پاپ در مورد درخواست های نفی ارتباط با بایدن به دلیل سقط جنین صحبت می کند

پاپ در مورد درخواست های نفی ارتباط با بایدن به دلیل سقط جنین صحبت می کند

رم-پاپ فرانسیس روز چهارشنبه در بحثی پیرامون کلیسای کاتولیک روم وزن کشی کرد. در ایالات متحده ، جایی که اسقف های محافظه کار به دنبال دستورالعمل هایی هستند که نفی ارتباط با سیاستمداران را ، مانند رئیس جمهور بایدن ، که از حقوق سقط جنین حمایت می کند ، نادیده بگیرند. فرانسیس گفت ، اگرچه وی افزود که هیچ موردی نمی داند که چنین سیاستمداری برای ملاقات با وی به کجا آمده باشد.

اسقف ها ، پاپ گفت باید کشیش باشند نه سیاستمدار. 1g7m0tk “href =” https://www.nytimes.com/2021/06/14/world/europe/biden-vatican-communion-abortion.html “title =” “> به اسقف های محافظه کار ایالات متحده هشدار داد فشار آنها برای انکار شرکت mmunion با آقای بایدن ، که تنها دومین کاتولیک رومی است که رئیس جمهور شده است.

روز چهارشنبه ، فرانسیس در مورد نظر خود تردید چندانی نداشت.

“اگر به تاریخ کلیسا نگاه کنیم ، خواهیم دید که هر زمان که اسقف ها مشکلی را به عنوان کشیش مدیریت نکرده اند ، در مورد یک مشکل سیاسی موضع سیاسی اتخاذ کرده اند.” در هواپیمای خود هنگام بازگشت از سفر چهار روزه به مجارستان و اسلواکی. وی به سابقه جنایاتی اشاره کرد که به نام ایمان هنگام ورود کلیسا به سیاست انجام شد.

“کشیش باید چه کار کند؟” او پرسید. “کشیش باشید ، سرزنش نکنید. یک کشیش باشید ، زیرا او همچنین یک کشیش برای افراد تکفیر شده است. ” بین کلیسای آمریکا و واتیکان برخی از پیشوایان برجسته آمریکایی با داشتن یک کاتولیک محتاط و لیبرال در کاخ سفید می خواهند خط سخت تری را در مورد سقط جنین تعیین کنند و مخالفت با آن را به یک نیاز اساسی ایمان تبدیل کنند.

اسقف مایکل اف اولسون از اسقف نشین فورت ورث ، تگزاس ، حمایت آقای بایدن از حقوق سقط جنین را توصیف کرد ، حتی زمانی که خود را به عنوان یک کاتولیک وفادار نشان می دهد ، “بسیار رسوا کننده” است و گفت که این امر باعث سردرگمی در آموزش کلیسا می شود.

اسقف اولسون ، که در کمیته اسقف های ایالات متحده است و در حال تدوین دستورالعمل های جدید برای ادای نماز شب است ، تاکید کرد که اظهارات پاپ نباید به عنوان توبیخ به پیشوایان آمریکایی تفسیر شود.

اسقف اولسون گفت: “ما با پدر مقدس اختلاف نداریم و او با ما مخالف نیست.” او می خواهد ما کشیش باشیم و ما نیز می خواهیم کشیش باشیم. اما یک کشیش فقط یک طلسم برای دیدگاه خصوصی شخص نیست. ” = “50.341463414634”>

سخنگوی کنفرانس اسقف های کاتولیک ایالات متحده ، چیکو نوگوچی ، از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرد. اظهارات پاپ.

اگرچه اظهارات فرانسیس هیچگونه پیام رسمی برای موضع اسقف های ایالات متحده در ارتباط ندارد ، اما شکاف گسترده تری را نشان می دهد.

” ماسیمو فاجیولی ، استاد الهیات در دانشگاه ویلانوا و نویسنده کتابی در مورد کاتولیک بودن آقای بایدن . “این یک تغییر بزرگ تاریخی است.” اگر نه به طور خاص در زمینه سیاست یا ایالات متحده. وی در مراسم جماعتی در ماه ژوئن ، با استدلال اینکه کلیسا باید تا آنجا که ممکن است باز باشد ، گفت: “اقامه نماز پاداش مقدسین نیست بلکه نان گناهکاران است.”

روز چهارشنبه ، پاپ با تاکید بر موضع کاتولیک ها مبنی بر اینکه سقط جنین قتل است. وی گفت: “سقط جنین بیش از یک مشکل است – سقط جنین قتل است.” فرانسیس گفت: “هر کسی که سقط می کند می کشد.”

“این یک زندگی انسانی است.” “باید به این زندگی انسانی احترام گذاشت-این اصل بسیار واضح است.”

با وجود هشدارهای روم ، کنفرانس اسقفان ایالات متحده در ماه ژوئن به دستورالعمل های مربوط به اقامه نماز را تنظیم کنید ، که محافظه کاران امیدوارند بتوانند مبنایی برای امتناع از مشارکت سیاستمداران حامی حقوق سقط جنین باشند. انتظار می رود دستورالعمل های پیشنهادی در ماه نوامبر به رای اسقفان گذاشته شود و دو سوم آن برای تصویب مورد نیاز است. “/>

اظهارات پاپ در حالی صورت گرفت که بار دیگر سقط جنین در سیاست ایالات متحده و مکزیک به عنوان مرکز و محور قرار گرفت. به دادگاه مراجعه کرد سعی کنید آن را مسدود کنید. و دادگاه عالی قرار است در مورد میسیسیپی در مورد مورد سقط جنین تصمیم گیری کند که مبارزان ضد سقط جنین امیدوارند پیشینه حقوق سقط جنین را که در سال 1973 توسط Roe v.Wade تعیین شده و احکام بعدی آن را لغو کند.

دیوان عالی مکزیک هفته گذشته حکمی را صادر کرد که جرم زدایی از سقط جنین در کشور.

از فرانسیس در مورد این س notال نشده است ، موارد حقوقی ایالات متحده یا مکزیک. این یک چیز زشت و زشت است. “و دیدار کوتاه او در روز یکشنبه با نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان. وی گفت که سیاست های ضد مهاجرت رهبر مجارستان به نتیجه نرسیده است. در کشورهای اروپایی که چنین اتحادیه ای امکان پذیر است ، فرانسیس بار دیگر تأکید کرد که ازدواج یک مراسم مقدس بوده و قوانین مدنی برای “کمک به وضعیت بسیاری از افرادی که گرایش جنسی متفاوتی دارند” وجود دارد.

پاپ ، که در مقایسه با پیشینیان خود نسبت به افراد همجنسگرا موضع مدارا دارد ، از اتحادیه های مدنی به عنوان راهی برای رفع نیازهای مردم صحبت کرد. او گفت که “ازدواج ازدواج است” بین “زن و مرد.” ، کاری نکنید که کلیسا حقیقت خود را انکار کند. ” >

فرانسیس همچنین در مورد تقسیم مسیحیان در اسلواکی بر سر تلقیح اهمیت واکسیناسیون در برابر کرونا را تکرار کرد. او به کاردینال آمریکایی ، ریموند برک ، اشاره کرد که اطلاعات غلط واکسن را منتشر کرد و سپس در کلینیک مایو در روچستر ، مین ، برای بیماری کووید -19 تحت درمان قرار گرفت.

فرانسیس گفت: “حتی در کالج کاردینالها ،” برخی ضد واکسرها وجود دارد ، و یکی از آنها ، مرد فقیر ، به دلیل ویروس در بیمارستان بستری است. اما زندگی کنایه آمیز است. css-ew4tgv “aria-label =” ستون همراه “/>

پاپ در مورد درخواست های نفی ارتباط با بایدن به دلیل سقط جنین صحبت می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *