کره شمالی با تشدید مسابقه تسلیحاتی از آزمایش موشک کروز دوربرد خبر داد

کره شمالی با تشدید مسابقه تسلیحاتی از آزمایش موشک کروز دوربرد خبر داد

سئول-کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد که با موفقیت راه اندازی شده است موشک های کروز برد اولین آزمایش موشکی آن در شش ماه گذشته و نشان جدیدی که مسابقه تسلیحاتی بین کره شمالی و جنوبی داغ شد در شبه جزیره کره.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی ، در آزمایش هایی که روزهای شنبه و یکشنبه انجام شد ، موشک های کره شمالی پس از بیش از دو ساعت پرواز به اهدافی 1500 کیلومتری (932 مایل) دورتر اصابت کردند. این موشکها مسیر حرکت خود را تغییر داده و قبل از اصابت به اهداف خود حلقه زده بودند. ، اما نه موشک های کروز . آزمایش موشک کروز توسط شمال معمولاً به اندازه آزمایش موشک های بالستیک آن هشدار نمی دهد. رسانه های دولتی این کشور همچنین نشان دادند که رهبر ملت ، کیم جونگ اون ، در آزمایشات آخر هفته شرکت نکرده بود ، اگرچه او معمولاً در سالهای اخیر بر تمام آزمایش های مهم سلاح نظارت داشته است.

آخرین آزمایشها نشان داد که کره شمالی همچنان به بهبود زرادخانه موشکی خود ادامه می دهد در حالی که مذاکرات خلع سلاح هسته ای با ایالات متحده در بن بست باقی ماند . کره شمالی روز دوشنبه گفت که موشک کروز دوربرد “یک سلاح استراتژیک با اهمیت” و بخشی از هدف توسعه سلاح توسط آقای کیم در جریان کنگره حزب در ژانویه اعلام شد.

بر اساس اعلام رسانه های دولتی ، موشک های جدید ابزار م anotherثر دیگری برای بازدارندگی در برابر “مانورهای نظامی نیروهای متخاصم” در اختیار کره شمالی قرار داده است.

کره جنوبی و ایالات متحده در ماه اوت یک رزمایش نظامی مشترک 9 روزه انجام دادند. رزمایش های مشترک دو متحد غالباً کره شمالی را به انجام تمرینات نظامی یا آزمایش تسلیحاتی واداشته است. آزمایشات کره شمالی نیز در میان نشانه هایی بود که نشان می داد کره جنوبی به سرعت افزایش تجمع بازوهای خود.

کره جنوبی در این ماه اولین موشک بالستیک زیر دریایی خود را با موفقیت آزمایش کرد. اگرچه مقامات آن از افشای جزئیات خودداری کردند ، اما رسانه های خبری محلی گزارش کردند که S.L.B.M. از کشور زیردریایی تهاجمی کلاس Dosan Ahn Changho . کره شمالی آزمایش موشک های بالستیک پرتاب شده از زیر دریایی در سال 2015 ، گزارش ” بزرگترین موفقیت “در سال بعد .

از آنجایی که مذاکرات بین المللی پیشرفت چندانی در جلوگیری از توسعه زرادخانه تسلیحاتی کره شمالی نداشته است ، کره جنوبی برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی دست به ساخت موشک های قدرتمندتر و سیستم های دفاع موشکی زده است.

در سال های اخیر ، ایالات متحده دستورالعمل های موسوم به موشک را که محدوده ای برای برد و وزن کلاهک های ba محدود می کند ، تسهیل کرده است. موشک های چندگانه ای که کره جنوبی اجازه ساخت آنها را داشت. پس از کره شمالی اولین موشک بالستیک بین قاره ای خود را در سال 2017 ، دونالد جی ترامپ ، رئیس جمهور وقت ، حد بار موشک های بالستیک کره جنوبی را لغو کرد . در طول اجلاس دیدار ماه مه بین پرزیدنت بایدن و همتای کره جنوبی او ، مون جائه این ، متحدان توافق کردند دستورالعمل های موشکی را لغو کنند ، و کره جنوبی را در تولید موشک های دوربرد آزادتر کند.

کره شمالی خشمگینانه به رفع محدودیت های موشکی واکنش نشان داد و آن را” یادآوری آشکار سیاست خصمانه ایالات متحده “نامید.

برداشته شدن محدودیت ها به کره جنوبی اجازه می دهد موشک های بالستیک با کلاهک های بزرگتر با قدرت مخرب بسازد و می تواند سنگرهای زیرزمینی را در جایی که کره شمالی زرادخانه هسته ای خود را حفظ می کند و جایی که رهبری آن در جنگ پنهان می شوند ، هدف قرار دهد.

وقتی آقای. مون از آژانس توسعه دفاعی سال گذشته ، او گفت که کره جنوبی “یک موشک بالستیک کوتاه برد با یکی از بزرگترین کلاهک های جهان تولید کرده است” ، اشاره ای آشکار به هیونمو -4 ، که به گفته کارشناسان موشکی می تواند تمام کره شمالی را با بار دو تن پوشش دهد.

هنگامی که کره شمالی آخرین بار آزمایش موشکی انجام داد ، در 25 مارس ، اعلام کرد که موشک بالستیک جدید که یک کلاهک 2.5 تنی را حمل می کرد. در این ماه گزارش هایی در رسانه های خبری کره جنوبی منتشر شد مبنی بر اینکه کره جنوبی در حال توسعه یک سلاح قوی تر است: یک موشک بالستیک کوتاه برد با بار تا سه تن.

تجمع سلاح های تیتراژ نشان می دهد که ارتش های رقیب خود را با موشک های قدرتمندی که می توانند دورتر پرواز کنند و قدرت مخرب تری دارند ، مسلح می کنند و رهگیری سخت تر است.

کره شمالی دو روز قبل از ملاقات وانگ یی وزیر امور خارجه چین با همتای کره ای خود چونگ یونگ یونگ در سئول چهارشنبه آخرین آزمایش موشکی خود را اعلام کرد. برای بحث در مورد روابط دوجانبه و مذاکرات متوقف شده خلع سلاح هسته ای.

تنش ها در شبه جزیره کره در سال 2017 ، هنگامی که کره شمالی سه موشک بالستیک بین قاره ای آزمایش کرد و ششمین آزمایش هسته ای زیرزمینی خود را انجام داد ، به شدت افزایش یافت. ، که منجر به تحریم سازمان ملل متحد شد. پس از انجام آزمایشات ، این کشور ادعا کرد که می تواند قاره آمریکا را با کلاهک هسته ای هدف قرار دهد.

آقای. ترامپ بین 2018 تا 2019 سه بار با آقای کیم دیدار کرد ، اما دو رهبر در مورد تحریم ها و برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی به توافق نرسیدند.

در رژه های نظامی برگزار شد اکتبر گذشته و در ژانویه ، کره شمالی از موشک های بالستیک قاره پیما و زیر دریایی که به تازگی توسعه یافته بود ، رونمایی کرد. ناظر هسته ای سازمان ملل متحد ماه گذشته اعلام کرد به نظر می رسید که کشور یک راکتور را در مجموعه هسته ای اصلی خود راه اندازی مجدد کرده است .

اما کره شمالی از انجام این کار خودداری کرده است. آزمایش ICBM یا یک دستگاه هسته ای از سال 2017. جدیدترین رژه نظامی آن ، که پنجشنبه به مناسبت 73 مین سالگرد دولت برگزار شد ، دارای سلاح های جدید نبود. ستون همراه “/>

کره شمالی با تشدید مسابقه تسلیحاتی از آزمایش موشک کروز دوربرد خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *