چگونه با شریک خود مذاکره کنیم

چگونه با شریک خود مذاکره کنیم

شما از شریک خود چیزی می خواهید که او مایل به دادن آن نیست. شاید شما فقط بخواهید آنها قبل از خروج از خانه مرتباً خداحافظی کنند یا اینکه بخواهید آنها در تعاملات روزمره کمتر صاحب نظر شوند. هر چه باشد ، ممکن است از این که نتوانید آنها را با درخواست شما موافقت کنید ناامید شوید. اگرچه ممکن است هرگز نتوانید آنها را به میزان دلخواه تغییر دهید ، اما یک رویکرد سه مرحله ای وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد.

با قدردانی شروع کنید شروع گفتگوها با یک نکته مثبت و به اشتراک گذاشتن احساسات مثبت شما نسبت به شریک زندگی شما کمک می کند. ممکن است توجه داشته باشید که آنها چقدر دوست داشتنی هستند ، چقدر سخاوتمند بوده اند یا دوست دارید وقت خود را با آنها بگذرانید. این بسیار مهم است که شما واقعاً آنچه را که می گویید منظور کنید. در غیر این صورت ، ممکن است در صورت دستکاری بودن ، صداقت پیش آید.

مثال: من دوست دارم که چگونه اغلب اوقات در طول روز به من پیام می دهید. شما واقعاً باعث می شوید که به من اهمیت دهید.

از عبارات “من” برای ارائه درخواست خود استفاده کنید. به طور خلاصه و واضح بیان کنید که چه می خواهید و توضیح دهید که چگونه اجرای درخواست بر شما یا رابطه شما تأثیر می گذارد. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را مستقیماً مطرح کنید – آنچه را که می خواهید بپرسید – به جای اینکه فقط یک اظهارنظر کنید. اگر غیرمستقیم هستید یا ارجاعات مبهم می دهید ، ممکن است شخص دیگر درخواست را درک نکند یا ممکن است یک پیام ترکیبی دریافت کند. در نتیجه ، احتمالاً به خواسته خود نخواهید رسید ، و ممکن است در نهایت دچار سردرگمی ، ناامیدی ، طرد شدن یا احساس بی احترامی شوید.

مثال: اگر هر شب با هم به رختخواب برویم احساس نزدیکتری به شما خواهم داشت. آیا برای تحقق این امر با من همکاری می کنید؟

در مورد تجربیات آنها کنجکاو باشید و به آنها اطلاع دهید که آنها را شنیده اید. در حالی که اعلام خواسته های شما مهم است ، به همان اندازه مهم است که در مورد افکار و احساسات شریک زندگی خود سوال کنید. اغلب اوقات شرکا فکر نمی کنند که س questionsال بپرسند زیرا تصور می کنند که از قبل می دانند که طرف مقابل چه فکر می کند یا چه احساسی دارد – اما این مفروضات گاهی اشتباه هستند. همچنین ، با پرسیدن س questionsالات ، شریک زندگی شما فرصتی پیدا می کند که واقعاً می خواهید نظرات و احساسات او را بشنوید. حتی اگر پاسخ آنها را از قبل می دانستید ، پرسیدن ممکن است به آنها کمک کند احساس کنند که شما اهمیت می دهید. وقتی خواسته آنها با آنچه شما می خواهید مغایرت دارد ، ممکن است با یک سازش مذاکره کنید.

مثال: نظر شما در مورد اینکه شب ها با هم بخوابیم چیست؟

اگر آنها نمی خواهند این کار را انجام دهند زیرا می خواهند دیرتر از شما بخوابند ، ممکن است مصالحه ای در این باره انجام شود: آیا حاضرید برای مدتی با من دراز بکشید؟ سپس می توانید برخیزید و بروید تا کاری را که می خواهید انجام دهید.

اگر گذراندن این فرآیند منجر به موافقت شریک زندگی شما با درخواست شما شود ، حتماً به او اطلاع دهید که از آن قدردانی می کنید. این می تواند احساسات مثبت شما نسبت به شریک زندگی شما را افزایش دهد و به او کمک کند احساس خوبی داشته باشد.

با این حال ، اگر کار نمی کند ، ممکن است بپرسید آیا می توانید کاری کنید که آنها تمایل بیشتری به موافقت با درخواست شما داشته باشند. با این حال ، ممکن است پاسخ “نه” باشد. با همه اینها ، به خاطر داشته باشید که رابطه شما بزرگتر از این معضل است. تا زمانی که با صراحت ، مراقبت و تلاش واقعی برای همکاری سازنده با هم صحبت می کنید ، هم احساس خوبی از رابطه خود خواهید داشت و هم با موفقیت در مورد سایر اختلافات مذاکره خواهید کرد.


اعتبار عکس: 10000 ساعت/DigitalVision از طریق Getty Images

وبلاگ WebMD

© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.

چگونه با شریک خود مذاکره کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *