نژادپرستی در نامهایی که به گیاهان و حیوانات داده می شود ، در کمین است. این شروع به تغییر می کند

نژادپرستی در نامهایی که به گیاهان و حیوانات داده می شود ، در کمین است. این شروع به تغییر می کند

با لیمو و پرهای سیاه ، سوراخ اسکات در بیابان مانند شعله می درخشد. اما نام پرنده دارای تاریخ خشنی است که استفن همپتون نمی تواند آن را فراموش کند. او غالباً در کالیفرنیا زندگی می کرد. اکنون که او خارج از محدوده پرنده زندگی می کند ، می گوید: “من کمی راحت شده ام.”

همپتون مرغدار و شهروند ثبت نام شده در کشور چروکی است. وینفیلد اسکات ، فرمانده نظامی ایالات متحده و همنام پرنده ، اجداد همپتون و دیگر سرخپوستان بومی را در دهه 1800 در طول یک سری راهپیمایی های اجباری که امروزه به نام دنباله اشک ها شناخته می شود ، از سرزمین خود بیرون کرد. در این سفر بیش از 4000 نفر چروکی کشته شدند و بیش از 100000 نفر در نهایت آواره شدند.

همپتون می گوید: “بسیاری از دنباله های اشک در حال حاضر پاک شده است.” “چند مکان تاریخی وجود دارد ، اما شما باید یک باستان شناس باشید تا بفهمید انبارهای واقعی کجا بوده است.” پیوند میراث اسکات به یک پرنده “فقط با پاک کردن لایه دیگری روی آن به پاک شدن می افزاید”.

دهانه سوراخ تنها یکی از ده ها گونه ای است که دانشمندان به دلیل نژادپرستی یا دیگر توهین آمیز نام آن را تغییر نام داده اند. در زمینه بازنگری ، دانشمندان با این میراث مبارزه می کنند.

آثار نژادپرستانه می تواند هم نام علمی و هم رایج را تزریق کند. اما برخلاف نامهای علمی – که به صورت بین المللی به زبان لاتین استاندارد شده اند – نامهای رایج در زبان محلی زندگی می کنند. آنها بر اساس زبان و منطقه متفاوت هستند و دامنه کوچکتری نسبت به نامهای علمی بین المللی دارند و تغییر آنها را بی شک ساده تر می کند. برخی در راهنمای میدانی جاودانه می شوند و به طور رسمی توسط انجمن های علمی شناخته می شوند. این اسامی رایج زبان مشترک مفیدی را برای دانشمندان و مردم فراهم می کند ، اما می تواند میراث های مضر را نیز به ثبت برساند. طرفداران تغییر برخی اسامی را موانعی برای ورود و حواس پرتی موجودات زنده به خود می دانند. اما آن حامیان در تغییر نام فرصت هایی نیز می بینند.

جسیکا ور ، حشره شناس موزه تاریخ طبیعی آمریکا در شهر نیویورک و رئیس منتخب انجمن حشره شناسی آمریکا یا ESA می گوید: “ما می توانیم زبانی را انتخاب کنیم که ارزشهای مشترک ما را نشان دهد.” تغییر نامها خود چیز جدیدی نیست. نامهای علمی و رایج هر دو تغییر می کنند زیرا دانشمندان بیشتر در مورد یک گونه می آموزند. ESA لیستی از اسامی رایج انگلیسی حشرات را که سالانه به روز می شود ، ذخیره می کند.

در ماه ژوئیه ، ESA اصطلاح تحقیرآمیز “کولی” را که بسیاری برای مردم رومی ناسزا می دانند ، از لیست رایج دو حشره ، پروانه Lymantria dispar و مورچه حذف کرد. Aphaenogaster araneoides . ESA پیشنهادات نام جدیدی را از مردم دعوت کرده است. در این بین ، حشرات با نام علمی شناخته شده بین المللی خود انتخاب می شوند.

the moth Lymantria dispar, which has large tufted antenna, looking directly at the camera
انجمن حشره شناسی آمریکا در جستجوی اطلاعات عمومی درباره نام مشترک جدید پروانه Lymantria dispar است. در ماه ژوئیه ، جامعه نام “پروانه کولی” را که حاوی واژه ای تحقیرآمیز برای مردم رومی بود ، کنار گذاشت. Heather Broccard-Bell/E+/Getty Images

مارگارتا ماتاچی ، فعال حقوق بشر روم و محقق در دانشگاه هاروارد می گوید: “این یک تغییر اخلاقی ، ضروری و دیرهنگام است.” او می گوید این یک گام “کوچک و در عین حال تاریخی” برای تصحیح تصویری است که در آن “رومی ها از انسانیت منکر شده اند یا کمتر از انسان به تصویر کشیده شده اند.”

با پروژه نامهای متداول تر ، ESA اکنون اسامی را برای ماندگاری کلیشه های منفی ممنوع کرده و از عموم استقبال می کند در مورد نامهای بعدی تغییر دهید. تا کنون ، بیش از 80 نام بی نام و نشان داده شده است ، و بیش از 100 ایده نام برای L. Ware می گوید که dispar جریان یافته است. او می گوید “با انتخاب تورم از پایین به بالا” ، همه شامل می شوند.

اما میراث نژادپرستانه در کمین زبان است. برخی از عقرب ها ، پرندگان ، ماهی ها و گل ها با برچسب Hottentot شناخته می شوند ، این واژه عبارت است از سوء استفاده از مردم بومی خویخوی در جنوب آفریقا. درخت کاج دیگر برای مردم Paiute در غرب ایالات متحده تحقیرآمیز است ، زمانی که مهاجران سفید پوست آنها را مسخره می نامیدند.

دنیای پرندگان ، به ویژه ، با چنین میراثی حساب شده است. پرندگانی که برای مردم نامگذاری شده اند در پرنده شناسی قرن نوزدهم تکثیر شده اند و خود نامها یا شخصیتهایی را که مورد علاقه آنها بوده اند ، ستایش کرده اند. امروزه 142 نام پرنده آمریکای شمالی به عنوان آثار شفاهی مردم شناخته می شود. برخی از نام ها – مانند دهانه اسکات ، که توسط طبیعت شناس و افسر ارتش آمریکا داریوش نش کانچ انتخاب شده است – افرادی را که در نسل کشی شرکت کرده اند ، شیر می کند. دیگران – مانند گنجشک باخمن ، که به نام وزیر لوتر و طبیعت شناس جان باخمن نامگذاری شده است – از افرادی که از برده داری دفاع می کردند ، احترام می گذاشتند. همپتون می گوید: “سیاه پوستان و بومیان آمریکا همیشه با این نام ها مخالف بودند.

از سال 2020 ، حامیان کمپین مردمی نام پرندگان برای پرندگان از راه حلی حمایت کرده اند – همه اسامی پرندگان نامدار را با نامهای توصیفی جایگزین کنید. به رابرت درایور ، زیست شناس تکاملی در دانشگاه کارولینای شرقی در گرین ویل ، NC می گوید: “این یک راه حل همه جانبه نیست” برای از بین بردن موانع پرندگان برای جوامع اقلیت. دوربین دو چشمی. “

انجمن پرنده شناسی آمریکا در ابتدا پیشنهاد راننده را برای تجدید نظر در نام یک پرنده خاکستری مایل به قهوه ای به نام لک گور مک کون ، که به نام ژنرال کنفدراسیون جان پی مک کون نامگذاری شده بود ، رد کرد. اما پس از قتل جورج فلوید در سال 2020 باعث بازتاب ملی در مورد نژادپرستی سیستمیک شد و با حذف برخی آثار تاریخی کنفدراسیون و تغییر نام تیم های ورزشی با عناوین توهین آمیز ، جامعه پرنده شناسی سیاستهای خود را تغییر داد تا نقش یک نام خانوادگی در “رویدادهای مذموم” را به عنوان زمینه ای برای تجدید نظر در نظر بگیرد. به در حال حاضر ، این پرنده به عنوان خاردار لنگه ضخیم شناخته می شود.

راننده می خواهد دهانه اسکات بعدی باشد-اما در حال حاضر ، تغییر نام پرنده انگلیسی متوقف شده است در حالی که کمیته ای با جامعه یک روند تغییر نام جدید را توصیه می کند . مایک وبستر ، پرنده شناس دانشگاه کرنل و رئیس انجمن می گوید: “ما متعهد به تغییر این نام های مضر و محروم هستیم.

حذف اصطلاحات مضر ثبات طولانی مدت را در نام های رایج ارائه می دهد ، ور می گوید. با معیارهای اندیشمندانه ، دانشمندان و دیگران می توانند نام هایی را برای ماندگاری ایجاد کنند. ور می گوید: “بنابراین ممکن است اکنون ناراحت کننده باشد.” “اما به امید خدا ، این فقط یک بار اتفاق می افتد.”

در مورد همپتون ، او اکنون که در ایالت واشنگتن زندگی می کند ، دهانه اسکات را نمی بیند. اما او هنوز نمی تواند از این نوع نام ها فرار کند. گاهی اوقات هنگام پرورش ، او بازی یک نفره تاونسند – پرنده ای را که طرفدار انواع توت های درخت عرعر است ، جاسوسی می کند. این نام از جان کرک تاونسند طبیعت شناس آمریکایی گرفته شده است ، که جمجمه افراد بومی را در دهه 1830 برای اندازه گیری جمجمه جمع آوری کرد که برای توجیه سلسله مراتب نژادی شبه علمی استفاده می شد. همپتون می گوید: “هر بار که یکی از [پرندگان] را می بینم ، به این فکر می کنم که” این باید یک نفره درخت عرعر باشد. ” در نظر ذهن او ، دهانه سوراخ اسکات دهانه یوکا است. “من نمی توانم منتظر تغییر آنها باشم.”

نژادپرستی در نامهایی که به گیاهان و حیوانات داده می شود ، در کمین است. این شروع به تغییر می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *