قدرت مانور ایران با عضویت در شانگهای افزایش یافت

قدرت مانور ایران با عضویت در شانگهای افزایش یافت

مهدی کریمی تفرشی به ایرنا گفت که عضویت در سازمان همکاری شانگهای که قدرتهای بزرگ جهانی مانند چین و هند در آن حضور دارند دارای امتیازات اقتصادی و تجاری ، حمل و نقل ، ترانزیت ، امنیت و حتی فرهنگی بسیاری برای ایران خواهد بود.
“جهان از غرب به جهان پسا غربی می گذرد و ایران از پذیرش درخواست خود برای عضویت دائم در بلوکی به رهبری روسیه و چین که به سمت شرق می چرخد ​​استقبال کرده است و می تواند به معنای گشایش باشد وی افزود که درهای ورود به کشورهای بزرگ آسیایی و شکست تحریم های غربی ، به ویژه تحریم های ایالات متحده ، وجود دارد.
رئیس کارگروه راه ابریشم و تجارت یونسکو گفت که از سالهای اولیه پس از تأسیس سازمان همکاری شانگهای ، درخواست عضویت دائمی خود را به آن سازمان ارائه کرد که مطابق با هنجارهای قانونی و دیپلماتیک بود که در ابتدا به عنوان ناظر ایران مورد بررسی قرار گرفت. وضعیت.
“رئیس جمهور در تلاش است تا معاهدات منطقه ای را تقویت کند و روابط تجاری ایران را با عراق و افغانستان در دوران فشار حداکثری آمریکا ، با دیگر کشورها ، حتی در چارچوب مبادلات مبادله ای ، گسترش دهد.” کریمی تفرشی.
وی گفت که کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای نیمی از جمعیت جهان را در اختیار دارند و 20 درصد از تولید ناخالص ملی جهان (GNP) در کشورهای عضو آن سازمان است.
کریمی تفرشی ، که عضو هیئت مدیره کنفدراسیون صنایع ایران است ، گفت که سازمان همکاری شانگهای آینده درخشانی دارد ، زیرا حداقل سه نفر از اعضای سازمان همکاری شانگهای ، یعنی چین ، هند و روسیه ، در میان برترین ها هستند. 10 قدرت اقتصادی جهان ، و در طول ده سال آینده وضعیت آنها حتی بهتر خواهد شد.
2050
ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

قدرت مانور ایران با عضویت در شانگهای افزایش یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *