راهنمای سریع عناصر گرمایش

راهنمای سریع عناصر گرمایش


عناصر گرمایش بخش بسیار مهمی از اکثر رادیاتورها هستند!

عکسها توسط: Unsplash

از رادیاتورهای حوله ای ، رادیاتورهای استاندارد و شوفاژهای طراح تقریباً هر رادیاتور برای عملکرد به عنصر گرمایش نیاز دارد. ما آنچه را که عناصر گرمایش هستند ، چرا شما به آنها نیاز دارید و در مورد عناصر گرمایش چه نکاتی را باید در نظر بگیرید ، بیان می کنیم.

عناصر گرمایش چیست؟

عناصر گرمایش انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کنند. اگرچه همیشه نمی توانید آنها را ببینید ، آنها همیشه آنجا هستند ، دور از هم کار می کنند و در گرم نگه داشتن خانه یا محل کار شما کمک می کنند. عناصر گرمایش فقط در رادیاتورها یافت نمی شوند ، آنها را در بسیاری از وسایل خانه مانند سشوار ، کتری ، توستر و اجاق برقی نیز خواهید یافت. عناصر گرمایش رادیاتور از نظر ظاهری شبیه به میله های فلزی هستند که در کنار یا پایین ورودی رادیاتور قرار می گیرند.

با استفاده از عنصر گرمایش در رادیاتور خود ، می توانید رادیاتور خود را به رادیاتور دوگانه سوز یا برقی تبدیل کنید. تفاوت بین اینها این است که یک رادیاتور دوگانه سوز با سیستم گرمایش مرکزی شما و جدا از آن کار می کند ، در حالی که یک رادیاتور برقی کاملاً مستقل کار می کند.

چه رادیاتورهایی با عنصر گرمایش کار می کنند؟

عناصر گرمایش الکتریکی را می توان در اکثر رادیاتورهای استاندارد استفاده کرد. هنگام انتخاب گرمایش نکته ای که باید در نظر داشته باشید. /a> عنصر رادیاتور شما این است که Wattage صحیح را انتخاب کنید. این امر باعث می شود تا حرارت کافی برای فضایی که رادیاتور شما در آن قرار دارد تأمین شود.

عناصر گرمایش از چه چیزی ساخته شده است؟

این ممکن است به عملکردی که انجام می دهند بستگی داشته باشد. گرمایش عناصر از انواع مختلف ساخته شده است مواد ، اما اغلب از فولاد ضد زنگ همراه با ABS ساخته شده است. بسیاری نیز ممکن است دارای ویژگی های بیرونی شیک باشند ، مانند روکش کروم برای همراهی سایر لوازم حمام کرومی.

لازم به ذکر است که همه رادیاتورها به عنصر گرمایش فلزی نیاز ندارند. به عنوان مثال ، عناصر گرمایش PTC با مقاومت بالا ، سرامیک های نسوز ، بخاری های فیلم ضخیم ، لاستیک پلیمر PTC و مواد کامپوزیت یا عناصر روکش دار به همراه بسیاری از گزینه های غیر فلزی دیگر.

چه نوع عنصر گرمایش وجود دارد؟

دو نوع اصلی عنصر گرمایش عبارتند از: عناصر گرمایش الکتریکی ساده و عناصر گرمایش برقی ترموستاتیک.

عناصر گرمایش برقی ساده به سادگی رادیاتور را در هر زمان که بخواهید گرم می کنند. توان خروجی آنها بین 500W تا 1200W است. در مقابل ، عناصر گرمایش الکتریکی ترموستاتیک عملکرد بیشتری نسبت به شیرهای دستی ارائه می دهند. این بدان معنی است که عناصر گرمایش ترموستاتیک مکانیسم های گرمایش پیچیده تری نسبت به عناصر گرمایش ساده ارائه می دهند.

چه اندازه عنصر گرمایش برای من مناسب است؟

محاسبه گرمای مورد نیاز عنصر گرمایش الکتریکی شما بسیار ساده تر از آن است که فکر می کنید. این کار را می توان با استفاده از یک ماشین حساب تلفات BTU ، مشابه روشی که در هنگام جستجوی رادیاتور حرارت مرکزی انجام می دادید ، انجام داد. معیار حیاتی که باید در اینجا در نظر بگیرید Wattage است. این نشان می دهد که عنصر شما برای گرم کردن موفقیت آمیز اتاق شما چقدر باید قدرتمند باشد.

اگر چندین رادیاتور را در اتاق خود نصب می کنید اما این را در نظر بگیرید. تا زمانی که همه عناصر به مجموع نیاز Wattage شما اضافه شود ، به راحتی می توانید بفهمید که کدام نوع عنصر گرمایش برای شما مناسب است.

راهنمای سریع عناصر گرمایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *