و سپس همه احساس بدی می کنند. بسیار ناامید کننده و ناراحت کننده است.

وقتی فرزندان شما به حرف شما گوش نمی دهند ، کار شما به عنوان والدین بسیار مشکل تر می شود. واقعا خسته کننده است.

مغز کودکان دائماً همه چیز را در اطراف خود می گیرد ، بنابراین شما با محرک های زیادی برای جلب توجه فرزندتان رقابت می کنید.

بیشتر اوقات آنها می خواهند همکاری کنند ، اما بچه ها اولویت های خودشان را دارند. آنها دائما در حال کاوش هستند و اولویت اصلی آنها بازی است. آنها می توانند تا اندازه ای در بازی خود پیچیده شوند که همه چیز را مسدود کنند.

چگونه کودکان را مجبور کنیم به شما گوش دهند

تحقیقات مغزی نشان می دهد که افراد در صورت احساس ارتباط با دیگران ، بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند. م effectiveثرترین روش برای همکاری با هر کسی این است که ابتدا با آرامش ارتباط برقرار کرده و سپس درخواست دهید.

این امر به ویژه در مورد کودکان صادق است. اگر فرزندان شما احساس ارتباط با شما نکنند ، در برابر قوانین و راهنمایی های شما نافرمان و مقاوم خواهند بود. من در پست دیگری پیشنهاداتی در مورد نحوه برقراری ارتباط آرام و همکاری با فرزندان خود به اشتراک می گذارم. اما ابتدا می خواهم به نکته مهمی اشاره کنم:

وقتی بچه های شما گوش نمی دهند ، آرام بودن سخت است!

چرا اینقدر سخت است؟

بیایید واقعی باشیم. به آسانی نمی توان خود را به عنوان والدین آرام و متصل نشان داد که می خواهید در مواقعی که مسئولیت ها ، برنامه ها ، کارها و کارهای زیادی را که باید انجام دهید نگران باشید.

همچنین ممکن است چیزی عمیق تر در جریان باشد ….

همه ما می خواهیم دیده ، شنیده و قدردانی شویم. اینها نیازهای اصلی انسان است. اکثر ما تجربیاتی را در دوران کودکی یا در روابط مهمی داشته ایم که در آن احساس شنیده نمی شد.

وقتی کودک بودید ، آیا احساس می کردید واقعاً توسط والدین خود دیده شده ، شنیده و مورد قدردانی قرار گرفته اید؟ یا افکار و احساسات شما عمدتا تخفیف یافته یا نادیده گرفته شده است؟

من فکر می کنم این یکی از دلایلی است که وقتی بچه های ما به حرف ما گوش نمی دهند ، احساس بدی می کند. این می تواند این اشتیاق عمیق را به گوش برساند که هرگز واقعاً برآورده نشد.

وقتی کودک شما را نادیده می گیرد ، می تواند برخی احساسات حل نشده عمیق را ایجاد کند که به صورت عصبانیت و فریاد ظاهر می شود. در این حالت تحریک شده می خواهید عمل کنید و سعی کنید با تهدید یا عواقب آن را حل کنید.

اما مشکل اینجاست …

تهدیدها ، پیامدها و فریادها در واقع تأثیر شما را کاهش می دهد و نبرد قدرت بیشتری ایجاد می کند.

اگر فرزندان شما احساس کنند شما آنها را درک نمی کنید و سعی می کنید آنها را کنترل کنید ، آنها ناراحت می شوند – و این چیزی است که منجر به همه مبارزه می شود. بسیار مهم است که این موضوع را بشناسید و یک فضای امن مداوم برای بچه ها ایجاد کنید تا احساس شنیده و درک شوند.

اتصال تنها دلیلی است که فرزندان شما با رضایت از قوانین شما پیروی می کنند. وقتی با فرزندان خود رابطه ای قوی و پیوسته دارید ، آنها در واقع می خواهند همکاری کنند و آنها به شما گوش خواهند داد.

چرا اتصال بسیار مهم است؟

ارتباط متقابل با شما – مهمترین فرد در زندگی آنها – به تقویت هوش هیجانی فرزندان و عملکرد اجرایی آنها در مغز کمک می کند.

وقتی بچه ها از نظر احساسی باهوش هستند ، نسبت به نشانه های دیگران حساس تر هستند و این توانایی را دارند که چیزی را از دیدگاه دیگران ببینند و احساس کنند. آنها توانایی تنظیم و مدیریت احساسات خود ، از جمله عصبانیت و سرخوردگی ناشی از ناامیدی را دارند.

عملکرد اجرایی توانایی پیروی از دستورالعمل ها ، اولویت بندی ، انجام وظایف و حل مشکلات است. همچنین برای تنظیم احساسات ، انگیزه ها و اقدامات لازم است. همه کودکان برای توسعه عملکرد اجرایی پیچیده در مسیر مداوم هستند و ممکن است تا 30 سالگی به طور کامل توسعه نیابند.

همه این موارد به رفتار فرزند شما و اینکه آیا او می تواند به شما گوش دهد و با شما همکاری کند مربوط می شود. کودکان نیاز به والدینی فهیم دارند که آرام ، صبور هستند و می توانند فضای احساسی را برای آنها حفظ کنند تا بتوانند این توانایی ها را توسعه دهند.

در مواقع فریاد یا عواقب تهدید آمیز ، مغز کودکان واکنش استرس زا نشان می دهد و قسمتی از مغز که عملکرد اجرایی را کنترل می کند خاموش می شود. سپس دیدن دیدگاه شما و تمایل به همکاری برای آنها دشوارتر می شود. آنها ممکن است از ترس عواقب همکاری کنند ، اما در آینده کمتر تحت تأثیر راهنمایی های شما قرار خواهند گرفت. آیا ترجیح می دهید فرزندان شما به جای انجام آنچه از ترس می گویند از راهنمایی شما پیروی کنند و خود انگیزه داشته باشند؟

برقراری ارتباط با فرزندان با درک و همدلی تنها راهی است که می توانید به طور واقعی بر فرزندان خود تأثیر بگذارید و آنها را راهنمایی کنید و یک خانه مشارکتی مسالمت آمیز داشته باشید. و صادقانه بگویم ، این چیزی است که پدر و مادر را برای شما ارزشمند می کند – اینکه بتوانید آن ارتباط عمیق شیرین را با کسانی که خیلی دوستشان دارید احساس کنید.

هنگامی که لحظات استرس زا و خسته کننده زیادی را پشت سر می گذارید و با چالش های زیادی روبرو هستید ، چگونه پیوسته رابطه قوی با فرزندان خود ایجاد می کنید؟

در واقع ساده تر از آن است که فکر می کنید. آنچه طی چندین سال آموزش متوجه شدم این است که مراحل اساسی خاصی وجود دارد که والدین می توانند برای ایجاد ارتباط متقابل با فرزندان خود انجام دهند. این مراحل سخت و زمانبر نیستند. فقط به تغییر ذهنیت و تمایل به ایجاد برخی تغییرات نیاز است.

با در نظر گرفتن این نکته ، من برنامه والدین متصل به آرام را برای کمک به شما ایجاد کردم آنچه را که کار نمی کند تغییر دهید و با فرزندان خود همکاری ایجاد کنید. در این برنامه من اجزا و مراحل کلیدی را برای درک بیشتر فرزند خود و ایجاد ارتباط بیشتر به شما نشان می دهم. من در مورد آنچه در هنگام ناامیدی و ناراحتی در مغز شما اتفاق می افتد صحبت می کنم تا بدانید چگونه از آن به نفع خود در مواقع سختی فرزند خود استفاده کنید. من به شما کمک می کنم تا از انرژی و انعطاف پذیری عاطفی برای برقراری ارتباط با فرزندان خود برخوردار باشید تا آنها شروع به گوش دادن و همکاری کنند. شما با استرس رابطه کاملاً متفاوتی خواهید داشت ، بنابراین می توانید احساس رفاه مداوم در درون خود داشته باشید و شیوه ای سرگرم کننده و سبک تر از بودن با فرزندان خود را تجربه کنید.

به زودی برای شما آسان و طبیعی می شود که با فرزندان خود ارتباط شادی داشته باشید. آنها از راهنمایی ها و قوانین شما استقبال خواهند کرد زیرا انجام این کار برای آنها احساس خوبی دارد. شما می توانید با خانواده ای آرام ، لذت بخش و رضایت بخش ، والدینی شوید که همیشه می خواسته اید.

حتی در مدت زمان محدودی که در دسترس دارند ، والدین تنها در چند هفته پس از اعمال برخی تغییرات ، تغییرات شگفت انگیزی در رفتار فرزندان خود مشاهده می کنند. دوست دارم به شما کمک کنم نتایج مشابه را ببینید!

از شما دعوت می کنم تا با من تماس تلفنی تعیین کنید. در این تماس رایگان ارزیابی 45 دقیقه ای ، ما در مورد مشکلات خاصی که در حال حاضر در خانواده شما وجود دارد صحبت می کنیم ، بنابراین من می توانم به شما کمک کنم تعیین کنید که چه کاری می توانید برای حل آن انجام دهید.

با هم ، دقیقاً خواهیم فهمید که بهترین اقدامات بعدی شما برای کاهش بحران ها ، بهبود ارتباطات و همکاری و مهمتر از همه ، دستیابی به ارتباط عمیق تر با فرزندتان چیست.

قرار ملاقات خود را همین حالا برنامه ریزی کنید در حالی که هنوز چند نقطه در دسترس دارم. هیچ هزینه ای برای شما ندارد و می تواند همه چیز را تغییر دهد.

بیشتر بیاموزید و یک تماس رایگان برنامه ریزی کنید.

جین شپارد CPC
مربی والدین دارای مجوز
مربی سلامت پزشکی کاربردی
مربی بهداشت و سلامتی دارای مجوز هیئت ملی

علل اساسی رفتار کودک خود را کشف کنید

اگر احساس می کنید از بچه های خود ناراحت و ناامید هستید ، به احتمال زیاد نیاز عمیق تری وجود دارد که آنها سعی می کنند با شما ارتباط برقرار کنند. اگر آمادگی یافتن راه حلی واقعی به جای راه حل های موقت سریع را دارید ، پس من دوست دارم به شما نشان دهم که می توانید از یک تجربه والدین آشفته به یک رابطه آرام و همکاری با فرزند خود چه کاری انجام دهید.

من در حال حاضر تعداد محدودی تماس رایگان برای ارزیابی ارائه می دهم تا به شما کمک کند نیازها و انگیزه های فرزند خود را در پشت رفتار تشخیص دهید تا بتوانید دقیقاً بدانید برای رفع آن چه باید بکنید.

در اینجا ما 45 جلسه رایگان 45 دقیقه ای شما را انجام خواهیم داد:

  1. من یک فضای محرمانه و بدون قضاوت برای شما فراهم می کنم تا در مورد مشکلات خاصی که در حال حاضر در خانواده شما وجود دارد صحبت کنید تا بتوانم به شما کمک کنم که چه کاری می توانید برای حل آن انجام دهید.
  2. با هم ، ما دقیقاً خواهیم فهمید که بهترین اقدامات بعدی شما برای کاهش این نابسامانی ها ، بهبود ارتباطات و همکاری و مهمتر از همه ، دستیابی به ارتباط عمیق تر با فرزندتان چیست.

با برنامه ریزی تماس ارزیابی خود ، وضوح مورد نیاز خود را بیابید!

برنامه زمانبندی تماس رایگان ارزیابی خود را

چگونه کودکان را به گوش دادن وادار کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *