ازدواج برای همه مناسب نیست

ازدواج برای همه مناسب نیست

شما از طرف خانواده ، دوستان (مخصوصاً افراد متاهل!) ، یا فقط از فرهنگ عمومی ، فشار ازدواج را احساس می کنید. شاید دوست دارید روزی ازدواج کنید یا شاید با این ایده مخالف باشید. اما شما قطعاً دوست ندارید احساس کنید که برای یافتن همسر مجبور هستید یا این دلالت که مشکلی برای مجرد ماندن شما وجود دارد.

اگر تمایل به مجردی دارید ، ممکن است مزایای خاصی را در آن انتخاب زندگی بیابید:

شما با خود صادق هستید. این که آیا می خواهید فعلاً مجرد باشید یا برای همیشه ، برای خوشبختی شما ضروری است که کاری را که برای شما مناسب است انجام دهید. ممکن است برای شناختن قلب خود تلاش کنید ، اما این مبارزه ای است که ارزش آن را دارد.

زمان بیشتری برای اختصاص به خانواده و دارید دوستان . بدون اینکه مجبور باشید خود را وقف یک شریک کنید ، زمان بیشتری برای روابط دیگر خواهید داشت. اما چه برای داشتن روابط نزدیکتر با خانواده و دوستان و چه با یک شریک ، پرورش سیستم حمایتی مهم است – برای به اشتراک گذاشتن تجربیات ، جشن گرفتن صعودها و کمک به شما در مراحل پایین زندگی.

زندگی تعهدات و مسئولیت های کمتری دارد. حتی با خانواده و دوستان که ممکن است توجه شما را جلب کنند ، شما به احتمال زیاد آزادتر می توانید آنچه را که می خواهید بدون شریک انجام دهید. متعهد شدن برای به اشتراک گذاشتن زندگی خود با شخص دیگر ، تا حدی به این معنی است که شما مسئولیت حمایت از آنها را بر عهده می گیرید و همچنین با هماهنگی برنامه ها ، علایق و فعالیت های زندگی خود موافقت می کنید. و اگر با مشکل روبرو شدند ، شما موافقت می کنید که بار آنها را کم کنید.

شما وقت بیشتری برای اختصاص دادن به کار ، علایق و سرگرمی های خود دارید-بدون احساس گناه. ممکن است قدردانی کنید که مجبور نیستید برای تطبیق یک رابطه ، اشتیاق خود را محدود کنید. اما مراقب باشید: شما ممکن است آنقدر در آنها غوطه ور شوید که ممکن است یک روز از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که تنها . بنابراین حتماً به نیازهای اجتماعی خود توجه کرده و با برقراری ارتباط با دوستان و خانواده به آنها پاسخ دهید.

می توانید به کاوش در خود و توسعه فردی بپردازید. این ممکن است به خودی خود یک مسیر زندگی باشد. یا ممکن است تصمیم بگیرید که برای مدتی شفا و رشد شخصی را دنبال کنید و خود را برای روابط سالم تری در آینده آماده کنید.

اگر فکر می کنید که مجرد ماندن برای شما راهی است ، انگیزه خود را در نظر بگیرید. آیا واقعاً از یک زندگی کامل لذت می برید که شامل یک شریک نمی شود؟ یا آیا آنجا بیشتر برایش است؟ آیا می خواهید برای دوره ای از درون نگری و بهبودی تنها باشید؟ با این کار شما سعی می کنید فرصتی برای رشد ایجاد کنید. یا از دنیا پنهان شده اید ، نمی خواهید خطر صدمه دیدن را داشته باشید؟ چنین موقعیت دفاعی ممکن است به طور خلاصه به هنگام بهبودی از یک تجربه دردناک کمک کند ، اما به طور کلی در درازمدت احساس تنهایی و درد می کند.

نکته مهم این است که فکر کردن از طریق انگیزه به نفع شما است نه دیگران. نیازی نیست دلیل مجرد بودن خود را برای هیچ کس توجیه کنید ، همانطور که نیازی به توجیه داشتن شریک نیست. شما ممکن است مجرد بمانید زیرا از آزادی آن سبک زندگی لذت می برید ، یا ممکن است ازدواج کنید زیرا هنگامی که زندگی خود را با کسی که دوستش دارید به اشتراک می گذارید ، بیشتر احساس می کنید. هر دو تصمیم به یک اندازه معتبر هستند و می توانند منجر به زندگی بسیار شاد شوند. البته ، انتخاب مجرد ماندن یا ازدواج نیز می تواند منجر به یک زندگی بسیار ناخوشایند شود اگر به دلایل اشتباه انجام شود.

افرادی که تصمیم به مجرد ماندن دارند عموماً تنها بودن را انتخاب نمی کنند. در عوض ، آنها به سادگی تصمیم می گیرند خود را به شریک زندگی متعهد نکنند. چه افراد مجرد و چه متاهل ، بیشتر افراد برای احساس خوشبختی و رضایت از زندگی به روابط شخصی نیاز دارند. اما اینکه آیا این کار را به عنوان یک زن و شوهر انجام می دهید یا به عنوان یک فرد مجرد ، باید با در نظر گرفتن آنچه برای شما مناسب است تصمیم بگیرید.


اعتبار عکس: Sven Hansche / EyeEm از طریق Getty Images

وبلاگ WebMD

© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.

ازدواج برای همه مناسب نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *