پاکستان میزبان نشست وزیر خارجه همسایگان افغانستان از جمله ایران است

پاکستان میزبان نشست وزیر خارجه همسایگان افغانستان از جمله ایران است

وزارت خارجه در بیانیه ای اعلام کرد که شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه ریاست این نشست را بر عهده خواهد داشت و چین ، ایران ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان در آن شرکت خواهند کرد.

“به دعوت پاکستان ، نشست وزرای خارجه در مورد مسئله افغانستان در بین کشورهای همسایه افغانستان در قالب مجازی در 8 سپتامبر 2021 برگزار می شود.”

وی افزود که در این نشست وضعیت در حال تحول در افغانستان برای رسیدگی به چالش های مشترک و دستیابی به فرصت های نوظهور برای اطمینان از ثبات و رفاه منطقه مورد بررسی قرار می گیرد.

این فرصت را برای همسایگان افغانستان فراهم می کند تا با هم برای دستیابی به هدف مشترک برای ایجاد یک افغانستان صلح آمیز و با ثبات ، که برای ایجاد پیوندهای قوی اقتصادی و تحقق برنامه اتصال ضروری است ، همکاری کنند.

این جلسه بر اساس بحث هایی که در سطح نمایندگان/نمایندگان ویژه در 5 سپتامبر 2021 انجام شده است ، ساخته می شود.

“همسایگان افغانستان سهم حیاتی در ثبات کشور دارند. یک افغانستان صلح آمیز ، با ثبات ، متحد ، مستقل و مرفه به تجارت ترانزیتی ، مبادلات بین مردم و امنیت در منطقه کمک می کند. “

یکشنبه گذشته ، نشست مجازی نمایندگان ویژه شش کشور همسایه افغانستان ، از جمله نماینده ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، به میزبانی نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در افغانستان برگزار شد. برای مرور آخرین تحولات در افغانستان و همکاری های منطقه ای.

272 ** 1424

ما را در توییترIrnaEnglish دنبال کنید

پاکستان میزبان نشست وزیر خارجه همسایگان افغانستان از جمله ایران است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *